Videogamer
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Videogamer

Mer' jáccani jóóó!
 
KezdőlapPortalGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Ebook olvasó vs tablet

Go down 
+8
bundas01
Sith Lord
hgabi00
Zioncsabi
stealth
Kiccsidzson
Bodo
Balthier
12 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
SzerzőÜzenet
Zioncsabi
Very Fucking Dangerous!!!!!
Very Fucking Dangerous!!!!!
Zioncsabi


Hozzászólások száma : 520
Join date : 2012. Aug. 04.

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-08-24, 20:40

A rendszer ennyit foglal. De igazabol nem a droid maga, hanem a samunak az a kurva sok okorsege, amit automatikusan hozzaad meg az androidhoz. (Me' nekunk kell az a kiba s memo amire egy dalszoveget nem tudok elmenteni, mert ha mar tele van az oldal akkor nem lapoz tovabb, ha mar lefele gorgetni nem lehet... pitianer...).
Na szoval ilyen szarokkal van tele a geped.
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-08-24, 20:23

Bodo írta:
Az a rossz hírem, hogy az ilyen nagy gammáknál, ha van belső sd (mert így nevezi a samu igaz?), csak onnan indulnak el. Van az android mappa, azon belül az obb, és általában oda kell rakni a nagy mappát. Ha ezt megcsinálod külső sd-n, csinálsz oda egy androis-obb mappát, és oda pakold, nem hajlandó elindulni.

A dead space-t ne felejtsd ki, nem olyan nagy, viszont baszott jó, meg szép.
Na az fasza akkor. Mindegy, akkor csak játékot rakok rá, mármint a belsőre, a külsőre meg mennek a zenék/filmek/képek.
Leszedem vmelyik játékot, aztán teszek egy próbát. Ha jól emlékszem elég annyi, hogy az "apk" fájlt az ES File Explorer-rel megnyitom, oszt' kész, települ is. Jól vágom?
A Dead Space-t láttam, nem hagynám ki, csak nem írtam már ide, de amúgy köszi! Wink Cool 
Amin egy kicsit furcsálkodok viszont az a tárhely. Vettem egy 16GB-os táblát, ugye. Nos, az általános matek az az, hogy vegyél bármit, vinyót, külső merevlemezt, pendrive-ot, akármekkorát is veszel, a szokásos, hogy 4GB-onként elvész 300MB-t. Anno a 40GB-os PS3-mamon is a felhasználható terület 37GB volt, a 8GB-os pendrive-on 7,4GB. Ez tiszta sor, de akkor a tábla miért azt írja ki a Beállítások/Tárhely menüben, hogy összes terület 11,87GB, és ebből elérhető 11,24GB most, mert vannak Alkalmazások (még csak 260MB), Képek 11MB, Vegyes fájlok 75MB. Elviekben, ha a szokásos matekot nézem, akkor a 16GB-nál 14,8GB-nak kéne lennie az összterületnek. Vagy a 4.0-ás Android elfoglalna 3 gigát?? Nanemááár! Ebbe tudsz vmi okossal szolgálni?? scratch
Vissza az elejére Go down
Bodo
Admin
Admin
Bodo


Hozzászólások száma : 2823
Join date : 2012. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Planet earth

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-08-24, 06:28

danny2008 írta:

Az sd-re pakolnám a filmeket és gammákat. Jó, a filmeket bármikor át tudom majd rakni azzal nincs gond. Ugyanakkor gondolom nem mindegy, hogyha a gamma már telepítve lenne, akkor fogom azt' átrakom sd-re.

Amúgy kinéztem pár méretsúlyos gammát:
Gangstar Vegas 2,52GB
9mm HD 2,22GB
Asphalt 7 1,66GB
GTA Vice City 1,39GB
Real Racing 2 1,07GB
NBA Jam 267MB
Crazy Taxi 228MB

És ezek csak így első ránézésre, biztos találnék még, de ezt mind fel se rakom mert kicsomizva már lehet sok lenne, nem? Pláne ha filmeknek is kéne hely... Cool 
Amúgy mivel érdemes tisztítani a táblát? Clin? Mert kezd lenyomatos lenni... Rolling Eyes 
Az a rossz hírem, hogy az ilyen nagy gammáknál, ha van belső sd (mert így nevezi a samu igaz?), csak onnan indulnak el. Van az android mappa, azon belül az obb, és általában oda kell rakni a nagy mappát. Ha ezt megcsinálod külső sd-n, csinálsz oda egy androis-obb mappát, és oda pakold, nem hajlandó elindulni.

A dead space-t ne felejtsd ki, nem olyan nagy, viszont baszott jó, meg szép.
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-08-23, 15:36

Bodo írta:
Már mint miket raknál át az sd-re? Az s2-ben  12Gb-ram van, és van benne egy 16-os sd, de ha nem lenne sem hiányozna. Csak filmek, zenék, vannak rajta, meg a backuppolt appok, de ez csak én mániám. Szal rendszer szempontjából nem lényeg az sd, 16Gb ram mellé.
Az sd-re pakolnám a filmeket és gammákat. Jó, a filmeket bármikor át tudom majd rakni azzal nincs gond. Ugyanakkor gondolom nem mindegy, hogyha a gamma már telepítve lenne, akkor fogom azt' átrakom sd-re.

Amúgy kinéztem pár méretsúlyos gammát:
Gangstar Vegas 2,52GB
9mm HD 2,22GB
Asphalt 7 1,66GB
GTA Vice City 1,39GB
Real Racing 2 1,07GB
NBA Jam 267MB
Crazy Taxi 228MB

És ezek csak így első ránézésre, biztos találnék még, de ezt mind fel se rakom mert kicsomizva már lehet sok lenne, nem? Pláne ha filmeknek is kéne hely... Cool 
Amúgy mivel érdemes tisztítani a táblát? Clin? Mert kezd lenyomatos lenni... Rolling Eyes 
Vissza az elejére Go down
Bodo
Admin
Admin
Bodo


Hozzászólások száma : 2823
Join date : 2012. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Planet earth

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-08-22, 15:02

danny2008 írta:
Bodo írta:
danny2008 írta:
Na akkor: megvan a tablet. Akkor most szívesen vennék ötleteket, miket tegyek fel rá, milyen alkalmazásokat, hogy pöpec legyen. Például kell erre is az MX Player vagy elég a gyári videólejátszó??
Illetve mik kellenek, hogy a (majd) lerántott progik fussanak, ugyanúgy ES File Explorer, mint a telónál??
Szóval várom a segítségeket! Wink Cool 
Na, és mi lett végül?

Amúgy szinte minden ugyan az, mint mobilon. Bár mostanában sok jó appnak van direkt tabletes verziója, de ez csak a méretben különbözik, már mint felbontásban.
Végül Samu Tab 2 lett, 16GB-os 3G-s, hófehér 10.1-es. Most is arról pötyögök, csak még szokni kell. Cool 
Nemtudom, hogyha nem vettem bele még memokártyát, nem jobb-e megvárni míg veszek, és csak utána felrakni rá progikat? Mondom ezt azért, hogy ne kelljen utána átrakosgatni a külsőre...
Már mint miket raknál át az sd-re? Az s2-ben 12Gb-ram van, és van benne egy 16-os sd, de ha nem lenne sem hiányozna. Csak filmek, zenék, vannak rajta, meg a backuppolt appok, de ez csak én mániám. Szal rendszer szempontjából nem lényeg az sd, 16Gb ram mellé.
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-08-22, 14:11

Bodo írta:
danny2008 írta:
Na akkor: megvan a tablet. Akkor most szívesen vennék ötleteket, miket tegyek fel rá, milyen alkalmazásokat, hogy pöpec legyen. Például kell erre is az MX Player vagy elég a gyári videólejátszó??
Illetve mik kellenek, hogy a (majd) lerántott progik fussanak, ugyanúgy ES File Explorer, mint a telónál??
Szóval várom a segítségeket! Wink Cool 
Na, és mi lett végül?

Amúgy szinte minden ugyan az, mint mobilon. Bár mostanában sok jó appnak van direkt tabletes verziója, de ez csak a méretben különbözik, már mint felbontásban.
Végül Samu Tab 2 lett, 16GB-os 3G-s, hófehér 10.1-es. Most is arról pötyögök, csak még szokni kell. Cool 
Nemtudom, hogyha nem vettem bele még memokártyát, nem jobb-e megvárni míg veszek, és csak utána felrakni rá progikat? Mondom ezt azért, hogy ne kelljen utána átrakosgatni a külsőre...
Vissza az elejére Go down
Bodo
Admin
Admin
Bodo


Hozzászólások száma : 2823
Join date : 2012. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Planet earth

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-08-22, 11:58

danny2008 írta:
Na akkor: megvan a tablet. Akkor most szívesen vennék ötleteket, miket tegyek fel rá, milyen alkalmazásokat, hogy pöpec legyen. Például kell erre is az MX Player vagy elég a gyári videólejátszó??
Illetve mik kellenek, hogy a (majd) lerántott progik fussanak, ugyanúgy ES File Explorer, mint a telónál??
Szóval várom a segítségeket! Wink Cool 
Na, és mi lett végül?

Amúgy szinte minden ugyan az, mint mobilon. Bár mostanában sok jó appnak van direkt tabletes verziója, de ez csak a méretben különbözik, már mint felbontásban.
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-08-22, 08:36

bundas01 írta:
danny2008 írta:
Na akkor: megvan a tablet. Akkor most szívesen vennék ötleteket, miket tegyek fel rá, milyen alkalmazásokat, hogy pöpec legyen. Például kell erre is az MX Player vagy elég a gyári videólejátszó??
Illetve mik kellenek, hogy a (majd) lerántott progik fussanak, ugyanúgy ES File Explorer, mint a telónál??
Szóval várom a segítségeket! Wink Cool 
Ugyanolyan a rendszer mint a telón,gondolom akkor ugyanolyan progik is dukálnak...
Én VLC-t használok videózásra, és a Total Commandert a fájlkezelésre a telón.
Vissza az elejére Go down
bundas01
Nightmare!!
Nightmare!!
bundas01


Hozzászólások száma : 3207
Join date : 2012. Jul. 27.

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-08-21, 21:34

danny2008 írta:
Na akkor: megvan a tablet. Akkor most szívesen vennék ötleteket, miket tegyek fel rá, milyen alkalmazásokat, hogy pöpec legyen. Például kell erre is az MX Player vagy elég a gyári videólejátszó??
Illetve mik kellenek, hogy a (majd) lerántott progik fussanak, ugyanúgy ES File Explorer, mint a telónál??
Szóval várom a segítségeket! Wink Cool 
Ugyanolyan a rendszer mint a telón,gondolom akkor ugyanolyan progik is dukálnak...
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-08-21, 20:43

Na akkor: megvan a tablet. Akkor most szívesen vennék ötleteket, miket tegyek fel rá, milyen alkalmazásokat, hogy pöpec legyen. Például kell erre is az MX Player vagy elég a gyári videólejátszó??
Illetve mik kellenek, hogy a (majd) lerántott progik fussanak, ugyanúgy ES File Explorer, mint a telónál??
Szóval várom a segítségeket! Wink Cool 
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-07-22, 09:57

Balthier írta:
Plusz nem hinném, hogy egy tabletet mondjuk 6-8 évig használnál. A Kindle-ben kb. kurvára nincs semmi, ami nagyon el tudna romlani, én simán el tudom képzelni, hogy még 2020-ban is fogom nyúzni a sajátomat.

A Kindle nagyon komolyan össze van rakva, én imádom az enyémet és a szemnek is tök kényelmes.
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-07-21, 12:00

Plusz nem hinném, hogy egy tabletet mondjuk 6-8 évig használnál. A Kindle-ben kb. kurvára nincs semmi, ami nagyon el tudna romlani, én simán el tudom képzelni, hogy még 2020-ban is fogom nyúzni a sajátomat.
Vissza az elejére Go down
Tyler
easy
easy



Hozzászólások száma : 85
Join date : 2013. May. 01.

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-07-21, 00:29

Nekem van mindkettő, és a tableten is van Kindle app, mégsem szeretek azon olvasni. A sima Kindle pont arra lett kitalálva, de arra nagyon jó. Igaz, én szeretek célhardvereket használni (játékra konzolt, hírolvasásra tabletet, könyvolvasásra e-könyv-olvasót vagy igazi könyvet, zenehallgatásra lemezt etc.), mert azok mindig sokkal jobbak, mint a multifunkciós eszközök.
Vissza az elejére Go down
Bodo
Admin
Admin
Bodo


Hozzászólások száma : 2823
Join date : 2012. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Planet earth

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-07-20, 22:38

Kiccsidzson írta:
ne kelljen még plusz egy villódzó képernyőt bámulnom.

Jaaa, hogy te egy régi szovjet tableten próbáltál ebookot olvasni?!
Már értem a negatív élményeket.

Hallod Kiccsi, van ez a led háttér panel, amit a normális ember leteker minimumra olvasáshoz úgy, hogy szinte csak az lcd pixelek világítanak. Úgy demóznék neked egyet. Nehogy csináljak egy tablet ebook olvasás normális ember módjára videót.

Szerintem 7" körül vannak....
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-07-20, 20:02

Bodo írta:


Fúúú tényleg, azok milyenek voltak mááár?!  Nekem van még egy 35 éves szovjet tabletem, 42 kg, hosszú távon nem egészséges alatta tartózkodni! Smile

Viszont súlyzózni jól lehetett velük:) 

De tényleg bántja a szememet na, meg ha már a könyvolvasást modernizálom akkor ne kelljen még plusz egy villódzó képernyőt bámulnom.

Ezek a bukok amúgy mekkorák? Okosteló méretűek, vagy akkorák mint egy közepes könyv? Mondjuk asszem meg is van adva a képátló, utána is járhatnék:)
Meg is lesem.
Vissza az elejére Go down
Bodo
Admin
Admin
Bodo


Hozzászólások száma : 2823
Join date : 2012. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Planet earth

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-07-20, 19:09

Kiccsidzson írta:
Ja, meg könnyű legyen, ez is fő szempont, nem szeretnék ilyen öt kilós nehezéket a mellkasomon tartani mint amilyenek a régi orosz ebook-ok voltak 30 évvel ezelőtt:) 

Fúúú tényleg, azok milyenek voltak mááár?! Nekem van még egy 35 éves szovjet tabletem, 42 kg, hosszú távon nem egészséges alatta tartózkodni! Smile
Ezek a mostaniak már csak pár dkg-ok, bár te szerintem ezt is megérzed. HipeDszoni. őőádévmckkwoei939 
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Bodo
Admin
Admin
Bodo


Hozzászólások száma : 2823
Join date : 2012. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Planet earth

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-07-20, 19:06

Kiccsidzson írta:
pár perc után mintha szupermen lézerezte volna a szemeimet.
Szóval azért kell az ebuk, hogy olyan legyen, mintha papírt néznék.

Szerintem a csávó direkt szopatott téged!!
Vagy valami hiperérzékeny superManus vagy tényleg.
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-07-20, 12:52

Ja, meg könnyű legyen, ez is fő szempont, nem szeretnék ilyen öt kilós nehezéket a mellkasomon tartani mint amilyenek a régi orosz ebook-ok voltak 30 évvel ezelőtt:) 
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-07-20, 12:52

Kiccsi: nekem Kindle-m van, de modell-számot ne kérj, fogalmam nincs róla. Tavaly szereztem. Van benne amúgy wi-fi is, egy elég alap webböngészővel, ha annyira akar valaki fácsézni.

A könyvjelzős jó kérdés, nem tudom. Alapból nem is szoktam jelzőzni, mert ha kilépek, aztán visszalépek az adott könyvbe, oda lapozza, ahol azelőtt abbahagytam. Azt tudom elképzelni, hogy az egyikőtök könyvjelzőzi, a másik meg nem, csak kilép simán a könyvből. Szövegkiemelni is lehet amúgy.
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-07-20, 12:48

Bodo írta:
Kiccsidzson írta:
Milyen a jó ebukk?
Mostanában a PDF és a mobi van elterjedve nagyon. Nekem valamiért a mobi szimpatikusabb és a legtöbb ebook olvasó is jobban kezeli ezt a formátumot.

Az ebook olvasókkal kapcsolatban nekem még mindig az a szilárd véleményem, hogy minek kiadni pénzt egy olyan kütyüre, ami csak egy valamit tud jól szinte. Ok valszeg azt profin. Amikor ott a jó kis tablet. Vannak marha jó olvasó progik rá, amiket úgy testre tudsz szabni, hogy hihetetlen. Még a szemed sem bassza tönkre az a kis háttérvilágítás(úgy állítod be, ahogy akarod, van éjszakai mód is) , viszont tudsz sötétben is olvasni.  Én azt használom amit zion Cs ajánlott anno, ez pedig a cool reader. Olyan szinten személyre szabhatod(magyarul), hogy beszarás, és minden ebook formátummal boldogul csuklóból.  Aztán a tablet, még 1000 más dologra is jó.

Hát nem tom, a tablet kilézerezi az ember szemét, abból meg ugye csak 1 van (na jó, kettő), ebukot tabletet meg bármikor vehetek másikat. Haver is mondta, hogy ő samsung galaxy-n olvasott nemrég egy könyvet, mondtam neki, hogy mutassa, és pár perc után mintha szupermen lézerezte volna a szemeimet.
Szóval azért kell az ebuk, hogy olyan legyen, mintha papírt néznék.

-----------------

Emó, neked milyen van, vagy melyiket ajánlod? Olyat tudnak ezek, hogy ha ketten használjuk, akkor 2 "könyvjelző" is van benne, vagy ez nagyon hülye kérdés?
Vissza az elejére Go down
Bodo
Admin
Admin
Bodo


Hozzászólások száma : 2823
Join date : 2012. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Planet earth

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-07-20, 06:05

Kiccsidzson írta:
Milyen a jó ebukk?
Mostanában a PDF és a mobi van elterjedve nagyon. Nekem valamiért a mobi szimpatikusabb és a legtöbb ebook olvasó is jobban kezeli ezt a formátumot.

Az ebook olvasókkal kapcsolatban nekem még mindig az a szilárd véleményem, hogy minek kiadni pénzt egy olyan kütyüre, ami csak egy valamit tud jól szinte. Ok valszeg azt profin. Amikor ott a jó kis tablet. Vannak marha jó olvasó progik rá, amiket úgy testre tudsz szabni, hogy hihetetlen. Még a szemed sem bassza tönkre az a kis háttérvilágítás(úgy állítod be, ahogy akarod, van éjszakai mód is) , viszont tudsz sötétben is olvasni. Én azt használom amit zion Cs ajánlott anno, ez pedig a cool reader. Olyan szinten személyre szabhatod(magyarul), hogy beszarás, és minden ebook formátummal boldogul csuklóból. Aztán a tablet, még 1000 más dologra is jó.
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-07-19, 22:33

Kiccsidzson írta:
Milyen a jó ebukk? Olyan kéne ami nem bántja a szemet, könnyű, nem merül le hamar, és tudjak rá olvasnivalót szerezni olcsón vagy ingyé. Namármost, hogyan megy az ilyenekre az olvasnivaló szerzés? Letorrentezem vagy mi?

Láttam ebukkot, Amazon Kindle-t vagy mit, és annak ellenére, hogy nem színes, drágább mint a színes kijelzős nevenincs ebukk. De gondolom, hogy cserébe szembarát.

Nem tud színes lenni, mert e-tintát használ. Teljesen más a működési elve, mint egy tabletnek. Pl. csak akkor fogyaszt energiát, ha lapozod, ráadásul akár egy hónapot is kibír töltés nélkül.
És le se kell torrentezni mindent, egy csomó oldalon fel vannak töltve már eleve .mobi vagy pdf formátumban.
Amúgy meg ez relatív, hogy drágább. A többi alapmodel is 30-35 körül mozog, a nevesincs meg általában úgy szar ahogy van Smile. Volt nálam egyszer egy Kobe Junior, azt pl. alig tudtam lapozni, olyan lassan töltött be. Vagy volt (van még?) olyan olcsó model is, ami nem is e-tintát használ.
Vissza az elejére Go down
bundas01
Nightmare!!
Nightmare!!
bundas01


Hozzászólások száma : 3207
Join date : 2012. Jul. 27.

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-07-19, 21:02

Kiccsidzson írta:
Letorrentezem vagy mi?
le bizony
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-07-19, 20:38

Milyen a jó ebukk? Olyan kéne ami nem bántja a szemet, könnyű, nem merül le hamar, és tudjak rá olvasnivalót szerezni olcsón vagy ingyé. Namármost, hogyan megy az ilyenekre az olvasnivaló szerzés? Letorrentezem vagy mi?

Láttam ebukkot, Amazon Kindle-t vagy mit, és annak ellenére, hogy nem színes, drágább mint a színes kijelzős nevenincs ebukk. De gondolom, hogy cserébe szembarát.
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-07-14, 21:37

Ma voltam a Metro-ban fóti-bp senkiföldjén lévőben (gyerekek, hogy mekkora egy szar lett ez Metro, kajakra a nálunk lévő CBA-ban többen vannak, de nem csak forgalmilag, árukészletileg is, mindegy, ez egy másik téma) Megnéztem a Tab-ot, igaz dobozban volt. Ami picit bassza a csőrőm, hogy a Samu miért csak 3Mp kamcsit rakott rá, ha az S3-asra 8-ast rakott, de a szar Ácsémon is 5 Mp-es van. Túl drága lett volna? 3Mp? Baszki 8-10 évvel ezelőtti telcsiken volt annyi.,
Ja, vki tud segíteni mi a különbség a Jelly Bean és az Ice Sandwich vagy milyen Android verzák között?? Rolling Eyes 
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-07-10, 16:56

No nézegettem az elmúlt időszakban, utánaolvasgattam, "árgép"-eztem, youtube-oltam. Még ezzel a Nexus-szal felcsigázott Tyler, (tényleg, gratula érte Wink ) de árban itthon a 10-es elég magas, illetve kinek mi, de én tábláért annyit már nem adok.
Szóval nagyon úgy néz ki ha összerakom a gempát rá, akkor egy Tab 2 10.1-es lesz. Sajna (vagy sem) a win8 nem rakható rá, nem engedi a proci asszem, de sebaj.
Azért köszönöm a segítségeteket, ajánlatotokat. Wink 
Vissza az elejére Go down
Tyler
easy
easy



Hozzászólások száma : 85
Join date : 2013. May. 01.

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-07-03, 16:07

Másfél hete megleptem magam születésnapomra egy Nexus 7-tel. Na jó, én csak a vásárlást intéztem, tulajdonképpen a csajom finanszírozta, aki dolgozó nő, és látjátok, ennyire jó arc.

Sajnos itthon nem elérhető a film- és magazinkínálat, de ezt leszámítva nagyon meg vagyok vele elégedve. A HD videókat csont nélkül viszi (csak a VLC hangja bugos picit), jól boldogul a nekem tetsző játékokkal, szakít rajta a torrentkliens, remek a kijelzője, és ha nem gyilkolom teljesítményigényes alkalmazásokkal, akár 8-10 órán át is kibírja egy feltöltéssel. Az a tény meg, hogy a ScummVM simán futtatja a Lucasfilm Games legjobb kalandjátékait, nekem már elég volt ahhoz, hogy megszeressem.

Ilyen paraméterekkel szerintem ez a legjobb ár/érték arányú tablet, de érdemes külföldi ismerőssel beszereztetni. Egy 32 gigást vettem a san franciscói Gamestopban: 250 dollár volt, de öt játékot is adtak hozzá. (Egyik szarabb, mint a másik, de ez az én finnyás ízlésemnek is betudható.) Ez kb. 57 ezer forint, itthon kábé egy húszassal több. Még egy billentyűzetet is tervezek hozzá - az kábé 25 dollár -, és akkor legközelebb laptopot se kell vinni magammal, mert dolgozni is tudok majd rajta. Egyelőre ez az egy hiányzik, de egyébként semmi; amióta megvan, szinte be se kapcsoltam a notebookomat.

Nekem a méretével sincs bajom. Legfeljebb annyiban zavar, hogy képregény-olvasóként picit macerás használni, mert 7 colon elég kicsik a betűk. Ezt mondjuk leszarom, majd meresztgetem a szememet - még mindig ez a jobb alternatíva, mint hogy egy 10 colos szörnyeteget cipeljek, amikor szinte semmit sem profitálnék a nagyobb méretből.
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-06-21, 05:44

Danny táblázna:
Részemről én is nagyobban gondolkodtam,ár értékben végül két játékos maradt a szoritóban a Wayteq dci-100 (nem biztos,hogy ez a neve de hasonló - ehhez még korán van bocs) vs Concorde tab Novum.a Wayteq premierjét eltolták,a Concorde viszont tavalyi modell igy a szokásos gyerekbetegségeket is orvosolták igy maradtam ennél.
Böngészni,olvasni,háttérben zenét duruzsoltatni megfelel,vagy inkább szinte hibátlan,filmet nézni viszont nem próbáltam.
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Zioncsabi
Very Fucking Dangerous!!!!!
Very Fucking Dangerous!!!!!
Zioncsabi


Hozzászólások száma : 520
Join date : 2012. Aug. 04.

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-06-20, 23:44

Bodo írta:
Zioncsabi írta:
De mint írtam 2 féle win8 van. 
Egy tabletre és egy teljes értékű. 
A tabletre való annyira nem erős( és itt nem a hardverről beszélek), hogy asszem a teljes office támogatást kihagyták belőle, mert nem tud vele mit kezdeni és még sokminden más módon is le van butítva.

Értem én, hogy miről beszélsz. De azt nem vágom, hogy minek butítani a nagygépes nyócat, amikor simán elmenne egy normális táblán, mivel hót kis vasigénye van.
Tuggya a tököm, de ezt csinálták. Amúgy mondjuk az én telefonomban levő 1.4- es vagy 1.5- ös quad core proci még szint véletlenül sem mérhető össze a legalapabb celeronnal sem amennyire én tudom, mert a celeron kenterbe verné bármikor. Tehát jól hangzik az a 4 mag sokzsilliárd megaherz, de nem úgy fedi a valóságot, mint ahogy a pécében megszoktuk.
Szóval lehet, hogy ezért butítottak rajta, de lehet, hogy a fogyasztás miatt. Ezek a tabletek nagyon keveset fogyasztanak egy laptoppal összevetve. Ott nyugalm állapotban 6-8-10 wattokról beszélünk, itt meg felpörögve sem beszélünk 3-4 wattnál többről( ha még jól emlékszem a számokra). Szóval lehet, ogy nagyjából 3/4 óra alattfelzabálná az egész energiát, aztán pont a tablet legjobb része veszne oda, a könnyűsége.
De ezek csak tippek. Lehet rossz felé gondolkotam.
Eccer lehet utánanézek.
Vissza az elejére Go down
Bodo
Admin
Admin
Bodo


Hozzászólások száma : 2823
Join date : 2012. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Planet earth

Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime2013-06-20, 23:29

Zioncsabi írta:
De mint írtam 2 féle win8 van. 
Egy tabletre és egy teljes értékű. 
A tabletre való annyira nem erős( és itt nem a hardverről beszélek), hogy asszem a teljes office támogatást kihagyták belőle, mert nem tud vele mit kezdeni és még sokminden más módon is le van butítva.

Értem én, hogy miről beszélsz. De azt nem vágom, hogy minek butítani a nagygépes nyócat, amikor simán elmenne egy normális táblán, mivel hót kis vasigénye van.
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom





Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Ebook olvasó vs tablet   Ebook olvasó vs tablet - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Ebook olvasó vs tablet
Vissza az elejére 
2 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» PC-Mac-tablet stb.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Videogamer :: Technikai topik-
Ugrás: