Videogamer
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Videogamer

Mer' jáccani jóóó!
 
KezdőlapPortalGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Utazás - másfélmillió lépés a világban

Go down 
+9
danny2008
Bula
Sith Lord
Bodo
hgabi00
bundas01
Zioncsabi
Kiccsidzson
ceu
13 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
SzerzőÜzenet
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2015-10-17, 07:38

Kolozsvárt csapassad, oda majd én is akarok menni.
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2015-10-16, 22:52

danny2008 írta:
Balthier írta:
1000 forintba fognak kerülni hamarosan Eurolines jegyek, lehet megyünk novemberben két éjszakára Kolozsvárra. Majd írok, ha összejön.

1000ft? Egységesen? Vagy csak én értettem vmit félre?

Bővebb info:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Vicces lesz, majd éjfélig fentmaradunk, hogy gyorsan lecsapjunk a jegyekre. Azt, hogy hogyan fogok felkelni reggel, azt már nem tudom.
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2015-10-16, 21:14

Balthier írta:
1000 forintba fognak kerülni hamarosan Eurolines jegyek, lehet megyünk novemberben két éjszakára Kolozsvárra. Majd írok, ha összejön.

1000ft? Egységesen? Vagy csak én értettem vmit félre?
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2015-10-16, 21:03

1000 forintba fognak kerülni hamarosan Eurolines jegyek, lehet megyünk novemberben két éjszakára Kolozsvárra. Majd írok, ha összejön.
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2015-09-16, 18:38

Johnny1 írta:
Kiccsidzson írta:
Johnny1 írta:
Kiccsidzson írta:
serpa kalandpark, balatonfűzfő, hegymászók építették, azzal a szándékkal, h az ember visszamásszon a fára. mindenkinek csak ajánlani tudom, aki vevő az ilyesmire, ha csak az elemeket nézzük, akkor a legkomolyabb park az országban, szerintem. fenn mászkálsz a fák koronája fölött, 10-20 méter magasságban.

nekiszaladtunk a legdurvább pályának, 30 elem, fele jelentkezőt félúton leszedik, a másik fele kb 2-2és fél óra alatt végez. nekem 1óra 10 alatt meglett, de mondjuk az én testalkatom az ilyen mókákra lett kitalálva. azért izomláz lesz, vízhólyag van, paraszt tenyér ide vagy oda.

és a paintball pályán baromi dögös, bögyös csajok irányítják a jelentkezőket, osszák az észt, ők a górék, mintha csak vmi rodrigez filme csöppent volna az ember

Jók is ezek a dolgok.
Nálunk is van valami az erdőben, de még nem jutottam el Smile

hol, merre?


Sopron, Lővér kalandpark, fenn a TV torony felé.

köszi, ránézek, jövőre be is mászom.
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2015-09-16, 07:30

Kiccsidzson írta:
Balthier írta:
Idézet :
pécshez ebben nem tudok hozzászólni, de az tuti, h a legtöbb alkesz csöves, még ha arányosan a népességre is vetítjük le, az tuti, h pesten van. szeged nekem baromi rendezettnek tűnt, gondolom a botka nem engedi hosszú pórázra a népet.

a rubik kocka kirakásához meg annyi, h kétharmadig minden hülye kirakja, utána viszont keményen az algoritmusok bemagolása kell, erre legjobbak a tesco- s vidik, a többi amatőr és csak bezavar:

[You must be registered and logged in to see this link.]


Azért én pont Szeged Harlemében lakom (Csillag-tér környéke), ahol teljesen normális az, hogy nyáron nyitott ablaknál nem tudsz aludni. A belváros oké, valóban rendezett, de vannak csövik rendesen. Botka nem tudom, mit csinál, a város elég sokszor fel van túrva sok buziság miatt (pl. én ilyen értelmileg alternatív libsi vagyok, nem tudom, hogyan szolgálja a köz javát egy egyetem mellé kúrt Trianon-emlékmű, aminek az árából sok más dolog kijött volna), de legalább a buszok meg a modernség rendben van, ha más nem.

A Rubik-kockával meg egyelőre nem próbálkozom. Majd egyszer, ha megint fel akarom kúrni az agyam. Smile

szoci létére trianon emlékművet betonoz a Botka? érdekes.

a betonkockádról jutott eszembe a kocka, elő is vettem, meg is tanultam majdnem végig, menő dolog, na, csak mindig elfelejtem, hogyan van, állandó gyakorlás kéne hozzá, de ahhoz meg kicsit gyagyásnak kéne lenni.

kanizsa is szét van b*szva, kis patakot akarnak a 4 sávos út helyére, sztem vmi vírus terjeng a polgik között.

Sopron is szétkúrva, Várkerület felújítás már több hónapot csúszik, ami azért vicces, mert ha a Várkerület kiesik, akkor nagyon nehéz közlekedni, ismeretleneknek meg lehetetlen.
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2015-09-16, 07:28

Kiccsidzson írta:
Johnny1 írta:
Kiccsidzson írta:
serpa kalandpark, balatonfűzfő, hegymászók építették, azzal a szándékkal, h az ember visszamásszon a fára. mindenkinek csak ajánlani tudom, aki vevő az ilyesmire, ha csak az elemeket nézzük, akkor a legkomolyabb park az országban, szerintem. fenn mászkálsz a fák koronája fölött, 10-20 méter magasságban.

nekiszaladtunk a legdurvább pályának, 30 elem, fele jelentkezőt félúton leszedik, a másik fele kb 2-2és fél óra alatt végez. nekem 1óra 10 alatt meglett, de mondjuk az én testalkatom az ilyen mókákra lett kitalálva. azért izomláz lesz, vízhólyag van, paraszt tenyér ide vagy oda.

és a paintball pályán baromi dögös, bögyös csajok irányítják a jelentkezőket, osszák az észt, ők a górék, mintha csak vmi rodrigez filme csöppent volna az ember

Jók is ezek a dolgok.
Nálunk is van valami az erdőben, de még nem jutottam el Smile

hol, merre?

Sopron, Lővér kalandpark, fenn a TV torony felé.
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2015-09-15, 18:34

Balthier írta:
Idézet :
pécshez ebben nem tudok hozzászólni, de az tuti, h a legtöbb alkesz csöves, még ha arányosan a népességre is vetítjük le, az tuti, h pesten van. szeged nekem baromi rendezettnek tűnt, gondolom a botka nem engedi hosszú pórázra a népet.

a rubik kocka kirakásához meg annyi, h kétharmadig minden hülye kirakja, utána viszont keményen az algoritmusok bemagolása kell, erre legjobbak a tesco- s vidik, a többi amatőr és csak bezavar:

[You must be registered and logged in to see this link.]


Azért én pont Szeged Harlemében lakom (Csillag-tér környéke), ahol teljesen normális az, hogy nyáron nyitott ablaknál nem tudsz aludni. A belváros oké, valóban rendezett, de vannak csövik rendesen. Botka nem tudom, mit csinál, a város elég sokszor fel van túrva sok buziság miatt (pl. én ilyen értelmileg alternatív libsi vagyok, nem tudom, hogyan szolgálja a köz javát egy egyetem mellé kúrt Trianon-emlékmű, aminek az árából sok más dolog kijött volna), de legalább a buszok meg a modernség rendben van, ha más nem.

A Rubik-kockával meg egyelőre nem próbálkozom. Majd egyszer, ha megint fel akarom kúrni az agyam. Smile

szoci létére trianon emlékművet betonoz a Botka? érdekes.

a betonkockádról jutott eszembe a kocka, elő is vettem, meg is tanultam majdnem végig, menő dolog, na, csak mindig elfelejtem, hogyan van, állandó gyakorlás kéne hozzá, de ahhoz meg kicsit gyagyásnak kéne lenni.

kanizsa is szét van b*szva, kis patakot akarnak a 4 sávos út helyére, sztem vmi vírus terjeng a polgik között.
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2015-09-15, 08:18

Idézet :
pécshez ebben nem tudok hozzászólni, de az tuti, h a legtöbb alkesz csöves, még ha arányosan a népességre is vetítjük le, az tuti, h pesten van. szeged nekem baromi rendezettnek tűnt, gondolom a botka nem engedi hosszú pórázra a népet.

a rubik kocka kirakásához meg annyi, h kétharmadig minden hülye kirakja, utána viszont keményen az algoritmusok bemagolása kell, erre legjobbak a tesco- s vidik, a többi amatőr és csak bezavar:

[You must be registered and logged in to see this link.]


Azért én pont Szeged Harlemében lakom (Csillag-tér környéke), ahol teljesen normális az, hogy nyáron nyitott ablaknál nem tudsz aludni. A belváros oké, valóban rendezett, de vannak csövik rendesen. Botka nem tudom, mit csinál, a város elég sokszor fel van túrva sok buziság miatt (pl. én ilyen értelmileg alternatív libsi vagyok, nem tudom, hogyan szolgálja a köz javát egy egyetem mellé kúrt Trianon-emlékmű, aminek az árából sok más dolog kijött volna), de legalább a buszok meg a modernség rendben van, ha más nem.

A Rubik-kockával meg egyelőre nem próbálkozom. Majd egyszer, ha megint fel akarom kúrni az agyam. Smile
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2015-09-14, 17:48

Johnny1 írta:
Kiccsidzson írta:
serpa kalandpark, balatonfűzfő, hegymászók építették, azzal a szándékkal, h az ember visszamásszon a fára. mindenkinek csak ajánlani tudom, aki vevő az ilyesmire, ha csak az elemeket nézzük, akkor a legkomolyabb park az országban, szerintem. fenn mászkálsz a fák koronája fölött, 10-20 méter magasságban.

nekiszaladtunk a legdurvább pályának, 30 elem, fele jelentkezőt félúton leszedik, a másik fele kb 2-2és fél óra alatt végez. nekem 1óra 10 alatt meglett, de mondjuk az én testalkatom az ilyen mókákra lett kitalálva. azért izomláz lesz, vízhólyag van, paraszt tenyér ide vagy oda.

és a paintball pályán baromi dögös, bögyös csajok irányítják a jelentkezőket, osszák az észt, ők a górék, mintha csak vmi rodrigez filme csöppent volna az ember

Jók is ezek a dolgok.
Nálunk is van valami az erdőben, de még nem jutottam el Smile

hol, merre?
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2015-09-14, 08:13

Kiccsidzson írta:
serpa kalandpark, balatonfűzfő, hegymászók építették, azzal a szándékkal, h az ember visszamásszon a fára. mindenkinek csak ajánlani tudom, aki vevő az ilyesmire, ha csak az elemeket nézzük, akkor a legkomolyabb park az országban, szerintem. fenn mászkálsz a fák koronája fölött, 10-20 méter magasságban.

nekiszaladtunk a legdurvább pályának, 30 elem, fele jelentkezőt félúton leszedik, a másik fele kb 2-2és fél óra alatt végez. nekem 1óra 10 alatt meglett, de mondjuk az én testalkatom az ilyen mókákra lett kitalálva. azért izomláz lesz, vízhólyag van, paraszt tenyér ide vagy oda.

és a paintball pályán baromi dögös, bögyös csajok irányítják a jelentkezőket, osszák az észt, ők a górék, mintha csak vmi rodrigez filme csöppent volna az ember

Jók is ezek a dolgok.
Nálunk is van valami az erdőben, de még nem jutottam el Smile
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2015-09-13, 21:17

serpa kalandpark, balatonfűzfő, hegymászók építették, azzal a szándékkal, h az ember visszamásszon a fára. mindenkinek csak ajánlani tudom, aki vevő az ilyesmire, ha csak az elemeket nézzük, akkor a legkomolyabb park az országban, szerintem. fenn mászkálsz a fák koronája fölött, 10-20 méter magasságban.

nekiszaladtunk a legdurvább pályának, 30 elem, fele jelentkezőt félúton leszedik, a másik fele kb 2-2és fél óra alatt végez. nekem 1óra 10 alatt meglett, de mondjuk az én testalkatom az ilyen mókákra lett kitalálva. azért izomláz lesz, vízhólyag van, paraszt tenyér ide vagy oda.

és a paintball pályán baromi dögös, bögyös csajok irányítják a jelentkezőket, osszák az észt, ők a górék, mintha csak vmi rodrigez filme csöppent volna az ember
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2015-09-13, 20:58

Balthier írta:
Voltam Pécsett tegnap turistáskodni, életemben először. Végre egy olyan város, ami tele van annyi érdekességgel, hogy nyugodtan lehet mutogatni mindenféle külföldinek. Viszont utcán vedelő alkesz csövesből elég sok kijutott, ez azért elég negatív. Több volt mint Szolnokon vagy Szegeden. Na mindegy is, pár kép az Insta-kontómon:

[You must be registered and logged in to see this link.]



pécshez ebben nem tudok hozzászólni, de az tuti, h a legtöbb alkesz csöves, még ha arányosan a népességre is vetítjük le, az tuti, h pesten van. szeged nekem baromi rendezettnek tűnt, gondolom a botka nem engedi hosszú pórázra a népet.

a rubik kocka kirakásához meg annyi, h kétharmadig minden hülye kirakja, utána viszont keményen az algoritmusok bemagolása kell, erre legjobbak a tesco- s vidik, a többi amatőr és csak bezavar:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2015-09-13, 13:03

Voltam Pécsett tegnap turistáskodni, életemben először. Végre egy olyan város, ami tele van annyi érdekességgel, hogy nyugodtan lehet mutogatni mindenféle külföldinek. Viszont utcán vedelő alkesz csövesből elég sok kijutott, ez azért elég negatív. Több volt mint Szolnokon vagy Szegeden. Na mindegy is, pár kép az Insta-kontómon:

[You must be registered and logged in to see this link.]


Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2015-09-06, 17:28

Balthier írta:
Mentünk volna jövő hétvégén Újvidékre, de lehet nem tudunk eljutni oda a menekülthelyzet miatt. Info később.

alulról kell menni macedónia felől, és akkor a sodrás automatikusan odavisz.
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2015-09-06, 12:53

Mentünk volna jövő hétvégén Újvidékre, de lehet nem tudunk eljutni oda a menekülthelyzet miatt. Info később.
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2014-07-22, 12:59

bundas01 írta:
Holnap irány Ukrajna. Izgi lesz...

Én egyszer voltam, igaz Kárpátalján, az nem volt rossz. Jó utat!
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2014-07-22, 12:58

Balthier írta:
Tehát akkor:

- Ostravá-ból indultunk, a Pendolino vonaton van ingyen ásványvíz, újság, áram és internet (pénzért pedig még Starbucks kávé is a tinipicsáknak), ahol le tudod csekkolni egy dinamikus térképen, hol tart a szerelvény, és mennyi idő maradt az érkezésig.
- A város még mindig gyönyörű, főleg este, de olyan sok turista van, hogy néha szabályosan rosszul éreztem magam.
- Az óvárosban alig lehet találni szupermarketet, pékséget még inkább.
- Minden kurva drága: belépők, kaja, üdítő…
- A legdrágább mégiscsak a zsidónegyed, kb. hasonló árszínvonal, mintha a dohány utcai zsinagógába szeretnél bemenni.
- A Hradzsinban kombinált jegyet tudsz venni, amely feljogosít a Szt. Vitus katedrális látogatására is. Ott belépve észrevettem, hogy a turistáknak szánt látnivalókhoz szinte semmi sincs kiírva, többnyire csak az, hogy használj audio guide-ot, amit persze pénzért kell külön bérelned. Mivel hallottam régebben, hogy van magyar uralkodó is a katedrálisban eltemetve, odamentem egy biztonságihoz, akinél lengyelül érdeklődtem, de csak lesajnálóan mosolygott, és elintézett egy “Nem értem”-mel.
- Kerestünk éttermeket is; végül a Vinohradska utca környékén találtunk olyat, ahol menüben ettünk valami Táborska nevű cuccot (hús, káposzta, knédli és kenyér). Az étlap csak csehül volt, de legalább normális áron kínálták a fogásokat.
- Újra ihattam RC kólát, amit még gyerekkoromban árultak Mo.-n. Ízre kb. tök ugyanaz mint a Coke.
- Szintén a Vinohradska környékén találtam két olyan házat, amiknek a homlokzatán szabadkőműves-jelképek vannak.

Pár kép:

[You must be registered and logged in to see this link.]


Ez eddig jól hangzik. Az Orloj is fasza, ahogy látom, szintén tömeg volt Smile
Vissza az elejére Go down
bundas01
Nightmare!!
Nightmare!!
bundas01


Hozzászólások száma : 3207
Join date : 2012. Jul. 27.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2014-07-20, 10:24

Holnap irány Ukrajna. Izgi lesz...
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2014-07-20, 10:22

Tehát akkor:

- Ostravá-ból indultunk, a Pendolino vonaton van ingyen ásványvíz, újság, áram és internet (pénzért pedig még Starbucks kávé is a tinipicsáknak), ahol le tudod csekkolni egy dinamikus térképen, hol tart a szerelvény, és mennyi idő maradt az érkezésig.
- A város még mindig gyönyörű, főleg este, de olyan sok turista van, hogy néha szabályosan rosszul éreztem magam.
- Az óvárosban alig lehet találni szupermarketet, pékséget még inkább.
- Minden kurva drága: belépők, kaja, üdítő…
- A legdrágább mégiscsak a zsidónegyed, kb. hasonló árszínvonal, mintha a dohány utcai zsinagógába szeretnél bemenni.
- A Hradzsinban kombinált jegyet tudsz venni, amely feljogosít a Szt. Vitus katedrális látogatására is. Ott belépve észrevettem, hogy a turistáknak szánt látnivalókhoz szinte semmi sincs kiírva, többnyire csak az, hogy használj audio guide-ot, amit persze pénzért kell külön bérelned. Mivel hallottam régebben, hogy van magyar uralkodó is a katedrálisban eltemetve, odamentem egy biztonságihoz, akinél lengyelül érdeklődtem, de csak lesajnálóan mosolygott, és elintézett egy “Nem értem”-mel.
- Kerestünk éttermeket is; végül a Vinohradska utca környékén találtunk olyat, ahol menüben ettünk valami Táborska nevű cuccot (hús, káposzta, knédli és kenyér). Az étlap csak csehül volt, de legalább normális áron kínálták a fogásokat.
- Újra ihattam RC kólát, amit még gyerekkoromban árultak Mo.-n. Ízre kb. tök ugyanaz mint a Coke.
- Szintén a Vinohradska környékén találtam két olyan házat, amiknek a homlokzatán szabadkőműves-jelképek vannak.

Pár kép:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2014-07-09, 12:56

Balthier írta:
Johnny1 írta:


Hát megmondom őszintén, mi csak egy napot voltunk, ebben az étteremben kajáltunk:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Maga az étterem nem rossz, bár itt volt az angol-nyelv fiaskó, de egyébként hangulatos.
Amikor meg osztálykiránduláson voltunk, akkor meg a bodegákban kajáltunk Smile

Ez de jópofa, löl. Milyen gyorsan hozta ki a kaját a kisvonat? Very Happy

Nyelvi akadály nem lesz, mivel a csajom Sziléziában lakik, ő az anyanyelve miatt mindent megért csehül, én meg majd elugatok lengyel-horvát keveréknyelven.

Úgy általában ahogy tapasztaltam elég gyorsan jött a pia, nekünk csak az jött vonattal, a kaját a pincérek hozták, az nem fért fel a vonatra. Egyébként tényleg jópofa dolog.
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2014-07-09, 08:07

Johnny1 írta:


Hát megmondom őszintén, mi csak egy napot voltunk, ebben az étteremben kajáltunk:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Maga az étterem nem rossz, bár itt volt az angol-nyelv fiaskó, de egyébként hangulatos.
Amikor meg osztálykiránduláson voltunk, akkor meg a bodegákban kajáltunk Smile

Ez de jópofa, löl. Milyen gyorsan hozta ki a kaját a kisvonat? Very Happy

Nyelvi akadály nem lesz, mivel a csajom Sziléziában lakik, ő az anyanyelve miatt mindent megért csehül, én meg majd elugatok lengyel-horvát keveréknyelven.
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2014-07-09, 07:53

Balthier írta:
Dzsoni, te voltál Prágában, ha nem csal az emlékezetem? Nem tudsz olyan éttermet ajánlani, ami viszonylag kifizethető, és ráadásul nem húznak le tipikus turista-szopató trükkökkel?

Hát megmondom őszintén, mi csak egy napot voltunk, ebben az étteremben kajáltunk:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Maga az étterem nem rossz, bár itt volt az angol-nyelv fiaskó, de egyébként hangulatos.
Amikor meg osztálykiránduláson voltunk, akkor meg a bodegákban kajáltunk Smile
Vissza az elejére Go down
Bodo
Admin
Admin
Bodo


Hozzászólások száma : 2823
Join date : 2012. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Planet earth

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2014-07-08, 22:36

Balthier írta:
Bodo írta:
Balthier írta:
Na, ez holnap ütni fog (persze csak végig autóval lenne igaz az utazási idő, úgyhogy hajnal 4-től délután 4-ig úton leszek...).



Jó utat!

Hát az még decemberben volt, de köszi Very Happy. Viszont valóban, jövő hét hétfőn megint megyek, Prágában is leszünk két napig, de főleg Polskában fogunk bringázni.

Ezt a frappáns hozzászólást még akkor elkezdtem fogalmazni, most érett meg igazán. De remélem így is jól esett?  lol! őőádévmckkwoei939 
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2014-07-08, 21:28

Bodo írta:
Balthier írta:
Na, ez holnap ütni fog (persze csak végig autóval lenne igaz az utazási idő, úgyhogy hajnal 4-től délután 4-ig úton leszek...).



Jó utat!

Hát az még decemberben volt, de köszi Very Happy. Viszont valóban, jövő hét hétfőn megint megyek, Prágában is leszünk két napig, de főleg Polskában fogunk bringázni.
Vissza az elejére Go down
Bodo
Admin
Admin
Bodo


Hozzászólások száma : 2823
Join date : 2012. Jul. 26.
Tartózkodási hely : Planet earth

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2014-07-08, 20:27

Balthier írta:
Na, ez holnap ütni fog (persze csak végig autóval lenne igaz az utazási idő, úgyhogy hajnal 4-től délután 4-ig úton leszek...).



Jó utat!
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2014-07-08, 18:58

Dzsoni, te voltál Prágában, ha nem csal az emlékezetem? Nem tudsz olyan éttermet ajánlani, ami viszonylag kifizethető, és ráadásul nem húznak le tipikus turista-szopató trükkökkel?
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2013-12-30, 10:21

Balthier írta:
Hosszabb is lett, mert először Pestre autóval, aztán busszal Krakkóba, majd onnan Sziléziába... végül is reggel 4-től délután 5-ig utaztam.

Az szép kis trip volt!
Vissza az elejére Go down
bundas01
Nightmare!!
Nightmare!!
bundas01


Hozzászólások száma : 3207
Join date : 2012. Jul. 27.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2013-12-29, 12:19

Balthier írta:
Hosszabb is lett, mert először Pestre autóval, aztán busszal Krakkóba, majd onnan Sziléziába... végül is reggel 4-től délután 5-ig utaztam.
Én valszeg januárban megyek Aknaszlatinára, ráadásul vezetek. Zsír.
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime2013-12-29, 10:59

Hosszabb is lett, mert először Pestre autóval, aztán busszal Krakkóba, majd onnan Sziléziába... végül is reggel 4-től délután 5-ig utaztam.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 6 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Utazás - másfélmillió lépés a világban
Vissza az elejére 
6 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Videogamer :: Dumaláda-
Ugrás: