Videogamer
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Videogamer

Mer' jáccani jóóó!
 
KezdőlapPortalGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni

Go down 
+10
MoombaSP
Tyler
bundas01
Virelis
Zioncsabi
Sith Lord
Bolyhos
Joii
ceu
Kiccsidzson
14 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
SzerzőÜzenet
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2019-03-03, 09:18

Bruce Dickinson - Mire való ez a gomb

Nagyon jó kis önéletrajz Dickinson papától, nem túl terjengős, de mégis egyfajta átfogó képet ad a fiatal koráról, a Samson-nal töltött évekről, a szóló karrierről és a rákbetegségéről. A Maidenes éveket ugye már sokszor feldolgozták, abból csak pár sztorit emleget fel.
Aki érdeklődik a munkássága iránt, érdemes elolvasni.
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2018-06-17, 09:43

Balthier írta:
Johnny1 írta:
Vaják - Az utolsó kívánság

Még év elején elvetődtem a Libribe és megvettem a sorozat első kötetét,  Az utolsó kívánságot. most úgy alakult a hétvége, hogy lett időm olvasni. Nagyon tetszik eddig, kb. 200 oldalt daráltam le a hétvégén. Tök felüdülés ez az európai szemlélet és az utalások az európai népmesékre, a Gébicsen konkrétan behaltam.

Úgy látom, hogy el fogom olvasni a többi részt is, Witcher 3-at is megvettem akcióba, annak is neki kéne állni majd a GoW után.

Yeah, király vagy! Egyúttal a Viharidőt is bezsákolhatnád, az a legutóbbi Vaják regény, és az Utolsó kívánság után játszódik. Filózom azon, hogy megvegyem-e, mert nekem megvan évek óta lengyelül, csak még mindig nem tudok jól irodalmat olvasni, sokat kéne szótárazni.

E-book-ban megvan az összes, de nekem annyira bejött a papíralapú kiadás, hogy meg fogom venni azokat is szépen sorban.
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2018-06-17, 09:39

Johnny1 írta:
Vaják - Az utolsó kívánság

Még év elején elvetődtem a Libribe és megvettem a sorozat első kötetét,  Az utolsó kívánságot. most úgy alakult a hétvége, hogy lett időm olvasni. Nagyon tetszik eddig, kb. 200 oldalt daráltam le a hétvégén. Tök felüdülés ez az európai szemlélet és az utalások az európai népmesékre, a Gébicsen konkrétan behaltam.

Úgy látom, hogy el fogom olvasni a többi részt is, Witcher 3-at is megvettem akcióba, annak is neki kéne állni majd a GoW után.

Yeah, király vagy! Egyúttal a Viharidőt is bezsákolhatnád, az a legutóbbi Vaják regény, és az Utolsó kívánság után játszódik. Filózom azon, hogy megvegyem-e, mert nekem megvan évek óta lengyelül, csak még mindig nem tudok jól irodalmat olvasni, sokat kéne szótárazni.
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2018-06-12, 13:15

Befejeztem a Vaják könyvet és nagyon élveztem.
Anno ilyen frissességgel nekem a 90-es évek elején a MAGUS könyvek hatottak, full olyan érzésem volt olvasás közben.

Aztán még egy kis ponyva: Halo - Reach bukása
Mivel a Halo: Reach szerintem az egyik legjobb Halo játék, elolvastam a könyvet is, ami bővíti és kiegészíti a játék cselekményét. Kellemes olvasmány volt, nyilván nem szépirodalom, de szórakoztató.

Elkezdtem Carrie Fsher-től a Hercegnő naplóját.
Az eddigi rész főként arról szólt, hogy hogyan kavarcolt Harrison Forddal. Nyilván meg kellene hallgatni Fordot is erről az időszakról, mert úgy lenne igazán hiteles, de ami lejött eddig a könyvből: a kis, szinte még gyerek 19 éves Fisher full belebolondult Fordba, aki meg egy jót szórakozott vele az Episode IV. forgatása alatt, miközben otthon várták a gyerekei és a felesége. Aztán vége lett a forgatásnak és hazament, amit Fisher nem tudott feldolgozni.
Érdekes olvasmány eddig, jó stílusban írt Fisher.
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2018-05-28, 10:36

Vaják - Az utolsó kívánság

Még év elején elvetődtem a Libribe és megvettem a sorozat első kötetét, Az utolsó kívánságot. most úgy alakult a hétvége, hogy lett időm olvasni. Nagyon tetszik eddig, kb. 200 oldalt daráltam le a hétvégén. Tök felüdülés ez az európai szemlélet és az utalások az európai népmesékre, a Gébicsen konkrétan behaltam.

Úgy látom, hogy el fogom olvasni a többi részt is, Witcher 3-at is megvettem akcióba, annak is neki kéne állni majd a GoW után.
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2018-05-28, 10:32

Balthier írta:
Ma nekikezdek hangoskönyvben a Vörös Verébnek, mert kell valami a lengyel gyakorlásához, és ez elég mainstreamnek tűnik ahhoz, hogy egyszerű mondatokkal legyen megírva. Mivel nem értem annyira a nyelvet, mint az angolt, és ráadásul folyamatosan bealszok a hangoskönyveken, nem sok jót várok, de majd írom, milyen. Az nem sok jót ígér, hogy a film állítólag jó szar.

Ez a bajom nekem is a hangoskönyvekkel Smile
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2018-04-29, 21:20

Ma nekikezdek hangoskönyvben a Vörös Verébnek, mert kell valami a lengyel gyakorlásához, és ez elég mainstreamnek tűnik ahhoz, hogy egyszerű mondatokkal legyen megírva. Mivel nem értem annyira a nyelvet, mint az angolt, és ráadásul folyamatosan bealszok a hangoskönyveken, nem sok jót várok, de majd írom, milyen. Az nem sok jót ígér, hogy a film állítólag jó szar.
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2018-02-06, 15:56

Elindult a Nagy Marvel képregénygyűjtemény is.
Zongorázni lehet a különbséget a DC és Marvel között, utóbbi javára. Eleve már az, hogy a Kingpin Team-et kérték fel a magyar fordításra/korrigálásra nagyon jó ötlet volt, mivel ők adják ki itthon a Marvel füzeteket. Emiatt a fordítás is igényes, meg az egész valahogy sokkal jobban néz ki külcsínben is. Igaz, hogy itt is az 5. kötet lesz először olyan, ami még nem jelent meg Magyarországon.

Bár mivel már a DC fele egy kötet híján megvan, nem fogom abbahagyni a gyűjtést, de annyira már nem jó szájízzel veszem meg őket. Habár a legutóbbi Igazság I. kötet (JLA) rajzban és történetben is jó volt.
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2017-11-13, 07:40

DC Comics képregény-gyűjtemény: Csodanő - Elveszett paradicsom
Egy túlbonyolított, már-már érthetetlen, kusza valami. A rajzok szépek, oké, de annyira követhetetlen lett, hogy kétszer bealudtam olvasás közben. Meg WonderWoman sem a kedvencem mondjuk...
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2017-11-06, 07:34

Balthier írta:
Galaxis útikalauz stopposoknak

Én ezzel 30 oldal után sem haladok. Jó lesz ez később? Nem látom benne azt a hatalmas nagy zsenialitást.

Én faltam ezt a szériát, imádtam az abszurd humorát. De ez tényleg egy nehéz mű, sok ismerősöm/barátom van, akinek nem jött be. szerintem még ne add fel.
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2017-11-03, 13:45

Galaxis útikalauz stopposoknak

Én ezzel 30 oldal után sem haladok. Jó lesz ez később? Nem látom benne azt a hatalmas nagy zsenialitást.

Sapkowski: Fecske-torony

Ez az utolsó előtti könyv a Witcher-sagaban, ebben a hónapban jön ki a Tó Úrnője, aztán azt is elolvasom, de már nem veszem meg eredetiben, inkább megvárom, mire warezolható lesz. Ezeken kívül van még egy midquel, megvan lengyelül, de se angol, se magyar fordítás nincs még hozzá.
Eddig kettő jó - kettő szar az arány a sagaban, a Fecske-torony utóbbi kategória, nagyon nyögvenyelősen haladó és végtelenül unalmas az egész cucc. Sapkowski-tól a két novelláskötet kurva jó volt, akkor még a Witcher főleg csak arról szólt, hogy Geralt járja a szláv fantasy világot, és gyilkolja a monsztákat meg csajozik, ehhez képest ez tele van uncsi gyűlésekkel és politikával.
Meg amúgy se bírom a fantasy-t

Budapest Noir

Ezt ma kezdtem el, már a 40%-nál tartok, és nagyon adogatja, sikerült megcsinálni Horthy Budapestjén belül egy hardboiled krimit, ami sehol nem válik izzadtságszagúvá. Olvassátok!
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2017-10-06, 08:18

Margaret Atwood - Szolgálólány meséje

A sorozat miatt álltam neki, baromi izgalmas könyv, nagyon jól leírja ezt a disztópikus társadalmat (kevés gyerek születik, létrehozzák Gileád társadalmát, ahol a nőket megfosztják minden joguktól és a termékenyeket beosztják a vezetők házába, hogy ott szüljenek gyereket). Az egyik ilyen Maid meséli el a történetét, érdemes elolvasni. A sorozat egy ideig faszán követi a dolgokat, de aztán totál más irányba megy, látszik is, hogy melyik részt költötték hozzá a sorozat írói és melyik van a könyvből.
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2017-09-01, 04:46

Johnny1 írta:
Nehezen, de le tudtam nyomni asszony torkán, hogy a DC különszámra is szükségem van, Végtelen Világok Krízise, 8 ropi volt, de szerintem megérte, Ez is HC, egyben a történet.
Remélem azért majd a fiam is fogja értékelni ezeket Smile
Smile
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2017-08-31, 08:48

Nehezen, de le tudtam nyomni asszony torkán, hogy a DC különszámra is szükségem van, Végtelen Világok Krízise, 8 ropi volt, de szerintem megérte, Ez is HC, egyben a történet.
Remélem azért majd a fiam is fogja értékelni ezeket Smile
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2017-06-03, 05:41

Johnny1 írta:
DC Comics gyújtemény: Batman - Halál a családban

Anno megvolt az eredeti magyar kiadás a 90-es évek elejéről. Most újraolvasva, durva, hogy akkor ez a Kandi Lapok keretei közöt kijöhetett.
Ez az a töténet, ahol a második Robin, Jason Todd meghal. Ő nem volt az olvasóknak egy szimpatikus karakter, és mivel a Marvel Pókember halála története rekorokat döntött az eladásokkal, a DC úgy döntött, hogy az olvasók kezébe adja a döntést: túlélje vagy ne Robin a kalandot. Nem sokkal, de a halála mellett döntöttek (telefonos szavazás volt).
Újraolvasva tényleg brutál a sztori, volt egy csomó kép, ami anno belém égett, pl. amikor Joker egy feszítővassal szétveri Robint, vagy amikor Batman hozza ki a holttestet. Sokan fikkantják, hogy nem Gothambern, hanem a közel-keleten játszódik, de szerintem meg pont ez ad egy kis plusz ízt hozzá.
erre emlékszem, megvolt nekem is. és nem is szarozott Kandi már az elején letudta, ha jól dereng 2-3-4. szám volt? kár, hogy nekem el volt csúszva a színezés itt-ott vagyis nem pont a kontúrban voltak a színek hanem 1-2 mm-t elcsúszva de ez akkoriban elég sürű volt. (volt ilyen Supermennél is)
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2017-06-02, 09:48

DC Comics gyújtemény: Batman - Halál a családban

Anno megvolt az eredeti magyar kiadás a 90-es évek elejéről. Most újraolvasva, durva, hogy akkor ez a Kandi Lapok keretei közöt kijöhetett.
Ez az a töténet, ahol a második Robin, Jason Todd meghal. Ő nem volt az olvasóknak egy szimpatikus karakter, és mivel a Marvel Pókember halála története rekorokat döntött az eladásokkal, a DC úgy döntött, hogy az olvasók kezébe adja a döntést: túlélje vagy ne Robin a kalandot. Nem sokkal, de a halála mellett döntöttek (telefonos szavazás volt).
Újraolvasva tényleg brutál a sztori, volt egy csomó kép, ami anno belém égett, pl. amikor Joker egy feszítővassal szétveri Robint, vagy amikor Batman hozza ki a holttestet. Sokan fikkantják, hogy nem Gothambern, hanem a közel-keleten játszódik, de szerintem meg pont ez ad egy kis plusz ízt hozzá.
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2017-05-20, 20:50

Krzysztof Varga: Lángos a jurtában

ezzel teljes Varga Magyarország-trilógiája, most a határmenti városokban és falvakban zabálja tele magát, és elmélkedik rólunk meg a lengyelekről. Nem olyan jó, mint az előző kettő könyv, de legalább most nem fikáz minket minden oldalon szarrá. Bár egy tarsolyos valószínűleg üvöltve gyújtaná fel 10 oldal után. Egynek elment, bár az etalon még mindig a Mangalicacsárdás.
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2017-04-11, 21:50

Balthier írta:
Kb. 100 oldalt letudtam már az It-ből. Nagyon kemény a fordítás, oké, hogy Pennywise-ból Krajcáros lett, de baszki, ilyen szavakkal találkozom, hogy "lustipisti-fotel"


Mondjuk nekem a Krajcàros fordítàs speciel tetszett, szerintem illik egy bohóchoz, de a többi részt tekintve igazat adok neked. Massxív egy olvasmàny, az biztos, anno egy nyàri szabi alatt végeztem ki.
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2017-04-11, 21:48

Joii írta:
Johnny1 írta:

Nekem nagyon bejött ez az űropera jelleg, az első könyv egy fasza felvezetés, jól megadja az alaphangulatot. 3 könyvet olvastam, a többi beszerzés alatt.

Hosszúak a könyvek, de mégis nagyon olvastatják magukat, meg jól kitalálták ezt a protomolekula dolgot, amit aztán eddig sikerült úgy csűrni-csavarni, hogy nem lett unalmas, sőt!
köszönöm,
a sorozatnak nem estél neki? a második évad már nagyon ott van!

Az elsô részt félig làttam, sajnos kevés az idôm.
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2017-04-10, 23:11

Kb. 100 oldalt letudtam már az It-ből. Nagyon kemény a fordítás, oké, hogy Pennywise-ból Krajcáros lett, de baszki, ilyen szavakkal találkozom, hogy "lustipisti-fotel"

Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2017-04-06, 05:11

Johnny1 írta:

Nekem nagyon bejött ez az űropera jelleg, az első könyv egy fasza felvezetés, jól megadja az alaphangulatot. 3 könyvet olvastam, a többi beszerzés alatt.

Hosszúak a könyvek, de mégis nagyon olvastatják magukat, meg jól kitalálták ezt a protomolekula dolgot, amit aztán eddig sikerült úgy csűrni-csavarni, hogy nem lett unalmas, sőt!
köszönöm,
a sorozatnak nem estél neki? a második évad már nagyon ott van!
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2017-04-05, 20:11

Joii írta:
nyomom a Expanse sorozatot, így elkezdem a könyveket is. Johnny, te olvastad őket de az elsőről (Leviatán) nem írtál. bár gondolom bejött ha a többit is olvastad..


Nekem nagyon bejött ez az űropera jelleg, az első könyv egy fasza felvezetés, jól megadja az alaphangulatot. 3 könyvet olvastam, a többi beszerzés alatt.

Hosszúak a könyvek, de mégis nagyon olvastatják magukat, meg jól kitalálták ezt a protomolekula dolgot, amit aztán eddig sikerült úgy csűrni-csavarni, hogy nem lett unalmas, sőt!
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2017-04-05, 10:50

nyomom a Expanse sorozatot, így elkezdem a könyveket is. Johnny, te olvastad őket de az elsőről (Leviatán) nem írtál. bár gondolom bejött ha a többit is olvastad..
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2017-04-05, 09:13

Na befejeztem az Alamutot (Jézusom,kb decemberben kezdtem el...).

Sajna túl rosszul öregedett ez a könyv, 200 oldalt simán ki lehetne hagyni belőle, mert egy csomó sehova nem tartó pofázás van benne. De az jó volt, ahogy bemutatta, hogyan mosták át az asszaszinok agyát, megteremtve ezzel a modern öngyilkos terroristák elődeit.

A következő könyvekbe kezdtem bele még:
Witcher Tündevér
Marcus Aurelius: Elmélkedések
Stephen King: Az
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2017-03-16, 07:24

Johnny1 írta:
Gyerekek, ez az új Marvel képregény atom király. Logan  kíméletlen jövô. Egy alternatív Marvel univerzumban jàtszódik, ahol a szuperbûnözôk összefogtak és kinyírtàk a szuperhôsök többségét. Logan, egykor Rozsomàk farmerként él feleségével és gyerekeivel. Aztàn egy nap felbukkan Sólyomszem.
Felnôtteknek szól a képregény, feszeget moràlis kérdéseket és nagyon jo a story. Az àra ugyan borsos, de 212 oldal, összességében szerintem  megéri.
na majd meglesem ha lesz a kölcsönzőbe'. köszi!
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2017-03-14, 21:31

Gyerekek, ez az új Marvel képregény atom király. Logan kíméletlen jövô. Egy alternatív Marvel univerzumban jàtszódik, ahol a szuperbûnözôk összefogtak és kinyírtàk a szuperhôsök többségét. Logan, egykor Rozsomàk farmerként él feleségével és gyerekeivel. Aztàn egy nap felbukkan Sólyomszem.
Felnôtteknek szól a képregény, feszeget moràlis kérdéseket és nagyon jo a story. Az àra ugyan borsos, de 212 oldal, összességében szerintem megéri.
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2017-03-08, 20:36

Claudia Gray: Star Wars Vérvonal

Az új kánon egyik újabb regénye Lei hercegnővel a középpontban. Az Új Köztársaságot mutatja be, annak is a politikai mahinációit. Két pártra szakadt a szenátus: néppártiak és centralisták. Leia néppárti ofkorz. Szépen leírja Leia karrierjét míg a regény kétharmadánál kiderül a nagy titok, Leia Vader lánya. Na ezen full meglepődtem, hogy az új kánon szerint ez ilyen hétpecsétes titok volt, a régi expanded universe ezt tényként kezelte, nem titokként. A történet inkább politikai síkon mozog, ami akció van benne, az meg inkább ne lenne, két oldalban elintézi az írónő sután-bután. Ennek ellenére nem olyan rossz, én egy 6,5/10-et adnék neki. Ha ezek az új kánon szerinti történetek ezen a suta vonalon mennek tovább, én azt hiszem, hogy lassan lemorzsolódom. De a fiatalok, akik nem olvasták a régieket, na nekik lehet, hogy jobban tetszik majd.

Berendeltem a Szukitstól a két most megjelenő SW képregényt, kíváncsi leszek, hogy azok mit virítanak, az egyik Vaderről fog szólni.
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2017-02-17, 07:38

James S. A. Corey - Abaddon kapuja

A Térség-sorozat harmadik kötete. Tovább megy a protomolekula story, az Uránusznál alakít ki egy gyűrűt, a földiek, marsiak és az övbéliek meg odamennek tanulmányozni aztán lesznek a galibák.
Már nagyon régen olvastam hosszabban, ezt most egy hét alatt lenyomtam, nagyon jó folytatás, nem fáradt el a dolog. Úgyhogy meg kell vennem a folytatásokat is, az már biztos.
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2017-02-06, 09:44

Joii írta:
Johnny1 írta:

A DC képregény-gyűjteményt veszi valaki (amit az újságosoknál lehet venni)?
szemezek vele de asszem' megvárom az ncore-t Wink

Jaa, én is gondolkodtam rajta, és bár egy csomó rész már korábbról megvan, mégis csak olyan szééééépek így együtt Smile
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime2017-02-06, 08:21

Johnny1 írta:

A DC képregény-gyűjteményt veszi valaki (amit az újságosoknál lehet venni)?
szemezek vele de asszem' megvárom az ncore-t Wink
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom





Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Empty
TémanyitásTárgy: Re: Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni   Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Könyv - annak a pár embernek, aki még tud/szok' olvasni
Vissza az elejére 
1 / 11 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Videogamer :: Kultúra-
Ugrás: