Videogamer
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Videogamer

Mer' jáccani jóóó!
 
KezdőlapPortalGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Mit termelsz, paraszt?

Go down 
+6
danny2008
Sith Lord
stealth
Kiccsidzson
bundas01
Bodo
10 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
SzerzőÜzenet
Bula
seggfej!
Bula


Hozzászólások száma : 675
Join date : 2012. Sep. 17.

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-17, 20:47

Értem a nagybirtokosi elméletedet, és osztom is. Annyi vele a gond, hogy utópia. A folyamatot úgy képzelem el, hogy megteremtődik az emberekben az igény a minőségre, majd olyat vásárolnak. Minél többet vesznek, annál olcsóbb lesz, ez törvényszerű. Aztán ez az egész szar felpörög, összevonás, és kész. Ehhez persze alapból kell az, hogy a mostani nagybirtokosokat meg kell fosztani a birtokuktól, vagy ha nem, akkor kikoccolni az euból, mert az valós, hogy a parlagon hagyott földre olyan pénzeket ad az eu, hogy nem éri meg művelni. Ezek a remek hazafiak meg pont leszarják az egészet, kilobbizzák a földet, felveszik a kesst, szt cső. Meg néha építenek egy kirakatgazdaságot, de nem többet - ha többet tennének, önjárók lehetnénk.
Változás akkor lesz, ha bedől az eu, amit az okosok húsz éven belülre saccolnak. Akkor viszont komoly. Változtathatnánk most is, de ilyen tré kormánnyal...

Az emtéká füve maszek tipp, ha valakiben van vállalkozó szellem, megél belőle. Odamegy, megkapja ingyen, mindenki boldog. Én is ilyen lehetőségekből élek, annyi van, hogy már nem tudok vele mit kezdeni. Dobálom a tippeket azoknak, akik küzdenek, de még egy visszajelzést nem kaptam, hogy oké, vágjunk bele. De még csak annyit sem, hogy "hogy is van ez pontosan?". Csak a nyafogást, de azt nagyon. Kényelmes a klaviatúra mögött szarul élni.
Vissza az elejére Go down
Tyler
easy
easy



Hozzászólások száma : 85
Join date : 2013. May. 01.

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-17, 20:21

Bula írta:
Nem az a high-end kaja, amit természetes közegben termesztenek, hanem amit laborban. Ne boruljon már föl az értékrendünk. Hogy a szemét olcsóbb, az igaz. Hogy szarul keresnek az emberek, szintén igaz. Ebből fakad az, hogy a szarra van pénzük, az lesz a hétköznapi, a hagyományos tojás, ami potyog az alföldön a tyúk seggéből, pedig high end, mert olyan valószínűtlenül nagy, és gyanúsan sárga. Sőt, valamelyiknek két sárgája is van.

A high endet csak azért nevezem így, mert drágák, és pont azért, mert természetesek. A kapirgálós, barna, kukoricán tartott falusi tyúk sokkal drágább, mint a ketrecben nevelt, antibiotikummal telebaszott csirke. Ha belegondolsz, pont a természetes a luxus: ha hétmilliárd embert kell etetni, nem lehet minden tyúkot a nevén szólítani. Amelyiket igen, azt drágán fogják adni.

Bula írta:
Hogy a nagyüzem nem gazdaságos, mert a kínai olcsóbb, nem igaz. Magyarország mezőgazdasága 110%-ban képes ellátni a lakosságát, és ez az arány a népesség fogyásával egyre nő. Csak be kellene pöccenteni, de teljesen más felé tendálunk.

A nagyüzem PONT azért lenne gazdaságos, mert a kínai is így nyomja, és még a importköltségekkel együtt is kihozza olcsóbbra a fokhagymát. Ha be akarnánk pöccinteni valamit, pont ezt a modellt kéne nyomatni. Ha a Tescónak kell két tonna, egyenletes minőségű fokhagyma, azt egy kisbirtokos beszállító nem tudja neki megadni, de egy nagybirtokos igen.

Nagyobb területen sokkal gazdaságosabban lehet termelni, mert nem kell minden hektárhoz külön kombájn. Valamelyik magyar milliárdos, a Csányi vagy a Demján épített egy kurva nagy sertésfarmot, egy megadisznóólat. Összesen tizennyolc ember dolgozott nála, nem kétszáz napszámos. Hja, a gépesítés.

Bula írta:
A múltkor az emtéká stadionban jártam, dumálgattam az ott melózókkal. Három füves pályájuk van, folyamatosan öntözik, nyírják. Amikor ott voltam, épp nyírtak. Egy pályáról három mázsa füvet vágnak le, hetente kétszer. A súlyt a gép tartálya alapján lehet nyilvántartani, innen az adat. Szal három pálya, az heti majd két tonna fű. Kérdezem a manust, hogy mit csinálnak vele? Rámutat egy baszott nagy töltésre, amit semmire nem használnak, csak egy egyre növekvő zuglói domb, hogy oda pakolják, ott meg berohad, gyakorlatilag szeméttelep. Ez a domb kábé ötven méter átmérőjű, és vagy tíz méter magas lehet, a pályáknál megtalálható, ha valaki arra jár. Szal ha összekapcsolnák a kellemeset a hasznossal, ez baszott profitot hozhatna. A csirke, a nyúl, meg az ilyen szarok simán elélnek a füvön. Természetes anyag, nem táp, totál király lehetne. Valamiért eszükbe sem jut. Talán high end elképzelésnek gondolják...
És millió ilyen esetet tudnék mondani, ahol a nullából lehetne kajakfasza hasznot húzni, csak le kellene szervezni.

Ja, ez nem rossz ötlet. Bár nem kizárt, hogy az ÁNTSZ vagy valami hasonlóan bürokratikus szervezet szerint a stadionfű nem adható állatoknak, és ezért basszák félre az egészet.
Vissza az elejére Go down
Bula
seggfej!
Bula


Hozzászólások száma : 675
Join date : 2012. Sep. 17.

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-17, 19:38

Nem az a high-end kaja, amit természetes közegben termesztenek, hanem amit laborban. Ne boruljon már föl az értékrendünk. Hogy a szemét olcsóbb, az igaz. Hogy szarul keresnek az emberek, szintén igaz. Ebből fakad az, hogy a szarra van pénzük, az lesz a hétköznapi, a hagyományos tojás, ami potyog az alföldön a tyúk seggéből, pedig high end, mert olyan valószínűtlenül nagy, és gyanúsan sárga. Sőt, valamelyiknek két sárgája is van.
Hogy a nagyüzem nem gazdaságos, mert a kínai olcsóbb, nem igaz. Magyarország mezőgazdasága 110%-ban képes ellátni a lakosságát, és ez az arány a népesség fogyásával egyre nő. Csak be kellene pöccenteni, de teljesen más felé tendálunk.

A múltkor az emtéká stadionban jártam, dumálgattam az ott melózókkal. Három füves pályájuk van, folyamatosan öntözik, nyírják. Amikor ott voltam, épp nyírtak. Egy pályáról három mázsa füvet vágnak le, hetente kétszer. A súlyt a gép tartálya alapján lehet nyilvántartani, innen az adat. Szal három pálya, az heti majd két tonna fű. Kérdezem a manust, hogy mit csinálnak vele? Rámutat egy baszott nagy töltésre, amit semmire nem használnak, csak egy egyre növekvő zuglói domb, hogy oda pakolják, ott meg berohad, gyakorlatilag szeméttelep. Ez a domb kábé ötven méter átmérőjű, és vagy tíz méter magas lehet, a pályáknál megtalálható, ha valaki arra jár. Szal ha összekapcsolnák a kellemeset a hasznossal, ez baszott profitot hozhatna. A csirke, a nyúl, meg az ilyen szarok simán elélnek a füvön. Természetes anyag, nem táp, totál király lehetne. Valamiért eszükbe sem jut. Talán high end elképzelésnek gondolják...
És millió ilyen esetet tudnék mondani, ahol a nullából lehetne kajakfasza hasznot húzni, csak le kellene szervezni.
Vissza az elejére Go down
Tyler
easy
easy



Hozzászólások száma : 85
Join date : 2013. May. 01.

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-17, 18:42

Bula írta:
Ezzel tuti nem.
A családi gazdaság életképes dolog, főleg a mai környezetben. Nem igazán van más lehetőség, egyfajta civil kurázsiként működik, és épp a nagybirtokrendszer, a multifaszság tartja életben, mert a minőség nagyságrendekkel jobb, és a parasztoknak igényük van erre, szerencsére egyre szélesebb körben. Az egészséges valami egységesített nemzetgazdaság lehetne nagybirtokkal, csak hát ugye a csodás unió miatt az átmenetileg (az átmenetileg hangsúlyos) felejtő, lásd cukorrépa-cukorgyár kombó, hogy csak egyet említsek. A répaföldeken nincs semmi, a cukorgyárakban pedig olyan alternatív kihasználás folyik, mint a Kossuth tér rehabjával kapcsolatos Rákóczi lovasszobor rekonstrukciója. Vicces.

Szerintem ha nagyságrendekkel jobb minőségről beszélsz, akkor pont a kisipari, high-end cuccokra gondolsz, mint a biolekvárra, a kézműves sörre, kecskesajtra, meg ilyenekre. Ezeknek tényleg van piaca, írtam is, hogy ez frankó. Viszont nagyobb léptékben számolva kész rábaszás, mert ha valaki pár hektáron termel kukoricát, az sose lesz olyan olcsó, mint a kínai vagy szlovák importkukorica, amit sokkal nagyobb területen termelnek. Továbbegyenlő: drága lesz, a parasztra meg rárohad a termés, mert a viszonteladók olcsóbb beszállítót keresnek, akár külföldről is.

Szóval a családi gazdaság a gourmandoknak biztos bejön, meg egy szűk réteg egzotikuma is lehet, de tízmillió embert nem lehet jóllakatni vele. Nem azért, mert nem tudnak elég árut termelni, hanem azért, mert a vásárlók nem tudják megfizetni. Gondolj csak az emblematikus kampányarcra, a csirkefarháton élő kisnyugdíjasra, aki az életben nem enne húst, ha a Tescóban nem vehetné meg a nagyüzemi, olcsó szart.
Vissza az elejére Go down
Bula
seggfej!
Bula


Hozzászólások száma : 675
Join date : 2012. Sep. 17.

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-17, 18:27

Tyler írta:

Na, akkor most egyszerre magamra haragítom mindkettőtöket: szerintem a családi gazdaság faszság, nem tud versenyezni a gépesített nagybirtokkal.

Ezzel tuti nem.
A családi gazdaság életképes dolog, főleg a mai környezetben. Nem igazán van más lehetőség, egyfajta civil kurázsiként működik, és épp a nagybirtokrendszer, a multifaszság tartja életben, mert a minőség nagyságrendekkel jobb, és a parasztoknak igényük van erre, szerencsére egyre szélesebb körben. Az egészséges valami egységesített nemzetgazdaság lehetne nagybirtokkal, csak hát ugye a csodás unió miatt az átmenetileg (az átmenetileg hangsúlyos) felejtő, lásd cukorrépa-cukorgyár kombó, hogy csak egyet említsek. A répaföldeken nincs semmi, a cukorgyárakban pedig olyan alternatív kihasználás folyik, mint a Kossuth tér rehabjával kapcsolatos Rákóczi lovasszobor rekonstrukciója. Vicces.
Vissza az elejére Go down
Tyler
easy
easy



Hozzászólások száma : 85
Join date : 2013. May. 01.

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-17, 17:35

Bula írta:
Dzsoni, ezt a támogatósdit honnan szedted? A fidesz híradójából? Vagy valamelyik jobban teljesít hazugságukból? Nézz rá Ángyán Józsefre, keress rá a nagybirtokra, nézd meg, kiknek a tulajdonában van a föld, hogy ki veheti meg, hogy állunk világszinten a lakosság számához mért földtulajdon arányban (ami egy olyan mérce, amit alig ismer valaki, pedig elemi fontosságú) ésatöbbi.
A cigány fidesz nemhogy leszarja, mint az előző szintén cigányok, hanem elveszi a parasztoktól, kiépíti a nagybirtokrendszert a holdudvarából, és ezekre a földekre olyan sunyin lehet eus pénzeket kapni, hogy meg sem kell őket művelni, sőt, nyereségesebb parlagon tartani, mint művelni.
Ordenáré módon van elbaszva a sztori, és nem véletlen az, hogy semmit nem hallasz róla. Max. annyit, hogy Ángyán úr lemondott. Egy ilyen horderejű ügybe bele kellene buknia a kormánynak, csak egyrészt kicsi a nyilvánossága, másrészt a parasztság nem az a mozgolódós fajta, harmadrészt mint a te kommentedből is látszik, simán megetetik veled az ellenkezőjét annak, ami a valóság. Tudom, ingyenhitel, meg rezsicsökkentés. Pföhhh.

Ja, és jellemző a csodás felnövekvő értelmiségünkre, hogy ezért nem mennek ki tüntetni, azt viszont olyan lelkesen tudják üvöltözni a belvárosban rendőri biztosítás mellett, engedélyezett tüntetésen, hogy diktatúra van, hogy aki nem tudja mifasz, még meg is hatódik. Mérhetetlen a tájékozatlanság. A tájékozatlanságnál pedig csak az arrogancia nagyobb, amikor előállsz valami tényleg fontossal, szt azt harsogják, hogy ők jobban tudják. Tanulni szégyen, okulni viszont kibaszott szar lesz.

Na, akkor most egyszerre magamra haragítom mindkettőtöket: szerintem a családi gazdaság faszság, nem tud versenyezni a gépesített nagybirtokkal. Még bőven a szocializmus idején, amikor állami gazdaságok voltak, jöttek ide nyugatról, hogy mi a picsától ilyen magas a terméshozam (tényleg az volt, mondjuk sokba is került azt elérni, de ebben nyilván volt némi propaganda is - v.ö.: magyar narancs). Az működött, voltak piacok, amik felvették a megtermelt árut.

Azzal egyébként nincs baj, ha valaki kitalálja, hogy húbazmeg, én most high-end lekvárt fogok főzni, és eladja üvegenként ezerötér' a biopiacon. Viszont két hektáron kurvára nincs értelme kukoricát, hagymát, búzát meg krumplit termelni, mert nem hozza be az árát. Ha kétszáz hektárra vetnek, és egy kombájnnal aratnak, az oké, még kijöhet pluszba az egyenleg - de hát a családi gazdaság pont nem erről szól.

Viszont ez azzal jár, hogy a viszonteladó inkább bevásárol külföldről, olcsóbban, a magyar paraszt meg tönkremegy. Hacsak nem fullextrás kecskesajtot meg bioepret gyárt, mert annak van piaca, és kis területen is termelhető.
Vissza az elejére Go down
Bula
seggfej!
Bula


Hozzászólások száma : 675
Join date : 2012. Sep. 17.

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-17, 16:25

Dzsoni, ezt a támogatósdit honnan szedted? A fidesz híradójából? Vagy valamelyik jobban teljesít hazugságukból? Nézz rá Ángyán Józsefre, keress rá a nagybirtokra, nézd meg, kiknek a tulajdonában van a föld, hogy ki veheti meg, hogy állunk világszinten a lakosság számához mért földtulajdon arányban (ami egy olyan mérce, amit alig ismer valaki, pedig elemi fontosságú) ésatöbbi.
A cigány fidesz nemhogy leszarja, mint az előző szintén cigányok, hanem elveszi a parasztoktól, kiépíti a nagybirtokrendszert a holdudvarából, és ezekre a földekre olyan sunyin lehet eus pénzeket kapni, hogy meg sem kell őket művelni, sőt, nyereségesebb parlagon tartani, mint művelni.
Ordenáré módon van elbaszva a sztori, és nem véletlen az, hogy semmit nem hallasz róla. Max. annyit, hogy Ángyán úr lemondott. Egy ilyen horderejű ügybe bele kellene buknia a kormánynak, csak egyrészt kicsi a nyilvánossága, másrészt a parasztság nem az a mozgolódós fajta, harmadrészt mint a te kommentedből is látszik, simán megetetik veled az ellenkezőjét annak, ami a valóság. Tudom, ingyenhitel, meg rezsicsökkentés. Pföhhh.

Ja, és jellemző a csodás felnövekvő értelmiségünkre, hogy ezért nem mennek ki tüntetni, azt viszont olyan lelkesen tudják üvöltözni a belvárosban rendőri biztosítás mellett, engedélyezett tüntetésen, hogy diktatúra van, hogy aki nem tudja mifasz, még meg is hatódik. Mérhetetlen a tájékozatlanság. A tájékozatlanságnál pedig csak az arrogancia nagyobb, amikor előállsz valami tényleg fontossal, szt azt harsogják, hogy ők jobban tudják. Tanulni szégyen, okulni viszont kibaszott szar lesz.
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-17, 15:36

Bula írta:
Kiccsidzson írta:
általában a legráncosabb mammert kell keresni

[You must be registered and logged in to see this link.]
Itt szoktam soppingolni, egyrészt minőségi, másrészt kuriózum. Illetve ma már kuriózumnak számítanak bizonyos cuccok. Annyi baja van, hogy erős a sznobhatás, de leszarom, mindig jobb, mint a teszkófless - amit egyébként bojkottálok.

Az ilyen videók nekem csak azt bizonyítják, hogy van igény, eladható a cucc, bőven meg lehet belőle élni. Hogy a parasztok miért nyafognak, ahelyett hogy dolgoznának, nem teljesen tiszta. A vidéken, kertes házban élőkre különösen jellemző az, hogy nyafognak, mert nincs munka. Ott a kerted baszki, egy forint a mag, olyan minőséget tudsz, ami csúcs, mi kellene még? Ha meg kinövi a kertet, vegyen nagyobbat, a föld is olcsó. A mezőgazdaság extra profitot termel, mert anyagi befektetést gyakorlatilag nem kíván, a természet megelli amit meg kell. Oké, meló van vele, de az meg szabaddá tesz, mint tudjuk. Nem mellesleg ez hosszú élet titka, mert megvan a nyugid, a testmozgásod, az egészséges kajád.

Amúgy nekem ez a kedvencem. Idillikus, önműködő, pénzt fialó rendszer. Minden tekintetben jobb, mint a pázsit-tuja parasztkombó: [You must be registered and logged in to see this link.]

Helyes, az őstermelői piac fáni, egyébként ez a kormány nyomatja/támogatja az ilyeneket ezerrel, az előző kormányok sz*rtak rá. Pedig a legjobbak közül való a magyar föld, az usa pl a humusz (termő) rétegének 80%-át felélte a kizsigerelő, ipari mezőgazdasággal, mi még nem.

Valóban, egyetértek, nem nyafogni kéne vidéken. De azért nem úgy van az, hogy ott a mag, aztán csináld, főleg ha egy generáció kiesett a termelésből mert éppen akkor a vas és acél országa akartunk lenni, aztán nem volt aki továbbadja a tapasztalatokat.
Őstermelőségről könyvelőm sokat szokott beszélni, hogy hogyan osztja fel egymás között a nyereséget egy őstermelő család, hogy ne kelljen adót fizetni(konkrétan többségük nulla adót és járulékot fizet), nem nagyon van okuk a sírásra.

Pl füge darabja 40 ft kb a piacon, egy nagyra nőtt bokor évi ezret terem, 100 bokorhoz elég 30x30 méter, lehet számolgatni. És ez csak a füge. Persze van vele gond, olyan mint a málna, gyorsan el kell andi mert nehezen tárolható. Már ha valaki a zsére utazik, én mondjuk megzabálom.

Édenkert így elsőre megvalósíthatatlannak látszik, saját eddigi tapasztalataim szerint, de nem vagyok szakember, nem értek én annyira a növényekhez, hogy meg tudjam ítélni. Majd még átrágom.
Vissza az elejére Go down
Bula
seggfej!
Bula


Hozzászólások száma : 675
Join date : 2012. Sep. 17.

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-17, 15:09

Kiccsidzson írta:
általában a legráncosabb mammert kell keresni

[You must be registered and logged in to see this link.]
Itt szoktam soppingolni, egyrészt minőségi, másrészt kuriózum. Illetve ma már kuriózumnak számítanak bizonyos cuccok. Annyi baja van, hogy erős a sznobhatás, de leszarom, mindig jobb, mint a teszkófless - amit egyébként bojkottálok.

Az ilyen videók nekem csak azt bizonyítják, hogy van igény, eladható a cucc, bőven meg lehet belőle élni. Hogy a parasztok miért nyafognak, ahelyett hogy dolgoznának, nem teljesen tiszta. A vidéken, kertes házban élőkre különösen jellemző az, hogy nyafognak, mert nincs munka. Ott a kerted baszki, egy forint a mag, olyan minőséget tudsz, ami csúcs, mi kellene még? Ha meg kinövi a kertet, vegyen nagyobbat, a föld is olcsó. A mezőgazdaság extra profitot termel, mert anyagi befektetést gyakorlatilag nem kíván, a természet megelli amit meg kell. Oké, meló van vele, de az meg szabaddá tesz, mint tudjuk. Nem mellesleg ez hosszú élet titka, mert megvan a nyugid, a testmozgásod, az egészséges kajád.

Amúgy nekem ez a kedvencem. Idillikus, önműködő, pénzt fialó rendszer. Minden tekintetben jobb, mint a pázsit-tuja parasztkombó: [You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-17, 14:52

Bula írta:
Kiccsidzson írta:
Tescóban

Piacon.

Amúgy az ilyen szezonális szarokat szezonon kívül nyilván csak gagyiban kapni, ez "természetes". És azokból sem mindet, mert pl. őszibarack, vagy dinnye csak a szezonjában van.

Dinnye nagyrészt földön terem, magyar dinnye legalábbis tuti, azt nem gagyizzák. Bóti paradicsom általában mind gagyi, üvegházas sz*r télen nyáron, szezonban, szezonon kívül. Nem érné meg hagyományosan, földben termelni, nagyüzemileg nyomják. Persze piacon találni jobbakat is néha, általában a legráncosabb mammert kell keresni. De nagyrészt minden gagyi, paprika, saláta, paradicsom, uborka, stb. Ezek talán még a retket is tápkockán nevelik.
Dagisrác elmondja, hogyan:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Érdemes alul megnézni a hozzászólásokat is.
Ja igen, az, hogy a zöldségek elvesztették vitamintartalmuk 50%-át az ezért van. Nem vesztettek el azok semmit, csak vissza kell térni a földben neveléshez. Hát ezért nem próbálkozom pl az aquapóniával sem.
Vissza az elejére Go down
Bula
seggfej!
Bula


Hozzászólások száma : 675
Join date : 2012. Sep. 17.

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-17, 11:37

Kiccsidzson írta:
Tescóban

Piacon.

Amúgy az ilyen szezonális szarokat szezonon kívül nyilván csak gagyiban kapni, ez "természetes". És azokból sem mindet, mert pl. őszibarack, vagy dinnye csak a szezonjában van.
Vissza az elejére Go down
Tyler
easy
easy



Hozzászólások száma : 85
Join date : 2013. May. 01.

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-17, 10:46

Kiccsidzson írta:
Ajánlom figyelmedbe a fekete paradicsomot. Világbajnok.

Kóstoltam már, mert minden paradicsomot kipróbálok. Nem volt rossz, de nem ájultam el tőle.
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-17, 09:58

Tyler írta:
Kiccsidzson írta:
Sok sok év óta először kapáltam szabadtéren. Paradicsomot. 54 (x2) tő parát tervezek kültérre, próbának. Van benne sárga, fekete, ököszív, rossebtudja még mi. Ha bevál, jövőre rakok ezret. Hely van.

Rakjad csak. Hagyd sokáig érni a napon, és kategóriákkal faszább lesz az íze, mint a gázzal érlelt bótinak. Átveszem a fölösleget is, ha lesz, Pesten vadászni kell a jó paradicsomra. Vicces, de a legjobb - értsd: paradicsomízű - a Tescóban kapható, spanyol importparadicsom, a hazai majdnem mind vízizű, kényszerérlelt szar.

Ajánlom figyelmedbe a fekete paradicsomot. Világbajnok.
Vissza az elejére Go down
Tyler
easy
easy



Hozzászólások száma : 85
Join date : 2013. May. 01.

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-16, 19:54

Kiccsidzson írta:
Sok sok év óta először kapáltam szabadtéren. Paradicsomot. 54 (x2) tő parát tervezek kültérre, próbának. Van benne sárga, fekete, ököszív, rossebtudja még mi. Ha bevál, jövőre rakok ezret. Hely van.

Rakjad csak. Hagyd sokáig érni a napon, és kategóriákkal faszább lesz az íze, mint a gázzal érlelt bótinak. Átveszem a fölösleget is, ha lesz, Pesten vadászni kell a jó paradicsomra. Vicces, de a legjobb - értsd: paradicsomízű - a Tescóban kapható, spanyol importparadicsom, a hazai majdnem mind vízizű, kényszerérlelt szar.
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-16, 16:24

Sok sok év óta először kapáltam szabadtéren. Paradicsomot. 54 (x2) tő parát tervezek kültérre, próbának. Van benne sárga, fekete, ököszív, rossebtudja még mi. Ha bevál, jövőre rakok ezret. Hely van.
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-15, 23:13

Végigjártam a rencset: csersznye sok lesz, füge szintén, szilva is, dió is, és az alig egy hónapos eperfa is tele van terméssel. Ha csak a jég el nem veri. De készül a terv ez ellen is, fügét pl sorba kell rakni passzosan, fölé egy jégháló. Ennyi.

Eperfára visszatérve: bazi nagy fát kell venni, cserepeset, és akkor, amikor már rügyzik.

A spanyolszilvát (keki) ugyanis szétrágta belülről vmi termesz, tele volt lukakkal, még jó, hogy észrevettem. Földből kikap, garanciában kicserélték.

Viszont kényes szarokat, barack, ilyesmi, nem érdemes ültetni, csak a baj van vele, elfagy, idegbaj az egész.

Kiviket durva öntözőkúrára fogtam, nőnek mint a rosseb. Ez is kb mint a paradicsom, kezdő hülyék kedvelt növénye lehet, kártevője nincsen, permetezni nem kell, csak öntözni mint az állat (folyóparti növény). És ha terem, annyit terem, hogy az ember nem győzi enni. Remélhetőleg.
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-15, 21:36

bundas01 írta:
danny2008 írta:
Márhatod is Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Baszki, köll egy világítós klavi. Cool
Vagy egy jó fényvisszaverős buffaló.
Ja az már van.
Twisted Evil

Vagy világítós piros szem kéne kölcsönbe, amivel a sötétben is lehet látni. Twisted Evil What a Face Vagy party-világítórúd! Cool
Vissza az elejére Go down
bundas01
Nightmare!!
Nightmare!!
bundas01


Hozzászólások száma : 3207
Join date : 2012. Jul. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-15, 20:59

danny2008 írta:
bundas01 írta:
danny2008 írta:
Japaleno a föld alatt. Most már csak márom a kis ombre mikor bújik ki a föld alól. Aztán majd dobok képet róla az itteni mucsácsóknak. Cool
Már nagyon márom én is
rabbit
Márhatod is Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Baszki, köll egy világítós klavi. Cool
Vagy egy jó fényvisszaverős buffaló.
Ja az már van.
Twisted Evil
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-15, 20:43

bundas01 írta:
danny2008 írta:
Japaleno a föld alatt. Most már csak márom a kis ombre mikor bújik ki a föld alól. Aztán majd dobok képet róla az itteni mucsácsóknak. Cool
Már nagyon márom én is
rabbit
Márhatod is Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Baszki, köll egy világítós klavi. Cool
Vissza az elejére Go down
bundas01
Nightmare!!
Nightmare!!
bundas01


Hozzászólások száma : 3207
Join date : 2012. Jul. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-15, 20:40

danny2008 írta:
Japaleno a föld alatt. Most már csak márom a kis ombre mikor bújik ki a föld alól. Aztán majd dobok képet róla az itteni mucsácsóknak. Cool
Már nagyon márom én is
rabbit
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-15, 20:16

Japaleno a föld alatt. Most már csak márom a kis ombre mikor bújik ki a föld alól. Aztán majd dobok képet róla az itteni mucsácsóknak. Cool
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-14, 18:51

Vettem ma 2 zsák földet. A Jalapeno-mag már ázik vízben. Holnap el is lesz ültetve, ha minden jól megy. Cool
Vissza az elejére Go down
Sith Lord
Sátán Ordas Pimplije
Sátán Ordas Pimplije
Sith Lord


Hozzászólások száma : 848
Join date : 2012. Jul. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-06, 23:45

danny2008 írta:
Kiccsidzson írta:
danny2008 írta:
Elkéne menjek földet venni. Mostmár elakarom ültetni a Jalapeno-magokat. Cool

Az mi?

Kurva erős, fasza mehikói paprika. Van zöld meg piros magom is. Imádom, jó íze van. Cool
[You must be registered and logged in to see this link.]
Dzsoni paraszt, neki annyit mondj "paprika".
Vissza az elejére Go down
bundas01
Nightmare!!
Nightmare!!
bundas01


Hozzászólások száma : 3207
Join date : 2012. Jul. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-06, 22:18

Én most fogok 1 szem ilyet kapni, kiszárítom aztán jövőre ültetés a magból.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-06, 20:59

Kiccsidzson írta:
danny2008 írta:
Elkéne menjek földet venni. Mostmár elakarom ültetni a Jalapeno-magokat. Cool

Az mi?

Kurva erős, fasza mehikói paprika. Van zöld meg piros magom is. Imádom, jó íze van. Cool
[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-06, 20:50

danny2008 írta:
Elkéne menjek földet venni. Mostmár elakarom ültetni a Jalapeno-magokat. Cool

Az mi?
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-06, 20:09

Elkéne menjek földet venni. Mostmár elakarom ültetni a Jalapeno-magokat. Cool
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-02, 20:50

Sith Lord írta:
Kiccsidzson írta:
Vettem mérget. Holnap este permetezek, életemben először. Úgyhogy ha nem jönnék többet..
cheers cheers cheers cheers cheers

Mindezt azért, mert nem játszom azzal a szar Meszefektel?
Vissza az elejére Go down
Sith Lord
Sátán Ordas Pimplije
Sátán Ordas Pimplije
Sith Lord


Hozzászólások száma : 848
Join date : 2012. Jul. 27.

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-02, 20:37

Kiccsidzson írta:
Vettem mérget. Holnap este permetezek, életemben először. Úgyhogy ha nem jönnék többet..
cheers cheers cheers cheers cheers
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime2013-05-02, 20:31

Vettem mérget. Holnap este permetezek, életemben először. Úgyhogy ha nem jönnék többet..
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit termelsz, paraszt?   Mit termelsz, paraszt? - Page 3 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Mit termelsz, paraszt?
Vissza az elejére 
3 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Videogamer :: Élőlény topik-
Ugrás: