Videogamer
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Videogamer

Mer' jáccani jóóó!
 
KezdőlapPortalGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Mit termelsz, paraszt?

Go down 
+6
danny2008
Sith Lord
stealth
Kiccsidzson
bundas01
Bodo
10 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5
SzerzőÜzenet
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Icon_minitime2012-12-11, 15:54

Na, lerángattam egy virágot a paradicsomról, mert magától nem akart leeesni. Hogy van e mögötte termés. Van. Viszont addig addig piszkálgattam, míg letörtem. P*csába. A növények teteje meg odafagyott az üvegház tetejéhez, úgyhogy vannak gondok.
Vissza az elejére Go down
bundas01
Nightmare!!
Nightmare!!
bundas01


Hozzászólások száma : 3207
Join date : 2012. Jul. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Icon_minitime2012-12-01, 01:13

Bodo írta:

A kaki meg jól hangzik. Pálinkának milyen lehet?
szar
Vissza az elejére Go down
Bodo
Admin
Admin
Bodo


Hozzászólások száma : 2823
Join date : 2012. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Planet earth

Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Icon_minitime2012-12-01, 00:57

Kiccsidzson írta:
A jellemzően mag nélküli kakiszilvában találtam egy magot(!). Ami elég ritka, mert ugye magnélküli. Beletettem egy pohárba és naponta spricckeltem, hogy kicsírázzon. Nem szabad nagyon vízbe tenni, mert megfullad, de a nélkül meg kiszárad, szóval kell a víz, de csak ésszel.
Kicsírázott!
Utána elültettem, most tovább spricckelem, hátha lesz belőle fa is.
Kakiszilva egyébként világbajnok, aki még nem evett az egye.

Bazmeg még a végén valami ugrómókus vagy agronómus leszel Dzsoniboy.
A kaki meg jól hangzik. Pálinkának milyen lehet?
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Icon_minitime2012-11-30, 19:44

A jellemzően mag nélküli kakiszilvában találtam egy magot(!). Ami elég ritka, mert ugye magnélküli. Beletettem egy pohárba és naponta spricckeltem, hogy kicsírázzon. Nem szabad nagyon vízbe tenni, mert megfullad, de a nélkül meg kiszárad, szóval kell a víz, de csak ésszel.
Kicsírázott!
Utána elültettem, most tovább spricckelem, hátha lesz belőle fa is.
Kakiszilva egyébként világbajnok, aki még nem evett az egye.
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Icon_minitime2012-11-21, 12:03

Bodo írta:
Kiccsidzson írta:
Olyan vastag már a paradicsom szára, hogy dolgozni lehetne már belőle.
És már virágoznak is. Csak egy kis fűtés kéne bele, és akkor lesz téli pari. Na, ha tényleg lesz belőle valami, majd dobok olyan képet, hogy kint hó benn vigyorgó parik.

Azé' milyen komoly sikerélmények lehetnek ezek!
RESPECT Kiccsi.

Köszi. Ezek ám a szép dógok az életben.
Vissza az elejére Go down
Bodo
Admin
Admin
Bodo


Hozzászólások száma : 2823
Join date : 2012. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Planet earth

Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Icon_minitime2012-11-21, 11:12

Kiccsidzson írta:
Olyan vastag már a paradicsom szára, hogy dolgozni lehetne már belőle.
És már virágoznak is. Csak egy kis fűtés kéne bele, és akkor lesz téli pari. Na, ha tényleg lesz belőle valami, majd dobok olyan képet, hogy kint hó benn vigyorgó parik.

Azé' milyen komoly sikerélmények lehetnek ezek!
RESPECT Kiccsi.
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Sith Lord
Sátán Ordas Pimplije
Sátán Ordas Pimplije
Sith Lord


Hozzászólások száma : 848
Join date : 2012. Jul. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Icon_minitime2012-11-21, 08:54

Kiccsidzson írta:
..majd dobok olyan képet, hogy kint hó benn vigyorgó parik.
Mi meg majd rafogjuk hogy photoshop.
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Icon_minitime2012-11-20, 20:31

Olyan vastag már a paradicsom szára, hogy dolgozni lehetne már belőle.
És már virágoznak is. Csak egy kis fűtés kéne bele, és akkor lesz téli pari. Na, ha tényleg lesz belőle valami, majd dobok olyan képet, hogy kint hó benn vigyorgó parik.
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Icon_minitime2012-10-22, 20:27

Bodo írta:
Kiccsidzson írta:
Durvaszépen nőnek a paprikák az üvegben. Majd dobok képet.

OK vááárjuk!!!!!!!!!!!!

Húha, el is felejtettem. Van már 2 hónapos paradicsom amelyik hozza a kis virágot. Valami frenetikus dolog ez a természet. 50 napja még csak egy pár miliméteres mag, most meg már virágozni akar.
Hétvégére itt a hó, remélem azért nem fagy el majd minden.
Vissza az elejére Go down
Bodo
Admin
Admin
Bodo


Hozzászólások száma : 2823
Join date : 2012. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Planet earth

Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Icon_minitime2012-10-08, 14:35

Kiccsidzson írta:
Durvaszépen nőnek a paprikák az üvegben. Majd dobok képet.

OK vááárjuk!!!!!!!!!!!!
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Icon_minitime2012-10-08, 12:26

Durvaszépen nőnek a paprikák az üvegben. Majd dobok képet.
Vissza az elejére Go down
bundas01
Nightmare!!
Nightmare!!
bundas01


Hozzászólások száma : 3207
Join date : 2012. Jul. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Icon_minitime2012-08-04, 22:41

Bodo írta:
[ látszik sok szeretettel gondozod őket és tuti dumálsz is hozzájuk.
Ne viccelj, alkalmanként még meg is sunázza őket...
I love you
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Icon_minitime2012-08-04, 07:20

Bodo írta:
Kiccsidzson írta:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Futókivi. Vagy valamilyen kivi, lényeg hogy nem azt a nagy szőröst termi hanem azt a kisebb bogyót. Ez is kb már a 3szorosára nőtt, már nem lehet hová futtatni. Lényeg, hogy amíg a paradicsom csak szenved ebben a nagy melegben az üvegházban, addig a kivi banán füge hármas vígan viriböl.

Szép kis üvegházat rittyentettél te TSZ elnök! De látom fa anyag van dögivel! Smile
Szépek a növényeid, látszik sok szeretettel gondozod őket és tuti dumálsz is hozzájuk.

Köszi, de sajnos nem mindegyik szép. A paradicsom pl eléggé szenved, sárgul mert öntözöm, ha meg nem öntözném akkor kiszáradna. Túl melegük van benn az üvegben, ráadásul túl kicsi földbe tettük őket. Legközelebb ládában lesznek mint Sztílt kollégánál.
Meg vannak egyéb bajok is, lényeg, hogy a növénytermesztés mégsem olyen egyszerű, ahogy az ember eltervezte. Bele kell jönni. @
Vissza az elejére Go down
Bodo
Admin
Admin
Bodo


Hozzászólások száma : 2823
Join date : 2012. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Planet earth

Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Icon_minitime2012-08-04, 06:52

Kiccsidzson írta:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Futókivi. Vagy valamilyen kivi, lényeg hogy nem azt a nagy szőröst termi hanem azt a kisebb bogyót. Ez is kb már a 3szorosára nőtt, már nem lehet hová futtatni. Lényeg, hogy amíg a paradicsom csak szenved ebben a nagy melegben az üvegházban, addig a kivi banán füge hármas vígan viriböl.

Szép kis üvegházat rittyentettél te TSZ elnök! De látom fa anyag van dögivel! Smile
Szépek a növényeid, látszik sok szeretettel gondozod őket és tuti dumálsz is hozzájuk.
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Icon_minitime2012-08-03, 13:17

[You must be registered and logged in to see this link.]

Futókivi. Vagy valamilyen kivi, lényeg hogy nem azt a nagy szőröst termi hanem azt a kisebb bogyót. Ez is kb már a 3szorosára nőtt, már nem lehet hová futtatni. Lényeg, hogy amíg a paradicsom csak szenved ebben a nagy melegben az üvegházban, addig a kivi banán füge hármas vígan viriböl.
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Icon_minitime2012-08-03, 13:07

[You must be registered and logged in to see this link.]

Banánfa. Már nagyobb mint én.
Vissza az elejére Go down
stealth
easy
easy
stealth


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2012. Jul. 28.

Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Icon_minitime2012-07-30, 21:11

Közel egy köbméter föld legyen már elég nekik szpjanak le. Így is majd be szartam mire felhordtam a 2.ra. Szerintem az 50l trágya a ludas.
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Icon_minitime2012-07-30, 21:08

stealth írta:
Jelentem a paradicsom ültetvényem elérte a gigabrutál szintet, kb fél méterrel magasabb a plafonnál, ezt csak úgy tudja kompenzálni hogy kanyarog összevissza. Holnap szüretelek. Lefotóznám de speckó optika kéne hogy be tudjam fogni az egészet.

Ami még iszonyat durva, egy hete levágtam egy szárat amin már voltak virágok, majd lebasztam a földre, ha jól tudom nap se érte. Erre most mondom csak ki kéne már dobni, és bazz, az összes virágból kb 2 centis pari lett... nooormáááliiiss??? Gyorsan beledugtam egy kis földbe, hátha ebből is égig érő paszuly lesz.

Fasza. Állítólag akkor nőnek ekkorára, ha kicsi a főd és nem tud gyökérre nőni. Hát nőnek fölfelé. Nálam is vannak ilyenek.
Vissza az elejére Go down
stealth
easy
easy
stealth


Hozzászólások száma : 18
Join date : 2012. Jul. 28.

Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Icon_minitime2012-07-30, 21:05

Jelentem a paradicsom ültetvényem elérte a gigabrutál szintet, kb fél méterrel magasabb a plafonnál, ezt csak úgy tudja kompenzálni hogy kanyarog összevissza. Holnap szüretelek. Lefotóznám de speckó optika kéne hogy be tudjam fogni az egészet.

Ami még iszonyat durva, egy hete levágtam egy szárat amin már voltak virágok, majd lebasztam a földre, ha jól tudom nap se érte. Erre most mondom csak ki kéne már dobni, és bazz, az összes virágból kb 2 centis pari lett... nooormáááliiiss??? Gyorsan beledugtam egy kis földbe, hátha ebből is égig érő paszuly lesz.
Vissza az elejére Go down
bundas01
Nightmare!!
Nightmare!!
bundas01


Hozzászólások száma : 3207
Join date : 2012. Jul. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Icon_minitime2012-07-29, 15:20

Bodo írta:
[zőccség termesztés kis rizikóval
és ugyanannyi kézzelfogható eredménnyel
(link kivéve mert a forummotor nem engedi, hogy válaszoljak rá)
Vissza az elejére Go down
Bodo
Admin
Admin
Bodo


Hozzászólások száma : 2823
Join date : 2012. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Planet earth

Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Icon_minitime2012-07-29, 15:04

[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Icon_minitime2012-07-29, 13:10

bundas01 írta:
Nálam minden kifingott. Aszzem túllocsoltam. Meg rázúzott a gyapjas levéltetű (elsőn lakunk), úgyhogy idénre vége a termelésnek.
Jövőre kokacserjét ültetek. Meg "zöldséget".

Nos, mi a vásárolt növények kb harmadát, negyedét öltük meg. Általában nálunk is a túllocsolás volt a gond, de haltak egyesek fagy, illetve túl nagy napsugárzás általi halált is.
Bunda, ne add fel, ha nem tudod visszafogni a locsolókannát, akkor neked a banántermesztést javaslom, mert azt egyszerűen nem lehet túllocsolni. A para, paprika már necces. Általában a túllocsolás után jön a sárgulás, majd a halál. Inkább mindig alul kell locsolni a növényt, és ha már kókad, akkor adni neki. Legjobb bevezetni valami rendszert, pl adott edényből adott időben mindig ugyanannyit adni a kis dögöknek, akkor talán élve maradnak. Kurva necc a túllocsolás, mert a túlöntözött föld szárogatása több hét, addig az alulöntözés egy kis odalöttyintéssel azonnal orvosolható.
Persze ez általában a cserepes sz*rokra vonatkozik, ha a szabadba ültet az ember ott azért elég nehéz túlönözni.
Vissza az elejére Go down
bundas01
Nightmare!!
Nightmare!!
bundas01


Hozzászólások száma : 3207
Join date : 2012. Jul. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Icon_minitime2012-07-29, 11:56

Nálam minden kifingott. Aszzem túllocsoltam. Meg rázúzott a gyapjas levéltetű (elsőn lakunk), úgyhogy idénre vége a termelésnek.
Jövőre kokacserjét ültetek. Meg "zöldséget".
Vissza az elejére Go down
Bodo
Admin
Admin
Bodo


Hozzászólások száma : 2823
Join date : 2012. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Planet earth

Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Icon_minitime2012-07-29, 11:47

A nagy panel paraszt eszmecsere.
Mi nő a tejfölös dobozban nálad?
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom





Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 5 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Mit termelsz, paraszt?
Vissza az elejére 
5 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Videogamer :: Élőlény topik-
Ugrás: