Videogamer
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Videogamer

Mer' jáccani jóóó!
 
KezdőlapPortalGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Min szól, ami szól? Az audió topik.

Go down 
+7
Joii
Kiccsidzson
eszgé
Sith Lord
danny2008
Bodo
bundas01
11 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
SzerzőÜzenet
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2014-05-05, 15:25

Majdnem rendeltem az ebay-ről Skullcandy INKD-et, mert ott kb. 2200 forint, Mo-n meg 10 ezer. Aztán gyanút fogtam, megnéztem pár negatív véleményezést + fórumot, és arra jöttem rá, hogy talán nem kéne kockáztatni, mert ugye Kínából jönne a cucc, és valszeg full hamis. A fülhallgatókat is kopizzák, ugye? Mert ha ez áll fent, gondolom kapnék valami full szar minőségű, széteső terméket.
Vissza az elejére Go down
bundas01
Nightmare!!
Nightmare!!
bundas01


Hozzászólások száma : 3207
Join date : 2012. Jul. 27.

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-06-02, 10:53

Bodo írta:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Én 25Kért vettem. Lehet eladom neki 100ért, had örüljön! Very Happy
cheers
Vissza az elejére Go down
Bodo
Admin
Admin
Bodo


Hozzászólások száma : 2823
Join date : 2012. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Planet earth

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-06-02, 10:50

[You must be registered and logged in to see this link.]
Én 25Kért vettem. Lehet eladom neki 100ért, had örüljön! Very Happy
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Sith Lord
Sátán Ordas Pimplije
Sátán Ordas Pimplije
Sith Lord


Hozzászólások száma : 848
Join date : 2012. Jul. 27.

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-05-17, 19:17

Balthier írta:

Ezt meglátva kíváncsi vagyok, hogy leírjam-e majd, milyen bringát veszek júniusban...
Elore is gratulalok hozza!
Vissza az elejére Go down
Bula
seggfej!
Bula


Hozzászólások száma : 675
Join date : 2012. Sep. 17.

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-05-17, 18:29

Balthier írta:


Ezt meglátva kíváncsi vagyok, hogy leírjam-e majd, milyen bringát veszek júniusban...

Mindenképpen, a sztoridnak íve van. Tervezgeted meg minden, olvasgatjuk az élménybeszámolókat, nem kanissza-szindróma.
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-05-17, 17:56

Bula írta:


Vettem egy SONY fülest. GRATULÁLOK!

Ezt meglátva kíváncsi vagyok, hogy leírjam-e majd, milyen bringát veszek júniusban...
Vissza az elejére Go down
Tyler
easy
easy



Hozzászólások száma : 85
Join date : 2013. May. 01.

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-05-17, 17:37

Bula írta:
Tyler írta:


Tommy Hilfiger gumicsizma?

Csak mondom, hogy van ilyen.
A márka a lényeg, legyen minél jobban látható.

Vettem egy SONY fülest. GRATULÁLOK!

Van? Na, akkor ennek a fejhallgatótípusnak is épp ideje volt. A tiédhez gratulálok, remélem, ennél a fosnál olcsóbban megúsztad.
Vissza az elejére Go down
Bula
seggfej!
Bula


Hozzászólások száma : 675
Join date : 2012. Sep. 17.

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-05-17, 12:02

Tyler írta:


Tommy Hilfiger gumicsizma?

Csak mondom, hogy van ilyen.
A márka a lényeg, legyen minél jobban látható.

Vettem egy SONY fülest. GRATULÁLOK!
Vissza az elejére Go down
Tyler
easy
easy



Hozzászólások száma : 85
Join date : 2013. May. 01.

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-05-16, 19:42

Bocsánatot kérek, amiért az előbb pozitív színben tüntettem föl a Sonyt. A héten három termékükkel is megküzdöttem - illetve még küzdök is -, és kritikán aluli az összes.

A legtöbbet az MDR-1RBT fejhallgatót nyüstöltem; hát basszanak lovat, 400 dollár, olyan frekvenciaátvitele van, hogy attól még föláll a kan denevér fasza is, mégis ócska az egész. A hazai viszonteladók hetvenezer körül nyomják. Azért kerül ennyibe, mert van benne NFC (hozzáérinted az NFC-s telefonodat, és azonnal vezeték nélküli kapcsolatot teremt vele), bluetooth, csatlakoztatható vezeték, saját akkumulátor, számléptető gomb meg saját hangerőszabályzó - mindez beépítve a készülékházba. Ezek után már csak két normális membránt kellett volna beletenni, de azt pont kihagyták.

Eredmény: van szép, brummogó mélye, karcolós magasa, és ezzel olyan széles frekvenciatartományban tud kibaszott torzan szólni, hogy ahhoz vendégeket kéne hívni, mert tényleg nem mindennapi. Meghallgattam vele egy free jazz lemezt, ami inkább tűnt sci-fi űrzenének, mint hangszeres előadásnak. A dramenbézereknek biztos ez lesz a kedvence, de hát nekik úgyis mindegy.

(Meg eleve, high end árazáshoz közeli fejhallgatót tervezni? Bluetoothtal? Mp3-hoz? Mi lesz a következő, a Maserati kombájn? A Tommy Hilfiger gumicsizma? A Louis Vuitton végbélzacskó?)

A másik Sony cucc egy hordozható hangszóró, az is bluetoothos cucc (modellszámot nem tudok mondani, nincs ráírva, a dobozát meg bent hagytam a szerkesztőségben). Kábé arra jó, hogy kiváltsa a strandra kicipelhető kazettás magnót. Ez csak huszonvalahányezer pénz, de itt se a hangszórók kerülnek ennyibe. Van egy szubszatellites Logitech szettem, amit konzolozásra használok, az is kábé ennyibe vót, de az meg is dolgozik a pénzért. Ez meg vezetéknélkülizik és műanyaghangon zörög. A cigányhifinél kicsit jobb.

Ezek után kibontottam a Beck CD-ket, amik a mai postával érkeztek, betettem őket a rendes CD lejátszómba, ami rendes kábelekkel volt a rendes erősítőhöz kötve, amiből rendes kábelek kígyóztak a rendes állványon álló rendes hangfalakba. És minden visszakerült a rendes kerékvágásba. Mert a kis JPW Sonatákból nem jön ki 4 Hz-es mélyhang, de ahogy zenél, az csodálatos.
Vissza az elejére Go down
Tyler
easy
easy



Hozzászólások száma : 85
Join date : 2013. May. 01.

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-05-11, 16:29

Balthier írta:
Az azért elég szopás volt, hogy a régi Sony-mon mindig át kellett konvertálni ATRAC-ba a cuccokat. De legalább működött 6 évig, nem úgy mint a mostani, annak az előre tekerő gombja fel is adta a küzdelmet 2 év után.

Amúgy tök jó dolog szórakozni azzal, hogy szarul szóló (pl. demós) stúdió felvételeket javítgatsz Audacity-ben, aztán elmented valami mp3-nál jobb formátumban.

Az ATRAC eredetileg a minidiscen használt tömörített formátum volt, annak meg az volt a célja, hogy leváltsa a magnókazettát. A Sony nem számítógépes formátumnak szánta, hanem digitális zenei anyagnak; lehetett másolni, de csak a hanghordozók között. Az első ATRAC-fájlokat még hagyományos másolással lehetett létrehozni, ugyanúgy, mint amikor lemezről vagy CD-ről magnóra másoltál. Később volt gyors konvertálás, amivel eredeti CD-ket lehetett PC-n grabbelni, de az mp3-ATRAC átmenet mindig is zűrös volt - hiába, nem erre lett felkészítve a rendszer.

Régebben én is belepiszkáltam a rosszul szóló felvételekbe, vagy az equalizert birizgáltam, de rájöttem, hogy attól csak rosszabb, kevésbé természetes lesz - olyan, mint amikor erőspistával próbálsz meg felturbózni egy szar levest. Szóljon az, ami a hanghordozón van, oszt kész. Már hangszínszabályzót se használok, direkt olyan erősítőt vettem, amin nincs is, hogy ne csábulhassak el.
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-05-11, 16:08

Az azért elég szopás volt, hogy a régi Sony-mon mindig át kellett konvertálni ATRAC-ba a cuccokat. De legalább működött 6 évig, nem úgy mint a mostani, annak az előre tekerő gombja fel is adta a küzdelmet 2 év után.

Amúgy tök jó dolog szórakozni azzal, hogy szarul szóló (pl. demós) stúdió felvételeket javítgatsz Audacity-ben, aztán elmented valami mp3-nál jobb formátumban.
Vissza az elejére Go down
Tyler
easy
easy



Hozzászólások száma : 85
Join date : 2013. May. 01.

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-05-11, 14:01

Bula írta:
Jelzem, nem értek hozzá, és nem is igazán érdekel ez a része, mindössze a kollégának próbáltam segíteni.

Rendszerint olyan előadókat hallgatok, akik szabadon terjesztik a cuccaikat, úgy, ahogy megálmodták, de ez csak véletlen egybeesés, semmi szisztematika nincs mögötte. Ha meg letöltős cuccról van szó, szedem az elérhető legjobbat, szt cső. Most hogy felmerült a kérdés, megnéztem a zenei mappámat, egy valag olyan kiterjesztésűt találtam, amikről soha nem is hallottam. Fasznak van ez ennyire túlokoskodva...?

Mindenki tolja a saját szabványát, ez normális. Az Apple is nyomatta az AAC-ket és az M4P-t, a Sony az ATRAC-ot és az OGG-ot, a Microsoft a WMA-t, és így tovább. A felhasználó persze ebből csak annyit lát, hogy mi a gecinek van ennyi formátum - hát azért, mert mindenki azt hiszi, hogy náluk van a megfejtés.

Nekem a Sonyé tetszett, mert az ATRAC nem sima szoftveres basz volt, hanem pszichoakusztikai elven működött, és az alacsonyabb bitrátájú fájlok is jobban szóltak, mint a magasabbra konvertált mp3-ak - ennyit számít a jó tömörítési algoritmus. Az ATRAC mondjuk sosem lett népszerű, mert a minidischez és a netwalkmanhez használták. Pont úgy baszták el, mint az UMD-t, ami csak a PSP-vel működött. Az mondjuk hallatszott, hogy volt mögöttük ötven év hifis rutin, és nem szoftverből indultak, mint a többiek. Kár, hogy ebből mára semmi nem maradt, ők is csak a budget konzumhifit tolják, amiben semmi szerethető nincs.

Az ingyenzene jó dolog, csak néha sajnálom, hogy nem gyűjthetők be jobb minőségben a cuccok. A Flashnek is volt egy 2004-es koncertje a Süssfelnapban, ami csak vacak mp3-ban van meg, pedig azt simán megvenném hanglemezen is. Ha lenne.
Vissza az elejére Go down
Bula
seggfej!
Bula


Hozzászólások száma : 675
Join date : 2012. Sep. 17.

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-05-11, 13:24

Jelzem, nem értek hozzá, és nem is igazán érdekel ez a része, mindössze a kollégának próbáltam segíteni.

Rendszerint olyan előadókat hallgatok, akik szabadon terjesztik a cuccaikat, úgy, ahogy megálmodták, de ez csak véletlen egybeesés, semmi szisztematika nincs mögötte. Ha meg letöltős cuccról van szó, szedem az elérhető legjobbat, szt cső. Most hogy felmerült a kérdés, megnéztem a zenei mappámat, egy valag olyan kiterjesztésűt találtam, amikről soha nem is hallottam. Fasznak van ez ennyire túlokoskodva...?
Vissza az elejére Go down
Tyler
easy
easy



Hozzászólások száma : 85
Join date : 2013. May. 01.

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-05-11, 11:57

Bula írta:
A méret attól függ, hogy milyen minőségből lett konvertálva, illetve attól, hogy a konvertálás mennyire fasza. A nagyobb méret sanszosan zajosabb (háttérzaj, ami nem a kompozíció része, pl. a bakelitnél a recsegés), a kisebb sanszosan "vágott", azaz nem tartalmazza a teljes frekvenciatartományt. Az empéhárom maszek formula, a zenészek és a stúdiók nem ezzel dolgoznak, szal a minősége változó, nem számít minőségi zenehallgatásnak. A "flac" a tuti.

Ezt az okosságot nem magamból szoptam ki, egy inszájder haverom súgta. Szerintem hallgasd meg a fülesen, szt cső.

Ez egy picit összetettebb téma. Hallottam már olyat, hogy a tömörített zene jobban szólt, mint az eredeti CD; nem voltak benne finom kis zörejek, háttérzajok, mintha kitisztult volna az egész. Aztán meghallgattam ugyanazt a lemezt egy profi lejátszón, és rá kellett jönnöm, hogy azok a zörejek a kompozíció részei, de a gagyi cuccon csak zajnak hallatszott. (A referenciaszett mondjuk lehetett úgy ötmilliós, szóval ez az átlagfelhasználót nem érinti, de jól megmutatja, hogy amit bugnak hisz az ember, az lehet feature is.)

A FLAC tulajdonképpen ugyanaz, mint a .wav, csak lejátszás közben csomagolja ki a tömörített fájlt. Ennek még mindig nem lesz olyan jó hangja, mint a CD-nek, ahogy a .wavnak sem, de egy olcsóbb fül- vagy fejhallgatón, esetleg tömegközlekedésen hallgatva úgyis tökmindegy.

A lemezzajjal egyébként jól együtt lehet élni, bőven kompenzálja az analóg hang természetessége.
Vissza az elejére Go down
Bodo
Admin
Admin
Bodo


Hozzászólások száma : 2823
Join date : 2012. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Planet earth

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-05-11, 11:46

Sith Lord írta:
Egy bizonyos szam 2 kulonbozo meretu mp3jabol mindig a nagyobb meretu a jobb minosegu?

Általában igen, mert az kevésbé van tömörítve(bitráta), és a hangtartomány is magasabb (44Khz) .
Ha csinálsz magadnak, grabbelsz audióból mp3-at, be kell állítani ezeket, és a minőség észrevehető utána.
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Bula
seggfej!
Bula


Hozzászólások száma : 675
Join date : 2012. Sep. 17.

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-05-11, 10:10

A méret attól függ, hogy milyen minőségből lett konvertálva, illetve attól, hogy a konvertálás mennyire fasza. A nagyobb méret sanszosan zajosabb (háttérzaj, ami nem a kompozíció része, pl. a bakelitnél a recsegés), a kisebb sanszosan "vágott", azaz nem tartalmazza a teljes frekvenciatartományt. Az empéhárom maszek formula, a zenészek és a stúdiók nem ezzel dolgoznak, szal a minősége változó, nem számít minőségi zenehallgatásnak. A "flac" a tuti.

Ezt az okosságot nem magamból szoptam ki, egy inszájder haverom súgta. Szerintem hallgasd meg a fülesen, szt cső.
Vissza az elejére Go down
Sith Lord
Sátán Ordas Pimplije
Sátán Ordas Pimplije
Sith Lord


Hozzászólások száma : 848
Join date : 2012. Jul. 27.

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-05-11, 09:42

Bula írta:

Ha hallás után nem tudod eldönteni, tök mindegy.
Lehet hogy most a hangfalrol nem tudom eldonteni, de egy jobb fulessel hallanam a kulonbseget, szoval nem mindegy.
Vissza az elejére Go down
Bula
seggfej!
Bula


Hozzászólások száma : 675
Join date : 2012. Sep. 17.

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-05-10, 22:59

Sith Lord írta:
Egy bizonyos szam 2 kulonbozo meretu mp3jabol mindig a nagyobb meretu a jobb minosegu?

Ha hallás után nem tudod eldönteni, tök mindegy.
Vissza az elejére Go down
bundas01
Nightmare!!
Nightmare!!
bundas01


Hozzászólások száma : 3207
Join date : 2012. Jul. 27.

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-05-10, 21:17

Sith Lord írta:
Egy bizonyos szam 2 kulonbozo meretu mp3jabol mindig a nagyobb meretu a jobb minosegu?
gondolom igen
Vissza az elejére Go down
Sith Lord
Sátán Ordas Pimplije
Sátán Ordas Pimplije
Sith Lord


Hozzászólások száma : 848
Join date : 2012. Jul. 27.

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-05-10, 21:08

Egy bizonyos szam 2 kulonbozo meretu mp3jabol mindig a nagyobb meretu a jobb minosegu?
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-05-07, 16:10

Tyler írta:

Egyébként itt mindenki ilyen fejre épített szarokkal hallgat zenét, vagy számítanak még az Igazi Értékek is, mint Sztereó Erősítő, Tisztességes Hangdobozok, neadjisten Asztali CD Játszó (horribile dictu: Lemezjátszó)?

Ja, és az év legviccesebb kérdése: vesz még valaki lemezeket?

most ment tönkre a reloop-om. amúgy igen, útközben füles, egy kis szar sony mp3 de jól szól, otthon pedig erősítő, cd vagy dvd lejátszó, hangfalak, mélyláda. bakelit már nuku.
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Tyler
easy
easy



Hozzászólások száma : 85
Join date : 2013. May. 01.

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-05-07, 10:49

Johnny1 írta:
Én újabban rákaptam, bár csak az ilyen szaros angol turkálóból túrok magamnak CD-ket, 125,- Ft/db (felemelték a rohadékok az árát), ott azért rá lehet bukkanni még fóliás példányokra is. A nagy szerelem a vinyl lenne, van is egy pár belőle, csak normális lemezjátszó kéne. Pl. a Maidentől a Killers NSZK-s kiadásban van meg, bazz, az egy nem túl jó lejátszón is fossá aláz mindent, olyan jól szól. Azt hiszem, hogy a vinyl "eltűnésével" valami elveszett a zenehallgatásban. A hétvégén nyomtam egy kis Bon Jovit eredeti műsoros kazettáról, igen komoly volt Smile

A CD zuhan, a vinyl viszont megint jön fölfelé. Az biztos, hogy a régi dicsőségét már sose fogja elérni, viszont az új albumokat szinte mind kiadják lemezen is. A régi kiadványok egyébként tényleg jobb minőségűek; valószínűleg az alapanyagnak is köze van hozzá, de manapság a master is digitális, és ugyanabból a forrásból csinálják a CD-t, mint a lemezt. Következmény: a lemez is ugyanúgy szól, mint a CD, az meg nem jó. A White Stripes: Elephant borítójára ráírták, hogy stúdiómagnóra rögzítették a hangot, és analóg eszközökkel mastereltek; az egy tízéves lemez, szóval bőven a digitális korban készült, mégis sokkal jobban szól, mint a többi, vele egyidős korong.

Lehet, persze, hogy egy remaster jobban szól, mint az eredeti. A Kraftwerk: Man Machine például átment egy digitális remasteren, fáztam is tőle, amikor megvettem, de mivel a Kling-Klang stúdióban javították fel a hangzást, bizakodtam benne, hogy azért jó lesz. Az speciel kurva jó is lett.

A legjobbak a japán nyomású lemezek, de abból nagyon kevés van Európában; kár, mert a hangzásuk mindent ver. Az európai kiadványok közül a hollandok a legjobbak, de mivel mindenki az angol és amerikai nyomatokat keresi, azokat árazzák a legmagasabbra. Azok is jók, de szerintem a holland sokkal lendületesebben szól, szóval én mindig azokat veszem - pénztárcabarát megoldás, kompromisszum nélkül, hell yeah. A nyugatnémet lemezek szintén jól szólnak, de a DDR-es Amiga kiadónak is vannak pazar korongjai. Hétvégén vettem egy Amiga Jazz kiadású Coltrane lemezt, potom pénzért, de úgy szól, mint az álom. A magyar lemezek nagyjából közepesek, a jugó korongok a középszar alatt három fokkal vannak, az oroszok még annál is rosszabbak, az irazeli, indiai és csehszlovák lemezek pedig kimondottan szarok. Olaszból csak egy Toscanini-lemezem van, szóval nem átlagolnék, de az pont szar volt.

Lemezjátszó: kinek mi a normális. Egy használt Pro-Ject például utcahosszal hagyja le a konzumhifik színvonalát, és ötvenezer körül már kaphatsz egyet. Nekem a Debut Carbon modell van, belépő szintű cucc, de nagyon jó, szeretem. A profik mondjuk erre is köpködnek, valahol jogosan, mert egy Roksan Radius is lezenéli, és a Voydhoz, az Audio Note-hoz, vagy a Townshend és a Pink közepes cuccaihoz képest a fasorban sincs. Mondjuk sokkal olcsóbb is azoknál, szóval nem rossz kompromisszum.
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-05-07, 08:17

Tyler írta:
eszgé írta:
Azt vedd meg, amelyik jobban néz ki, úgyis csak ez számít, aki meg a hangzásra veri, az vagy hazudik vagy fél milkás egysége van.

Ökölszabály, hogy egy rendszer annyira szól jól, mint a legrosszabb minőségű komponense. (Ez a komponens lehet a forrásanyag és a készülék is.) Mivel ebben a képletben valószínűleg a fülhallgató a legrosszabb, kötve hiszem, hogy egy félmilliós készülék jobb hangot hozna ki belőle. A füles a szűk keresztmetszet.

Egyébként itt mindenki ilyen fejre épített szarokkal hallgat zenét, vagy számítanak még az Igazi Értékek is, mint Sztereó Erősítő, Tisztességes Hangdobozok, neadjisten Asztali CD Játszó (horribile dictu: Lemezjátszó)?

Ja, és az év legviccesebb kérdése: vesz még valaki lemezeket?


Én újabban rákaptam, bár csak az ilyen szaros angol turkálóból túrok magamnak CD-ket, 125,- Ft/db (felemelték a rohadékok az árát), ott azért rá lehet bukkanni még fóliás példányokra is. A nagy szerelem a vinyl lenne, van is egy pár belőle, csak normális lemezjátszó kéne. Pl. a Maidentől a Killers NSZK-s kiadásban van meg, bazz, az egy nem túl jó lejátszón is fossá aláz mindent, olyan jól szól. Azt hiszem, hogy a vinyl "eltűnésével" valami elveszett a zenehallgatásban. A hétvégén nyomtam egy kis Bon Jovit eredeti műsoros kazettáról, igen komoly volt Smile
Vissza az elejére Go down
Tyler
easy
easy



Hozzászólások száma : 85
Join date : 2013. May. 01.

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-05-05, 13:45

Bula írta:
Sokáig párosítgattam, amire összejött a fasza hangzás. Nekem fasza, persze.

Az a lényeg, hogy neked legyen fasza. Az én motyómra is azt mondta a haver, hogy jót tenne neki egy szubláda, de ő egy integrált, 500 wattos szörnnyel küldi, szóval érthető, hogy neki kevés volt a mély. De hát a kisdobozos sztereót nem falbontásra találták ki, én se arra használom.
Vissza az elejére Go down
Sith Lord
Sátán Ordas Pimplije
Sátán Ordas Pimplije
Sith Lord


Hozzászólások száma : 848
Join date : 2012. Jul. 27.

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-05-05, 13:22

Tyler írta:

Ja, és az év legviccesebb kérdése: vesz még valaki lemezeket?
Hat.. ize.. Nem.
Mar ha pl CDkre gondolsz. Ami azert fura, mert a DVDket meg jatekokat meg mindig gyujtok. Nem is tudom a zenekrol miert szoktam le. Talan mert par evig nem volt min lejatszani oket.
Vissza az elejére Go down
Bula
seggfej!
Bula


Hozzászólások száma : 675
Join date : 2012. Sep. 17.

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-05-05, 12:34

Sokáig párosítgattam, amire összejött a fasza hangzás. Nekem fasza, persze.
Vissza az elejére Go down
Tyler
easy
easy



Hozzászólások száma : 85
Join date : 2013. May. 01.

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-05-05, 12:29

Bula írta:
Rotel - Magnat kombó, pécéről hajtva. Lemezzel nem gecizek, csak gyűjtemény szinten van pár.

A Rotelnek vannak nagyon jó hangú sztereói, csípem. Magnatból még nem hallottam olyat, ami tetszett.
Vissza az elejére Go down
Tyler
easy
easy



Hozzászólások száma : 85
Join date : 2013. May. 01.

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-05-05, 12:27

Bodo írta:
Mondjuk ez így ebben a formában nem igaz, mert a szűk keresztmetszeten lehet ám javítani. Példa: laptopon nem alap médiapléjerrel, hanem winamp proval hallgatsz zenét. Van különbség, nem kicsi.

Persze, lehet, hogy egy kicsit feljavíthatod a hangzást egy jobb lejátszóval, equalizerrel, de ez is olyan megoldás, mint a szar minőségű húst agyonfűszerezni sütés közben, hogy valamivel jobb legyen az íze. Egy szar füles akkor se fog markánsan jobban szólni, ha egy félmilliós fejhallgató-erősítőt kötsz elé.

Bodo írta:
Nálam változó, mikor hogy. Van fejhallgatóm is, amit szeretek nagyon, de olyan 5.1 rendszert raktam össze, ami az sztereót is jól tolja aránlag, mert a front 2db 120W jamo. OK bevallom, nem vagyok egy igazi vájtfül amúgy. Nekem ha szépen csilingel, meg dinamikusan dübben, már elég is.

Az a lényeg. Ha a minőség találkozik az igényeiddel, akkor oké. Engem a Jamóval ki lehet kergetni a világból, de tény, hogy hifis szemmel nézve jó cuccok.

Bodo írta:
Micsoda technokrata maga Tyler úrfi! Very Happy

Ugyan, a lemezjátszó több mint százéves technológia. Az mondjuk tény, hogy az azóta eltelt időben eszméletlen finomításokat végeztek rajta. Nekem ez az egész egy kibaszott varázslat; egy lemezjátszó felépítésének megértése sokkal jobb tudománykommunikáció, mint nyolc év fizikatanulás.
Vissza az elejére Go down
Bula
seggfej!
Bula


Hozzászólások száma : 675
Join date : 2012. Sep. 17.

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-05-05, 09:10

Rotel - Magnat kombó, pécéről hajtva. Lemezzel nem gecizek, csak gyűjtemény szinten van pár.
Vissza az elejére Go down
Bodo
Admin
Admin
Bodo


Hozzászólások száma : 2823
Join date : 2012. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Planet earth

Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime2013-05-05, 06:53

Tyler írta:

Ökölszabály, hogy egy rendszer annyira szól jól, mint a legrosszabb minőségű komponense. (Ez a komponens lehet a forrásanyag és a készülék is.) Mivel ebben a képletben valószínűleg a fülhallgató a legrosszabb, kötve hiszem, hogy egy félmilliós készülék jobb hangot hozna ki belőle. A füles a szűk keresztmetszet.

Mondjuk ez így ebben a formában nem igaz, mert a szűk keresztmetszeten lehet ám javítani. Példa: laptopon nem alap médiapléjerrel, hanem winamp proval hallgatsz zenét. Van különbség, nem kicsi.

Tyler írta:
Egyébként itt mindenki ilyen fejre épített szarokkal hallgat zenét, vagy számítanak még az Igazi Értékek is, mint Sztereó Erősítő, Tisztességes Hangdobozok, neadjisten Asztali CD Játszó (horribile dictu: Lemezjátszó)?
Nálam változó, mikor hogy. Van fejhallgatóm is, amit szeretek nagyon, de olyan 5.1 rendszert raktam össze, ami az sztereót is jól tolja aránlag, mert a front 2db 120W jamo. OK bevallom, nem vagyok egy igazi vájtfül amúgy. Nekem ha szépen csilingel, meg dinamikusan dübben, már elég is.

Tyler írta:
Ja, és az év legviccesebb kérdése: vesz még valaki lemezeket?

Azmijaz? Jó az én gramofonomba? Micsoda technokrata maga Tyler úrfi! Very Happy
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Ajánlott tartalom





Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Min szól, ami szól? Az audió topik.   Min szól, ami szól? Az audió topik. - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Min szól, ami szól? Az audió topik.
Vissza az elejére 
2 / 4 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Most épp ez szól.
» Méhész topik
» Az internet topik.
» HD-SD media topik
» Buli topik

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Videogamer :: Zene-
Ugrás: