Videogamer
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Videogamer

Mer' jáccani jóóó!
 
KezdőlapPortalGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 szarakodik a számítógépem

Go down 
+6
Johnny1
Zioncsabi
hgabi00
Kiccsidzson
Bodo
bundas01
10 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet
bundas01
Nightmare!!
Nightmare!!
bundas01


Hozzászólások száma : 3207
Join date : 2012. Jul. 27.

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-08-17, 14:22

Bodo írta:
bundas01 írta:
Bár nem egészen idevágó téma, de kereső otpimalizálásban tud valaki segíteni?
Mi? A guglit akarod faragni, vagy mi?
jaja
Vissza az elejére Go down
Bodo
Admin
Admin
Bodo


Hozzászólások száma : 2823
Join date : 2012. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Planet earth

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-08-17, 14:15

bundas01 írta:
Bár nem egészen idevágó téma, de kereső otpimalizálásban tud valaki segíteni?
Mi? A guglit akarod faragni, vagy mi?
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
bundas01
Nightmare!!
Nightmare!!
bundas01


Hozzászólások száma : 3207
Join date : 2012. Jul. 27.

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-08-17, 12:53

Bár nem egészen idevágó téma, de kereső otpimalizálásban tud valaki segíteni?
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-08-16, 20:11

danny2008 írta:
Johnny1 írta:
danny2008 írta:
Miért van az vajon, hogy amióta újraraktam a gépemet, az IE7-tel (amivel böngészek) enm jön be elsőre a "port.hu"-s oldalak, csak 3-4. frissítésre. Meg egy-két oldalnál játsza még ezt a gép, persze az alsó sáv bal szélén kiírja sárga felkiáltójellel, hogy "Kész, de az oldal hibás."
Mit tegyek, töltsem le a driver genius-t? Vki ötlet?? scratch 

Frissíteni nem lehet, ugye.... Cool 
Szerintem inkább használj firefox-ot vagy chrome-ot.
Köszi Johnny a tippet. Az igazság az, hogy eléggé "beleragadtam" az IE-be, a Tűzróka lassú volt nálam, ami persze a gépem hibája, nem bírja no.
De most ez Króm jó ötlet volt. Egyszerű, gyors, minden bejön elsőre, akármit kiemelek, jobb klikk + ugrás a Gúgli keresőbe. Ez azért jön jól nekem, mert az adott filmcímeket csak kiemelem és már ugrás is, utánuk tudok nézni. Cool 
Szóval köszi!! Wink
Én is Expo-s voltam, de csak a gond volt vele. Króm király.
Vissza az elejére Go down
Bodo
Admin
Admin
Bodo


Hozzászólások száma : 2823
Join date : 2012. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Planet earth

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-08-16, 00:32

Azt ennyi!!scxyí 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-08-15, 20:57

Johnny1 írta:
danny2008 írta:
Miért van az vajon, hogy amióta újraraktam a gépemet, az IE7-tel (amivel böngészek) enm jön be elsőre a "port.hu"-s oldalak, csak 3-4. frissítésre. Meg egy-két oldalnál játsza még ezt a gép, persze az alsó sáv bal szélén kiírja sárga felkiáltójellel, hogy "Kész, de az oldal hibás."
Mit tegyek, töltsem le a driver genius-t? Vki ötlet?? scratch 

Frissíteni nem lehet, ugye.... Cool 
Szerintem inkább használj firefox-ot vagy chrome-ot.
Köszi Johnny a tippet. Az igazság az, hogy eléggé "beleragadtam" az IE-be, a Tűzróka lassú volt nálam, ami persze a gépem hibája, nem bírja no.
De most ez Króm jó ötlet volt. Egyszerű, gyors, minden bejön elsőre, akármit kiemelek, jobb klikk + ugrás a Gúgli keresőbe. Ez azért jön jól nekem, mert az adott filmcímeket csak kiemelem és már ugrás is, utánuk tudok nézni. Cool 
Szóval köszi!! Wink
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-08-15, 08:50

danny2008 írta:
Miért van az vajon, hogy amióta újraraktam a gépemet, az IE7-tel (amivel böngészek) enm jön be elsőre a "port.hu"-s oldalak, csak 3-4. frissítésre. Meg egy-két oldalnál játsza még ezt a gép, persze az alsó sáv bal szélén kiírja sárga felkiáltójellel, hogy "Kész, de az oldal hibás."
Mit tegyek, töltsem le a driver genius-t? Vki ötlet?? scratch 

Frissíteni nem lehet, ugye.... Cool 
Szerintem inkább használj firefox-ot vagy chrome-ot.
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-08-14, 22:48

Miért van az vajon, hogy amióta újraraktam a gépemet, az IE7-tel (amivel böngészek) enm jön be elsőre a "port.hu"-s oldalak, csak 3-4. frissítésre. Meg egy-két oldalnál játsza még ezt a gép, persze az alsó sáv bal szélén kiírja sárga felkiáltójellel, hogy "Kész, de az oldal hibás."
Mit tegyek, töltsem le a driver genius-t? Vki ötlet?? scratch 

Frissíteni nem lehet, ugye.... Cool 
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-07-31, 20:28

Kiccsidzson írta:
MSI laptopom van, 2007ben vettem, akkor még modern volt, de ma sem rossz. Csak elavult:)

Azért hívom a számítógépjaftekoló gyereket, mert nekem nem biznisz itt a gép előtt görnyedni órákat. Ez idő alatt összedobok egy széket, és még pluszban is vagyok. Meg nem is bírnám idegekkel, nem jön le a progi, a gép vírust szed be helyette, lefagy, kifagy, kék halál, fehér füst, nincs énnekem ehhez idegrendszerem.

Régen kék halálkor mindig azt csináltam, hogy kirántottam a laptopból az aksit. Aztán azóta rájöttem, hogy csak a nagy, kék bekapcsoló gombot kell hosszan nyomni. Rolling Eyes Ez sokkal finomabb megoldás, mert azóta a gépem csak konnektorról megy, a nélkük kb csak 3 percet bír az akkumlátor.

Akkor ha kövire kihívod, akkor mondd meg neki, hogy állítsa be a géped úgy, hogy bejöjjön rajta a torrentoldal(ak), és fusson rajta a utorrent. Wink Cool 
Mert azért annyira nem régi a géped... (Hö, mit mondjak én...)
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-07-30, 20:08

danny2008 írta:
Kiccsidzson írta:
Deni: nekem egy mókus évente helyrerakja a gépemet 2-3 ezer forintért. Sztem felétek is vannak akik ebből élnek, nem érdemes a technikát kísérteni ha az ember nem ért hozzá.

Mint mondtam, én 1 ft-ot nem költök már erre a vasra. Alkatrészekre se, nemhogy vkinek a zsebébe. De szerintem Te is rendbe tudod/tudnád hozni a vasadat. Mint látod itt is segítőkészek a (mélyentisztelt) fórumtársak, de ott van a Chip Magazin, és a PC World, azokban is írnak okos dolgokat, én is letöltöttem már pár példányt PDF-ben. No meg ugye a szokásos netszöveg: gúgli a barátod. Wink 
Tényleg Dzsoni milyen vasad van?

MSI laptopom van, 2007ben vettem, akkor még modern volt, de ma sem rossz. Csak elavult:)

Azért hívom a számítógépjaftekoló gyereket, mert nekem nem biznisz itt a gép előtt görnyedni órákat. Ez idő alatt összedobok egy széket, és még pluszban is vagyok. Meg nem is bírnám idegekkel, nem jön le a progi, a gép vírust szed be helyette, lefagy, kifagy, kék halál, fehér füst, nincs énnekem ehhez idegrendszerem.

Régen kék halálkor mindig azt csináltam, hogy kirántottam a laptopból az aksit. Aztán azóta rájöttem, hogy csak a nagy, kék bekapcsoló gombot kell hosszan nyomni. Rolling Eyes Ez sokkal finomabb megoldás, mert azóta a gépem csak konnektorról megy, a nélkük kb csak 3 percet bír az akkumlátor.
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-07-30, 19:19

Kiccsidzson írta:
Deni: nekem egy mókus évente helyrerakja a gépemet 2-3 ezer forintért. Sztem felétek is vannak akik ebből élnek, nem érdemes a technikát kísérteni ha az ember nem ért hozzá.

Mint mondtam, én 1 ft-ot nem költök már erre a vasra. Alkatrészekre se, nemhogy vkinek a zsebébe. De szerintem Te is rendbe tudod/tudnád hozni a vasadat. Mint látod itt is segítőkészek a (mélyentisztelt) fórumtársak, de ott van a Chip Magazin, és a PC World, azokban is írnak okos dolgokat, én is letöltöttem már pár példányt PDF-ben. No meg ugye a szokásos netszöveg: gúgli a barátod. Wink 
Tényleg Dzsoni milyen vasad van?
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-07-30, 19:13

Bodo írta:
Miiii?! Ennyi drivert? Mihez, hova?  A driver, az adott hardware kezelő szoftvere. Tehát ahány hardware van a gépben (videókártya, hangkártya, stb) annyi driver szükséges. 156?!  affraid  Maaaargiiit!!  Háááát noooormááális?!   bázé 
Minden tranzisztornak külön HP diverja van, vagy hogy? Nem semmi. Szerintem a nagyrészét feleslegesen rakod fel.
OK értem,hogy erre a vasra nem raksz 7-est, de ha leszeded valahonnan
[You must be registered and logged in to see this link.]
ezt, akkor szerintem jóval kevesebb gondod lesz. Én évekig ezt használtam és nagyon szerettem!!
Szinte minden integrálva van benne.
Ha help kell szólj!

Na, elnéztem, mert csak rákattoltam a "driver" mappámra (jobbklikk + tulajdonságok), és 156-ot írt ki. De most újrarakásnál láttam, hogy az előző újrarakásnál ebbe a mappába telepített 2 drivert, szóval sok pluszfájlok lettek.
De megszámoltam, 73 darab van, azt most mind feltettem. Lövésem sincs, hogy mi lenne , ha vmelyiket nem tenném fel, illetve tudom, hogy van valami "driver genius pro" vagy vmi hasonló nevű progi, amit telepítve kiírja milyen driver kell a gép(ed)nek.

Viszont ez a Daytona verza jónak hangzik, csak nemtom mennyire lassítána be eme ócskavasat. Most újraraktam, rögton kikapcsoltam az  aut. frissítést, pedig tudom, amikor a múltkori felrakás után rögtön szaladtam a frissítés oldalra, mindjárt kiírt ~150 darab frissíteni/letölteni való fájlt, az is tartott vagy 2 órát.
A lényeg, hogy most nincs a jobb alsó sarokban az asztalon a kamu felirat. Kövire, (ha még erre a gépre kell telepítenem) meg felrakom ezt a Daytona verzát, ha már másik lesz, akkor meg alap, hogy 7-es lesz rajta. Cool  
Köszöntem a segítségeket, jótanácsokat! cheers Wink
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-07-30, 18:57

Balthier írta:
danny: hát nézd, mire használod a számítógéped? Ha csak zene, net, szövegszerkesztés, akkor felrakhatsz rá valami Linux-disztrót is. Nekem dual-boot-ban van Ubuntu-m is, azt alapból netezésre használom, a Win-t csak a Skype miatt szoktam elindítani + itunes.
Mostmár mindegy, újraraktam az XP-t, de köszi az ajánlatot. Wink 
Amúgy szörfölésre, fórumozásra, le- feltöltésre használom. Ennyi. Nagyritkán VDJ.
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-07-27, 12:45

Bodo írta:
Kiccsidzson írta:
Deni: nekem egy mókus évente helyrerakja a gépemet 2-3 ezer forintért. Sztem felétek is vannak akik ebből élnek, nem érdemes a technikát kísérteni ha az ember nem ért hozzá.

scxyí 
sdcxy 
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-07-27, 12:45

Zioncsabi írta:
Kiccsidzson írta:
Deni: nekem egy mókus évente helyrerakja a gépemet 2-3 ezer forintért. Sztem felétek is vannak akik ebből élnek, nem érdemes a technikát kísérteni ha az ember nem ért hozzá.
Na ezert nem tudod egyaltalan, hogy mi fan terem a torrent:)

Ez így igaz:)

Vissza az elejére Go down
Bodo
Admin
Admin
Bodo


Hozzászólások száma : 2823
Join date : 2012. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Planet earth

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-07-27, 07:30

Kiccsidzson írta:
Deni: nekem egy mókus évente helyrerakja a gépemet 2-3 ezer forintért. Sztem felétek is vannak akik ebből élnek, nem érdemes a technikát kísérteni ha az ember nem ért hozzá.

scxyí 
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Zioncsabi
Very Fucking Dangerous!!!!!
Very Fucking Dangerous!!!!!
Zioncsabi


Hozzászólások száma : 520
Join date : 2012. Aug. 04.

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-07-27, 02:03

Kiccsidzson írta:
Deni: nekem egy mókus évente helyrerakja a gépemet 2-3 ezer forintért. Sztem felétek is vannak akik ebből élnek, nem érdemes a technikát kísérteni ha az ember nem ért hozzá.
Na ezert nem tudod egyaltalan, hogy mi fan terem a torrent:)
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-07-26, 20:45

Deni: nekem egy mókus évente helyrerakja a gépemet 2-3 ezer forintért. Sztem felétek is vannak akik ebből élnek, nem érdemes a technikát kísérteni ha az ember nem ért hozzá.
Vissza az elejére Go down
Bodo
Admin
Admin
Bodo


Hozzászólások száma : 2823
Join date : 2012. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Planet earth

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-07-26, 08:25

danny2008 írta:
Na és ez a hosszú, ugyanis 1,18GB-nyi driver van, összesen 156 darab, ami majdnem mindegyik után újraindítás ajánlott, megy az idő vele.

Miiii?! Ennyi drivert? Mihez, hova? A driver, az adott hardware kezelő szoftvere. Tehát ahány hardware van a gépben (videókártya, hangkártya, stb) annyi driver szükséges. 156?! affraid  Maaaargiiit!! Háááát noooormááális?! bázé 
Minden tranzisztornak külön HP diverja van, vagy hogy? Nem semmi. Szerintem a nagyrészét feleslegesen rakod fel.
OK értem,hogy erre a vasra nem raksz 7-est, de ha leszeded valahonnan
[You must be registered and logged in to see this link.]
ezt, akkor szerintem jóval kevesebb gondod lesz. Én évekig ezt használtam és nagyon szerettem!!
Szinte minden integrálva van benne.
Ha help kell szólj!
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-07-25, 17:43

danny: hát nézd, mire használod a számítógéped? Ha csak zene, net, szövegszerkesztés, akkor felrakhatsz rá valami Linux-disztrót is. Nekem dual-boot-ban van Ubuntu-m is, azt alapból netezésre használom, a Win-t csak a Skype miatt szoktam elindítani + itunes.
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-07-25, 14:38

Bodo írta:
danny2008 írta:
Az valahogyan megoldható, hogy csak az XP és minden frissítés illetve a plusz progik törlődjenek? Mert bevallom a full stornonál ami rohadt sok időt elvesz az a driverek felrakása.

Csak maradni akarsz az XP-nél?  A 7-nél nem kell szarakodni a driverekkel! Van frissítés, de szerintem a hamisítási üzi maradni fog.

B**szameg, leírtam egy hosszú mondandót, most újrakezdem mert az előnézetnél, naná, hogy a "kiszolgáló nem található" feliratot kaptam, minden ugrott, amit leírtam. Sebaj, no akkor még1x. Van még tinta a klaviban... Cool

Szóval a lényeg (mert szóról-szóra azért nem vágom mit írtam), 2003-ban indult egy új cég, ott melóztam, onnan van a gépem. Tipikus akkori irodai gép, semmi extra, tökig HP minden. Van benne 40GB-os vinyó, 512-es RAM-mal, integrált Intel grafikával.

Nincs is gond, mert már a melóhelyre 2006 körül vettem egy 320-as külső vinyót, igaz akkoriban zenebuzi voltam, azt gyűjtögettem. Aztán mikor "lejegelték" a céget, és piti összegért elhozhattam ezt a gépet (full üresen), amin 7 évig nyomultam, akkor mondta a rendszergazdi, hogy egy másik gépről töltsem le pendrive-ra a HP oldalról a típushoz való drivereket. Na és ez a hosszú, ugyanis 1,18GB-nyi driver van, összesen 156 darab, ami majdnem mindegyik után újraindítás ajánlott, megy az idő vele. Bár ha most/még1x újrarakom, lehet letojom, azt' feltolom az összes, és csak a végén indítom újra.
Egyszer becumiztam, mikor ugrált az egérnyíl magától össze-vissza, na mondom fasza, vírus, teljes törlés. Felrakok megint mindent, elmegy pár óra ugye (megint), még mindig ugrál. A HP-egér "golyója" tönkrement, azért ugrált, én meg újraraktam a gépet, fasza mi?? Laughing 

Egyszer szereztem egy 160GB-os vinyót, mikor már itthon volt a gép, örültem, hogy ezt is beleteszem a meglévő 40 mellé, aztán amikor elvittem a számtechszerelő-boltba, mondta a srác, hogy az alaplap vinyócsatija régebbi, más, mint amit hoztam, mert ez a vinyó már "mai". Átalakító kábellel orvosolható lett volna a téma, de az 7000-be fájt volna, én meg erre a gépre 1ft-ot nem áldozok már, gondolom érthető, hogy miért, hisz' full cserét érdemelne minden alkatrész.

Szóval tolnám én a 7-est, de még a 8ast kipróbálnám (tesztelném a 9-est is;) ), de sajna mind a RAM kevés, meg az egész gép vérszegény.
Most meg mint tudod Táblára gyűjtök, aztán továbbgyűjtés egy 3D-s TV-re, aztán télen vagy tavasszal PS4, szóval új PC-t nem fogok most venni. Rolling Eyes
Amúgy összeraktam egy vasat papíron, Árgép-árolyam függő persze, de 190-210 ezerre jött ki, most nincs rá keret. Cool
Vissza az elejére Go down
Bodo
Admin
Admin
Bodo


Hozzászólások száma : 2823
Join date : 2012. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Planet earth

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-07-25, 08:45

danny2008 írta:
Az valahogyan megoldható, hogy csak az XP és minden frissítés illetve a plusz progik törlődjenek? Mert bevallom a full stornonál ami rohadt sok időt elvesz az a driverek felrakása.

Csak maradni akarsz az XP-nél? A 7-nél nem kell szarakodni a driverekkel! Van frissítés, de szerintem a hamisítási üzi maradni fog.
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-07-25, 08:20

Az valahogyan megoldható, hogy csak az XP és minden frissítés illetve a plusz progik törlődjenek? Mert bevallom a full stornonál ami rohadt sok időt elvesz az a driverek felrakása.
Vissza az elejére Go down
Bodo
Admin
Admin
Bodo


Hozzászólások száma : 2823
Join date : 2012. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Planet earth

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-07-24, 19:19

danny2008 írta:
Bodo írta:
Figyu, az az alap, ha felraksz egy tört windows-t, az automata frissítést egyből kapcsold ki!!!
Ezt már csak az újrarakás oldja meg, a fenti tanács betartásával.
De alap, hogy már win7-et tegyél fel persze.

Nos "nemtom" mennyire tört, a lényeg, hogy ahol anno dolgoztam a cég rendszergazdájának volt  (másolt) XP lemeze termékkulccsal. Onnam pattintottam anno ezt a PC-t is, irodai gép (volt), és úgy adta lemezt mellé, hogy ne osztogassam fűnek-fának, egy iskolában ahol szintén admin az összes gép ezzel van felrakva, megmittudomén, a lényeg, hogy ez 2009-ben volt. Azóta frissítettem mindig, ha jött rá vmi. Lehet nem kellett volna. Rolling Eyes Bár eddig nem volt gond...

Az újrarakás alatt azt érted gondolom, hogy minden storno, újraboot, meg minden?? Ami egy félnapos meló nálam....
Vagy elég ha a mostanira újrafuttatom? Mert bedobtam a lemezt, és lehetne újrarakni, a pluszban felrakott progik megtartásával. De gondolom akkor a frissítés is rajtamarad, ami által van eme szöveg az asztalomon...


Minden termékkulcsnak van egy limitje, gondolom a srác jócskán meghaladta ezt és ez a gond.
A legjobb, leghatékonyabb megoldás, ha nulláról felraksz egy 7-est.

Nem olyan komplikált, sőt, a nagy részét magától csinálja. Kb. 1 óra, aztán belakni majd ráérsz.
Nincs amúgy annyira nagy gépigénye a win7-nek. A ram lehet a szűk keresztmetszet az aero miatt, de ha érzi, hogy az optimálistól kevesebb ram van, akkor egyszerűen letiltja az aerot. Szal simán elmegy 1GB ram-on is, csak nem lesz olyan csicsás, nem tudod használni az aero amúgy hót felesleges fícsöreit. De 2GB már elég bőven. Prociból meg egy 1.6 os is elég, de persze a több magnak jobban örül!
Ha rászánod magad persze segítek jó hogy!
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Bodo
Admin
Admin
Bodo


Hozzászólások száma : 2823
Join date : 2012. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Planet earth

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-07-24, 19:11

Balthier írta:


Az viszont érdekelne, kinek a felelőssége az, hogy egy pár éves laptopra nem lehet felrakni egy eredeti XP-t. Ki és milyen érdekből korlátozza a felhasználókat, hogy régi oprendszert ne lehessen telepíteni új gépre? Smile

Hááát a hardver gyártók. Nem szöszölnek egy amúgy már elavult oprendszer drivereivel.
Gondolom erre rájátszik a MS nyomása is, nem kicsit. Nagyon ki akarják már vonni a forgalomból ezt a jó öreg XP-t.
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-07-24, 16:17

Balthier írta:
Ncore-on vannak olyan egyszerű kis progik, amik warez megoldással hitelessé teszik a windows-t. Asszem windows loader, vagy ilyesmi a nevük.

Köszi.
Megvárom Bodo mit reagál a kérdésemre, aztán kiderül mihez kezdek. Wink 

Ja amúgy okés a 7-es tipp, annyi a bajom vele, hogy nem megy/menne az én gépemen. scxyí 
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-07-24, 16:12

Bodo írta:
Figyu, az az alap, ha felraksz egy tört windows-t, az automata frissítést egyből kapcsold ki!!!
Ezt már csak az újrarakás oldja meg, a fenti tanács betartásával.
De alap, hogy már win7-et tegyél fel persze.

Nos "nemtom" mennyire tört, a lényeg, hogy ahol anno dolgoztam a cég rendszergazdájának volt (másolt) XP lemeze termékkulccsal. Onnam pattintottam anno ezt a PC-t is, irodai gép (volt), és úgy adta lemezt mellé, hogy ne osztogassam fűnek-fának, egy iskolában ahol szintén admin az összes gép ezzel van felrakva, megmittudomén, a lényeg, hogy ez 2009-ben volt. Azóta frissítettem mindig, ha jött rá vmi. Lehet nem kellett volna. Rolling Eyes Bár eddig nem volt gond...

Az újrarakás alatt azt érted gondolom, hogy minden storno, újraboot, meg minden?? Ami egy félnapos meló nálam....
Vagy elég ha a mostanira újrafuttatom? Mert bedobtam a lemezt, és lehetne újrarakni, a pluszban felrakott progik megtartásával. De gondolom akkor a frissítés is rajtamarad, ami által van eme szöveg az asztalomon...

Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-07-24, 14:25

Bodo írta:
Balthier írta:

Ncore-on vannak olyan egyszerű kis progik, amik warez megoldással hitelessé teszik a windows-t. Asszem windows loader, vagy ilyesmi a nevük.

Pontosan.
Én is ezt használom 7-nél, XP-hez nem kellett. De azt nemtom, hogy ha már feketelistára került, akkor is használ-e? Én tennék egy fasza új 7-et és véglegesíteném loadarrel, aztán auto update OFF! Így garantáltan OK lesz tuti.

Az viszont érdekelne, kinek a felelőssége az, hogy egy pár éves laptopra nem lehet felrakni egy eredeti XP-t. Ki és milyen érdekből korlátozza a felhasználókat, hogy régi oprendszert ne lehessen telepíteni új gépre? Smile
Vissza az elejére Go down
Bodo
Admin
Admin
Bodo


Hozzászólások száma : 2823
Join date : 2012. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Planet earth

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-07-24, 13:15

Balthier írta:

Ncore-on vannak olyan egyszerű kis progik, amik warez megoldással hitelessé teszik a windows-t. Asszem windows loader, vagy ilyesmi a nevük.

Pontosan.
Én is ezt használom 7-nél, XP-hez nem kellett. De azt nemtom, hogy ha már feketelistára került, akkor is használ-e? Én tennék egy fasza új 7-et és véglegesíteném loadarrel, aztán auto update OFF! Így garantáltan OK lesz tuti.
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime2013-07-24, 12:41

danny2008 írta:
Ma reggel meglepett a Májkro azzal, hogy nem eredeti a szoftverem, cseréljem le. Ez abból áll, hogy a termékkulcsot nem forgalmazza (vagy micsoda) tovább a Májkro.
Meg abból, hogy cseréljem le 7-esre az XP-met. Csak abban bibi is van.

Kérdésem, ha újratelepíteném az egész gépet akkor visszállna a rend, vagy ugyanúgy maradna (ergo megint előjönne az üzi az asztalon), vagy már nem is engedné felrakni (szóval még nagyobbat szívnék, mert ez az egy verza van lemezen)??? scratch 

Nem zavarna ha nem folyton ott lenne az üzi az asztalon, és nem állítódna fekete képernyőre a hátterem (15 percenként). scxyí 

Ncore-on vannak olyan egyszerű kis progik, amik warez megoldással hitelessé teszik a windows-t. Asszem windows loader, vagy ilyesmi a nevük.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





szarakodik a számítógépem - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: szarakodik a számítógépem   szarakodik a számítógépem - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
szarakodik a számítógépem
Vissza az elejére 
2 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Videogamer :: Technikai topik-
Ugrás: