Videogamer
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Videogamer

Mer' jáccani jóóó!
 
KezdőlapPortalGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Mit termelsz, paraszt?

Go down 
+6
danny2008
Sith Lord
stealth
Kiccsidzson
bundas01
Bodo
10 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
SzerzőÜzenet
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2014-04-15, 21:35

bundas01 írta:

Persze, hogy szét lesznek ültetve, most csak hajtatom őket.
A gáz nálad az lehetett, hogy túl sokat ültettél egybe, illetve a szar föld. Ha túl sok van együtt, akkor egymás elől zabálják el a tápanyagot és egyik se nő.

Ezt a tápanyagelzabálást megjegyzem! Lehet azért is repedezett szét a föld... (pedig vizet adtam neki rendesen)
Vissza az elejére Go down
bundas01
Nightmare!!
Nightmare!!
bundas01


Hozzászólások száma : 3207
Join date : 2012. Jul. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2014-04-14, 23:53

danny2008 írta:
bundas01 írta:
Nő a Naga bazzeg...

[You must be registered and logged in to see this link.]

Wáááá, de komoly Exclamation Exclamation Exclamation 
Gondolom azért majd át kell ültesd, de gratula érte!

Nekem sajna a jalapeno-m megadta magát, nem lett belőle semmi, pedig jól kiszárítottam a magokat. Kinőttek ugyan, de most vagy túl sokan voltak ilyen "muskátlisládába", vagy a virágföld fajtája volt olcsó/gané, mindenesetre kb 20cm magasságra megnőtt, de paprikát nem adott.
Következőre ha belekezdek akkor biztos előbb utánaolvasok, hogy mit hogyan kell vele tenni, ültetés szempontból.

Majd későbbi képeket is dobhatsz, hogy hogyan növekszik a kicsike!!!  Wink Cool 
Persze, hogy szét lesznek ültetve, most csak hajtatom őket.
A gáz nálad az lehetett, hogy túl sokat ültettél egybe, illetve a szar föld. Ha túl sok van együtt, akkor egymás elől zabálják el a tápanyagot és egyik se nő.
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2014-04-14, 23:33

bundas01 írta:
Nő a Naga bazzeg...

[You must be registered and logged in to see this link.]

Wáááá, de komoly Exclamation Exclamation Exclamation 
Gondolom azért majd át kell ültesd, de gratula érte!

Nekem sajna a jalapeno-m megadta magát, nem lett belőle semmi, pedig jól kiszárítottam a magokat. Kinőttek ugyan, de most vagy túl sokan voltak ilyen "muskátlisládába", vagy a virágföld fajtája volt olcsó/gané, mindenesetre kb 20cm magasságra megnőtt, de paprikát nem adott.
Következőre ha belekezdek akkor biztos előbb utánaolvasok, hogy mit hogyan kell vele tenni, ültetés szempontból.

Majd későbbi képeket is dobhatsz, hogy hogyan növekszik a kicsike!!!  Wink Cool 
Vissza az elejére Go down
bundas01
Nightmare!!
Nightmare!!
bundas01


Hozzászólások száma : 3207
Join date : 2012. Jul. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2014-04-14, 22:25

danny2008 írta:
bundas01 írta:
danny2008 írta:
Már bújik elő a jalapeno-m, csak ez a rohadt időjárás lehetne faszább, mert ez a kevés napsütés nem hiszem, hogy jót tesz neki.
Nekem szárad a Naga Jolokiám. Jövőre ültetem a magját.
Az kemény, most néztem utána. "...Nem kellőképp hiteles források szerint 850 ezer Scoville-egységgel (SHU) ez a világ egyik legcsípősebb paprikája..."  Shocked  Emmáncsíp!
Nő a Naga bazzeg...

[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
bundas01
Nightmare!!
Nightmare!!
bundas01


Hozzászólások száma : 3207
Join date : 2012. Jul. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2013-08-04, 16:16

Kiccsidzson írta:
Lehet, hogy maceszgombócot fog teremni?!
cyclops 
l
Shocked 
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2013-08-04, 14:53

bundas01 írta:
Kiccsidzson írta:
Terem a jujuba!
Ilyen miniatűr, kúp alakú termései vannak, majd lövök képet is ha nagyobbak lesznek.
mi az a jujuba?

Növény. Most néztem meg, és úgy is hívják egyes fajtáit, hogy zsidótövis. Lehet, hogy maceszgombócot fog teremni?!
cyclops 

[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
bundas01
Nightmare!!
Nightmare!!
bundas01


Hozzászólások száma : 3207
Join date : 2012. Jul. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2013-08-04, 11:01

Kiccsidzson írta:
Terem a jujuba!
Ilyen miniatűr, kúp alakú termései vannak, majd lövök képet is ha nagyobbak lesznek.
mi az a jujuba?
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2013-08-04, 10:19

Terem a jujuba!
Ilyen miniatűr, kúp alakú termései vannak, majd lövök képet is ha nagyobbak lesznek.
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2013-07-23, 21:16

Kiccsidzson írta:
Érik a füge.

Tessék belőle páleszt főzni!!! Wink  Cool
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2013-07-23, 20:00

Érik a füge.
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2013-06-17, 17:52

Nekiálltam kiásni egy 4ezer literes esővíztárolót. Félig már kész. És most már tisztelem a sírásókat, felnézek rájuk. Nem semmi, amit nap mint nap csinálnak.
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2013-06-15, 12:50

"Nem ások, nem művelem a talajt, nem gyomlálok, nem kapálok, nem használok műtrágyát, nem permetezek, nem csinálok komposztot, nem öntözök, csak vetek és aratok."










Lusta kertészeknek, százéves mami elmondja, hogyan:


 https://www.youtube.com/watch?v=GNU8IJzRHZk


Kéne csinálni nekem is egy ilyen próbát. 


Betűszín sz*rakszik.
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2013-06-12, 19:29

Igaza volt Bundának: a kert f*ssa a paradicsomot. Van kertben fődben árnyékolóháló alatt, van mellette ugyanott cserépben, és van az üvegházban is, hogy legyen kontrollcsoport. Úgy néz ki, hogy a legjobban a szabadföldi működik. Jövőre majd dobok fóliába is.
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2013-06-06, 21:36

Joii írta:

Na ez komoly,de ne fogd vissza magad,jöhetnek a házi kertész meglátások. :-)
Na megkérdeztem, elviekben semmi baja a magoknak. Szóval ha van kedved ültetni, akkor küldök azt is, veszíteni nem veszthetsz vele, még ha nem is kel ki. Wink Cool
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2013-06-06, 20:08

danny2008 írta:
Joii írta:
danny2008 írta:
Már bújik elő a jalapeno-m, csak ez a rohadt időjárás lehetne faszább, mert ez a kevés napsütés nem hiszem, hogy jót tesz neki.

erről mesélj majd, érdekel. most jutottam el végre addig, elkezdtem beleásni magam (..a földbe)a témába, egy pari, egy paprika, pár fokhagyma. tán még retek meg valami erős pityu érdekelne.

Velünk szembe anno kb 5 éve nyílt egy zöldséges, fain, minőségi árukkal, no meg persze árral is, de az mindegy, vmit vmiért. A fószer akkor kezdett bele, kérdeztem tud hozni jalapeno-t, mire ő csak kamillázott, hogy mi az. Mindegy, eltelt 4 év, azt olyan 3-4 hónapja hozott jalapeno-t, amiből gyűjtöttem a magokat, függetlenül, hogy zöld vagy piros volt a paprika. Tavaly ugyanezt csináltam csak chilivel. Kiszárítottam őket egy kávéspohárba, majd ültetés előtt beáztattam őket. Elültettem 4 virágosládába a magokat, aztán majd ha külön kell ültetni a palántákat, akkor majd szétszedem, mivel ez egy pöppet nagyobb mint a tavalyi chili, ami elfért a virágosládába, mert az ültetés előtt olvastam utána, hogy 60-90cm-es is lehet egy "bokor".
Mivel maradt még mag, megkérdem mutert, hogy azok jók-e még és ha igen küldök a gammákkal együtt. Wink

Na ez komoly,de ne fogd vissza magad,jöhetnek a házi kertész meglátások. :-)
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
bundas01
Nightmare!!
Nightmare!!
bundas01


Hozzászólások száma : 3207
Join date : 2012. Jul. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2013-06-05, 21:33

danny2008 írta:
bundas01 írta:
"Én egy nagyon pici (2mmx2mm) darabot beleraktam a csülökpörimbe.
Fél tányér után feladtam, és kb 15-20 percig agonizáltam.
Utána 3 napig izzó lávát fostam (legalábbis olyan érzés volt). "
saját sztori.

Az metál!!! Smile
Amúgy hol akadtál rá erre a fajta paprikára? Merre kapható?
Cimborám sógora éttermekbe szállít be egzotikus zöldségeket, és sikerült szereznie pár darabot.
Igazi ritkaság itthon.
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2013-06-05, 20:44

Joii írta:
danny2008 írta:
Már bújik elő a jalapeno-m, csak ez a rohadt időjárás lehetne faszább, mert ez a kevés napsütés nem hiszem, hogy jót tesz neki.

erről mesélj majd, érdekel. most jutottam el végre addig, elkezdtem beleásni magam (..a földbe)a témába, egy pari, egy paprika, pár fokhagyma. tán még retek meg valami erős pityu érdekelne.

Velünk szembe anno kb 5 éve nyílt egy zöldséges, fain, minőségi árukkal, no meg persze árral is, de az mindegy, vmit vmiért. A fószer akkor kezdett bele, kérdeztem tud hozni jalapeno-t, mire ő csak kamillázott, hogy mi az. Mindegy, eltelt 4 év, azt olyan 3-4 hónapja hozott jalapeno-t, amiből gyűjtöttem a magokat, függetlenül, hogy zöld vagy piros volt a paprika. Tavaly ugyanezt csináltam csak chilivel. Kiszárítottam őket egy kávéspohárba, majd ültetés előtt beáztattam őket. Elültettem 4 virágosládába a magokat, aztán majd ha külön kell ültetni a palántákat, akkor majd szétszedem, mivel ez egy pöppet nagyobb mint a tavalyi chili, ami elfért a virágosládába, mert az ültetés előtt olvastam utána, hogy 60-90cm-es is lehet egy "bokor".
Mivel maradt még mag, megkérdem mutert, hogy azok jók-e még és ha igen küldök a gammákkal együtt. Wink
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2013-06-05, 20:36

bundas01 írta:
"Én egy nagyon pici (2mmx2mm) darabot beleraktam a csülökpörimbe.
Fél tányér után feladtam, és kb 15-20 percig agonizáltam.
Utána 3 napig izzó lávát fostam (legalábbis olyan érzés volt). "
saját sztori.

Az metál!!! Smile
Amúgy hol akadtál rá erre a fajta paprikára? Merre kapható?
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2013-06-05, 11:52

danny2008 írta:
Már bújik elő a jalapeno-m, csak ez a rohadt időjárás lehetne faszább, mert ez a kevés napsütés nem hiszem, hogy jót tesz neki.

erről mesélj majd, érdekel. most jutottam el végre addig, elkezdtem beleásni magam (..a földbe)a témába, egy pari, egy paprika, pár fokhagyma. tán még retek meg valami erős pityu érdekelne.
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
bundas01
Nightmare!!
Nightmare!!
bundas01


Hozzászólások száma : 3207
Join date : 2012. Jul. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2013-06-04, 21:27

danny2008 írta:
bundas01 írta:
danny2008 írta:
Már bújik elő a jalapeno-m, csak ez a rohadt időjárás lehetne faszább, mert ez a kevés napsütés nem hiszem, hogy jót tesz neki.
Nekem szárad a Naga Jolokiám. Jövőre ültetem a magját.
Az kemény, most néztem utána. "...Nem kellőképp hiteles források szerint 850 ezer Scoville-egységgel (SHU) ez a világ egyik legcsípősebb paprikája..." Shocked Emmáncsíp!
"Én egy nagyon pici (2mmx2mm) darabot beleraktam a csülökpörimbe.
Fél tányér után feladtam, és kb 15-20 percig agonizáltam.
Utána 3 napig izzó lávát fostam (legalábbis olyan érzés volt). "
saját sztori.
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2013-06-04, 21:12

bundas01 írta:
danny2008 írta:
Már bújik elő a jalapeno-m, csak ez a rohadt időjárás lehetne faszább, mert ez a kevés napsütés nem hiszem, hogy jót tesz neki.
Nekem szárad a Naga Jolokiám. Jövőre ültetem a magját.
Az kemény, most néztem utána. "...Nem kellőképp hiteles források szerint 850 ezer Scoville-egységgel (SHU) ez a világ egyik legcsípősebb paprikája..." Shocked Emmáncsíp!
Vissza az elejére Go down
bundas01
Nightmare!!
Nightmare!!
bundas01


Hozzászólások száma : 3207
Join date : 2012. Jul. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2013-06-04, 20:39

danny2008 írta:
Már bújik elő a jalapeno-m, csak ez a rohadt időjárás lehetne faszább, mert ez a kevés napsütés nem hiszem, hogy jót tesz neki.
Nekem szárad a Naga Jolokiám. Jövőre ültetem a magját.
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2013-06-04, 19:25

Már bújik elő a jalapeno-m, csak ez a rohadt időjárás lehetne faszább, mert ez a kevés napsütés nem hiszem, hogy jót tesz neki.
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2013-05-18, 06:47

bundas01 írta:
Én holnap reggel kiszaladok a piacra göcsörtös répát és forradásos paradicsomot venni a papiktól meg mamiktól. Ja meg spenótot.

A legtöpörödöttebb mamit keresd, aki az anyóka szokott lenni a mesékben.
cyclops
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2013-05-18, 06:39

Bula írta:
Kiccsidzson írta:
És? Más nem így csinálná?

Az átlag magyar gondolkodás. Roppant progresszív.

Vagy talán inkább ez a baj. Hogy csak gondolkodás van, abban aztán mindenki nagy király.
Vissza az elejére Go down
bundas01
Nightmare!!
Nightmare!!
bundas01


Hozzászólások száma : 3207
Join date : 2012. Jul. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2013-05-17, 23:27

Én holnap reggel kiszaladok a piacra göcsörtös répát és forradásos paradicsomot venni a papiktól meg mamiktól. Ja meg spenótot.
Vissza az elejére Go down
Bula
seggfej!
Bula


Hozzászólások száma : 675
Join date : 2012. Sep. 17.

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2013-05-17, 23:19

Kiccsidzson írta:
És? Más nem így csinálná?

Az átlag magyar gondolkodás. Roppant progresszív.
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2013-05-17, 22:11

Japánban, Okinawán ahol 100 évig éltek az emberek, az Usa a 2. világháború után katonai bázisokat hozott létre. Kb övéké lett Okinawa egyhatoda (apropó, Okinawa: a Final Fantasy X készítői szokták mondani, hogy a játékuk okinawai, onnan merítették az ihletet. Idilli, nem?).
És a katonákkal együtt bejött az amcsi mekdoneldc, a konzerv kaja, és az okinawaiak rászoktak erre. Sorban hullottak is mint a legyek a szemét "modern" kajától, és akkor esett meg az a csúfság is sorozatban, hogy a régi okinawaiak, akik nem ettek sz*rt, sorban temették el az unokáikat, akik a 60-at is alig érték meg.
Ez elég jól dokumentált sztori, utána lehet nézni.

Meg annak is, hogy Kínában (Nagy Kína kutatóprogram vagy mi) is hogy szaporodik a rák mióta ilyen "faszán" fejlődik.
Modern élelmiszeripar rulez.
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2013-05-17, 21:55

Tyler írta:
A nagyüzem PONT azért lenne gazdaságos, mert a kínai is így nyomja, és még a importköltségekkel együtt is kihozza olcsóbbra a fokhagymát. Ha be akarnánk pöccinteni valamit, pont ezt a modellt kéne nyomatni. Ha a Tescónak kell két tonna, egyenletes minőségű fokhagyma, azt egy kisbirtokos beszállító nem tudja neki megadni, de egy nagybirtokos igen.

Jaj istenem. Annyi igazságod van, hogy 7 milliárd embert csak sz*rral lehet etetni, mert ennyi étel nincsen, hacsak ki nem vágunk minden őserdőt, de akkor meg megfulladunk.
Ez az ipari termelés úgy működik, hogy az a fokhagyma már rég nem fokhagyma. Nincs benn az, aminek benne kell lennie. Lényegében mérget zabálunk. És mivel ezt esszük, egyre hitványabb lesz az ember. Megzabál minket a rák, megöl a cukorbaj, stb. Ez egy nagyon rossz irány. Persze kérdés, hogy van e más alternatíva. Szerintem van, csak abban nem vagyok biztos, hogy ez az elfajzott emberiség akar e normálisan élni, vagy jó neki ez a posvány is, jól érzi magát hülyén, hülyék által vezetve.
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime2013-05-17, 21:36

Bula írta:
Dzsoni, ezt a támogatósdit honnan szedted? A fidesz híradójából? Vagy valamelyik jobban teljesít hazugságukból? Nézz rá Ángyán Józsefre, keress rá a nagybirtokra, nézd meg, kiknek a tulajdonában van a föld, hogy ki veheti meg, hogy állunk világszinten a lakosság számához mért földtulajdon arányban (ami egy olyan mérce, amit alig ismer valaki, pedig elemi fontosságú) ésatöbbi.
A cigány fidesz nemhogy leszarja, mint az előző szintén cigányok, hanem elveszi a parasztoktól, kiépíti a nagybirtokrendszert a holdudvarából, és ezekre a földekre olyan sunyin lehet eus pénzeket kapni, hogy meg sem kell őket művelni, sőt, nyereségesebb parlagon tartani, mint művelni.
Ordenáré módon van elbaszva a sztori, és nem véletlen az, hogy semmit nem hallasz róla. Max. annyit, hogy Ángyán úr lemondott. Egy ilyen horderejű ügybe bele kellene buknia a kormánynak, csak egyrészt kicsi a nyilvánossága, másrészt a parasztság nem az a mozgolódós fajta, harmadrészt mint a te kommentedből is látszik, simán megetetik veled az ellenkezőjét annak, ami a valóság. Tudom, ingyenhitel, meg rezsicsökkentés. Pföhhh.

Fölösleges ezeken rágódni, földmutyi, trafmutyi, nálam is kicsapja a biztit, persze, klientúraépítés folyik, a vak is látja, így lesznek kifizetve azok, akik 2014 után kimaradnak a kisebb parlamentből. És? Más nem így csinálná? Várjál, majd a Hunnia mozgalom, és akkor eljön a kánaán és tisztességessé válik az ember (ironizáltam).

Baloldal: lopás-csalás-hazudás, nagytőke, segélyosztás, meg vonulhassanak a b*zik.
Jobboldal: lopáscsalás-hazudás, nagytőke, kkv szektor, dolgozzon mindenki, meg jó, hát ha muszáj, vonuljanak a b*zik
Szélsőségek: lopás-csalás-hazudás, halál a b*zikra

Lehet választani.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Mit termelsz, paraszt?
Vissza az elejére 
2 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Videogamer :: Élőlény topik-
Ugrás: