Videogamer
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Videogamer

Mer' jáccani jóóó!
 
KezdőlapPortalGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Utazás - másfélmillió lépés a világban

Go down 
+9
danny2008
Bula
Sith Lord
Bodo
hgabi00
bundas01
Zioncsabi
Kiccsidzson
ceu
13 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
SzerzőÜzenet
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-06-04, 14:33

Hű Deni, azt hittem soha nem lesz vége. De harmadikra meglett:)
Fasza volt olvasni.
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-06-01, 20:34

Gecc, ez nagyon hosszú volt Deni, de jó volt olvasni, ráadásul a képeket is jól lőtted, faszák.
A drożdże-n szakadtam, én ezt lengyelül ismerem pár éve már, mert itthon ilyen broken English-t beszélünk barátnőmmel, az élesztőt anglisztikás diplomával kajak mindig elfelejtem angolul, de a drożdże az bármikor eszembe jut.
Amúgy van kinn Lidl, én ott vásárolgattam folyamatosan ASDA mellett. Sőt, asszem Aldit is láttam.

Jó, hogy van már minden faszságra app, amikor én 2010-ben kimentem, akkor Lutonból Cyberman albijába úgy jutottam el, hogy egy lapra fel volt írva, hol szálljak át (busszal el a belvárosba, ott metró stb).
Piálni mi csak olcsó cidert piáltunk (azt Lidlből, de olyan szar volt, hogy szörppel kellett felönteni), fish and chipset egyszer ettem, ha eating out volt, akkor Camden Market. Gyorséttermek közül maradt a Burger King, illetve életemben először és utoljára jártam Starbucksban, kár volt azt a 4 fontot kidobni rá.
Lényegében az akkori életem egy rakás szerencsétlenség volt (nem mintha azóta olyan kibaszott happy lenne minden körülöttem, de pár dolog legalább elment pozitívba), úgyhogy a kintlétem alatt is sikerült olyan zseniálisakat húznom, hogy eltévedtem a Temzénél, amikor a Tate Modern-be akartam elmenni, aztán annyira besokalltam már a sok kolbászolástól, hogy a múzeumon átszaladtam 20 perc alatt Very Happy Akkoriban Nokia butatelefonom volt, GPS nyilván nyista. Bár emlékszem, akkoriban mindenki Blackberry-ket nyúzott az emeletes buszokon, nem Androidot.

A hasonló tapasztalatok miatt én is gyűlölöm a kibaszott repülős hiénákat, főleg a milánói reptér volt a legszarabb a késésben levő géppel, de imádni való volt azt is látni, hogy szopatják keresztbe azokat, akiknek kilógott a kézitáskájuk a Wizzaires keretből (asszem 30-50 euró plusz ilyen esetben). Én mindkétszer elsunnyogtam a mérickélést. Meg repülni se szeretek, sose az ablak mellé szól a jegyem, nincs hely a lábamnak, illetve mindig kifogok ritka paraszt embereket útitársnak, Ferihegyen legutóbb valami ultratrendi párocska volt, akik sorban állásnál megelőztek mindenkit (kajak mi a tökömnek tolakodni, mindenki fel fog szállni a repülőre, ha már a checkin megtörtént), illetve Milánóból visszafele a másik sorban ült egy magyar faszi, aki egy az egyben Rojál volt a Moszkva térből, annyira nyomta hangosan a fellengzős dumáját, hogy egy idő után már csak röhögni tudtam rajta.
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-06-01, 19:32

danny2008 írta:

Hogyan innék, amikor 4 hónapja nem tudtam kimenni piáért, hogy mást ne mondjak! Laughing Cool
Ja, Auchan az persze, hogy nem az volt, írtam is, hogy féle, ennek zöld fehér monogramja/neve volt, csak felépítésre gondoltam, ergo bemész és rögtön üzletek meg kajálda a pénztársoron, aztán a szupermarket.
Az Aldi/Lidl-t nem vágom, itthon se járok ilyenekbe, de ennek is valami sárga/kék kockás emblémája lett volna, lehet más volt, nem is azt figyeltem. Laughing

A vidit meg ugye csak jutyúbra tudtam volna, valahogy én meg nem vagyok jutyúb feltöltő... Rolling Eyes

/Lidli/Aldi/Penny lehet hogy van kint, mert ők németek és hiába két V.H. annyira igyekeznek minden téren pollkorrektek lenni, lehet lepaktáltak az Angolékkal. Az Auchan/Cora mint franszuák viszont mindig is látványosan utálták egymást Englishékkel így a "másik térfelén" ilyen bolt tuti nincs (vagy ugyanez kicsiben, pl: próbálj Tesziben, bármelyikben, bármekkorában eredeti Calvados-t szerezni vagy viszont, Auchan-ban/ben nem sajátmárkás/világmárkás gin-t. a kereskedelem ezen szegmensének apró kis viccei ezek.) /

de a lényeg, hogy jó volt a beszámoló, gratu érte!

az meg, hogy nem kölcsönöztél valami turbós kerekesszéket, fejtámasszal, GT7+Ps4Pro matricával, Stivenhókinszos hangtorzítóval hozzá grátisz nyálcsorgatásos effekt, ehelyett meg otthonra hívod a dokilánykákat kézimunkára, egyrészről persze érthető másrészről, meg, haver szedd össze magad és húzzál le okosítóér' !! Very Happy Very Happy

Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-06-01, 13:17

Joii írta:
natessék én meg itt csipogok a másik topikban a beszámolóért. elsőnek persze riszpekt, mert jól összeszedted és leírtad ami persze előrevetíti azt, fiam, iszol te rendesen??! hogy lehet ezekre ilyen részletesen emlékezni, fél év után? Very Happy persze csak viccelek, annyit viszont, kereskedelmi dolgozóként muszáj hozzátennem (a leendő kintélésed végett sem árt ha ezt megjegyzed), hogy Ánglia a Tesco felségterülete. az Aldi német és nem hinném, hogy vannak kint ( mikor voltam nem voltak), de, hogy a francia Auchan tuti nem képviselteti ott magát az ziher (ahogy franszuában sem hinném, hogy van tesco ha ott az auchan meg a cora mint "helyi" szervek). de ez csak mellékblabla, nagyon jó volt olvasni, komolyan!
a képek is nagyon jók lettek, kár, hogy nem tudtad feltenni a gépfelszállást amit mutattál telcsin, attól mindig visszaugrik a zacsim a gyomromba.. Very Happy Very Happy

Hogyan innék, amikor 4 hónapja nem tudtam kimenni piáért, hogy mást ne mondjak! Laughing Cool
Ja, Auchan az persze, hogy nem az volt, írtam is, hogy féle, ennek zöld fehér monogramja/neve volt, csak felépítésre gondoltam, ergo bemész és rögtön üzletek meg kajálda a pénztársoron, aztán a szupermarket.
Az Aldi/Lidl-t nem vágom, itthon se járok ilyenekbe, de ennek is valami sárga/kék kockás emblémája lett volna, lehet más volt, nem is azt figyeltem. Laughing

A vidit meg ugye csak jutyúbra tudtam volna, valahogy én meg nem vagyok jutyúb feltöltő... Rolling Eyes
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-05-31, 18:42

natessék én meg itt csipogok a másik topikban a beszámolóért. elsőnek persze riszpekt, mert jól összeszedted és leírtad ami persze előrevetíti azt, fiam, iszol te rendesen??! hogy lehet ezekre ilyen részletesen emlékezni, fél év után? Very Happy persze csak viccelek, annyit viszont, kereskedelmi dolgozóként muszáj hozzátennem (a leendő kintélésed végett sem árt ha ezt megjegyzed), hogy Ánglia a Tesco felségterülete. az Aldi német és nem hinném, hogy vannak kint ( mikor voltam nem voltak), de, hogy a francia Auchan tuti nem képviselteti ott magát az ziher (ahogy franszuában sem hinném, hogy van tesco ha ott az auchan meg a cora mint "helyi" szervek). de ez csak mellékblabla, nagyon jó volt olvasni, komolyan!
a képek is nagyon jók lettek, kár, hogy nem tudtad feltenni a gépfelszállást amit mutattál telcsin, attól mindig visszaugrik a zacsim a gyomromba.. Very Happy Very Happy
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-05-31, 17:58

Ha van egy kis időd, és délután olvasod, igyál mellé egy teát!  Wink

Londoni kitérő

Előszónak csak annyit: Akikhez mentünk kintre a sógornőmék, amit tudni kell, hogy abból a családból a sógor 2014 szeptembere óta volt kint, haza 3 havonta járt és ahhoz, hogy a sógornőm a 2 gyerekkel utánamenjen másfél évet kellett várjanak, hogy a sógor összegyűjtsön annyit, valamint banki papírokkal igazolni tudja az éves keresetét, hogy a családnak egy lakást ki tudjon venni. Mivel ez összejött így 2016 májusban sógornőm csomagolt a 2 gyerekkel és utánament végleg. Így aztán azért "mentünk" a mentünk, mert a kinti sógornőm két lánytestvérével (amelyből az egyiknek van egy akkor 10 hónapos babája, aki a tünemény keresztfiam) és azok anyjával (későbbiekben nagymama) mentem.

Utazni utaztam már mindenen, kocsival, vonattal, busszal, de repülő terén én még szűz voltam, ami az utasszállítót illeti, mert 2 személyes gépen repültem már, de azért az nem ugyanaz. Reggel kelés időben, hogy be Pestre érjek a többiekhez, onnan taxi a Ferihegyre (valahogy nem áll rá a szám a Liszt Ferencre), mert 12:20-kor indul a masina. A jegyet ennyi főre már augusztusban megvettem, és mivel fapados Easyjet, mondanom se kell hogy szarért-hugyért volt, ahhoz képest, hogy repjegy, de minek biznisz klassz, egy kétórás útra, mikor a hév Gödöllőre 45 perc. A becsekkolás megtörtént, irány a vámszabad terület, ahol várunk, hogy jöjjön a mi gépünk ideje, amit bőszen néztem, hogy eltoltak 20 perccel, majd még 20-al, aminek a végeredménye az lett, hogy a 12:20-as gépből 14:55-ös gép lett. Na ez a szopás, 3 órát a Free Dutyban rejszolni, persze vigaszdíjat ne várjál senkitől, amiért 3 órát cumiztál. (és, hogy ilyenért miért járna vigaszdíj? Na a beszámoló végén megtudjátok...) Szóval mászkálás föl-le, cigihelység látogatása unalomból, amíg várunk a gépre.
Mivel a laptopot nem adtam fel, azzal mászkáltam a dutyban, meg is állított egy szépségápolós srác, hogy én bizniszmen vagyok? Vegyek mindenféle kenceficét. Felültem a székére, hagy örüljön, meg csak angolul beszélt, így bemelegítésnek jó volt, aztán a pofámról leszedte egy varázskrém segítségével az elhalt bőrréteget, ami a cigi miatt van azt mondta (így lettem a helyszíne Kétarc  What a Face ). Illetve a körmöm tetejét csiszolta egy hasáb darabbal, amitől olyan fényes lett a körmöm 4 napig, mintha enyhe lakk lenne rajta. A pakk ára 300juró, vegyem meg. Ha-ha, oké haver, nincs karácsony, vagyis az volt de nem neki. Aztán lépcsőzetesen addig ment lefelé, míg a végén 90juró lett volna, megköszöntem a kenceficét, boldog karit kívántam, aztán otthagytam. Amúgy a reptéren még Vágó Istvánt is láttam a vámszabadban (lehet a telóján nyomkodta a Legyen ön is milliomost).
Megjött a gép, futás, a jegyeket amúgy a szárny mellé vettem direkt, a fotózás miatt.  A géppel indulás fasza, űűű, az a tolóerő nagyon ott van, a föld elhagyása még inkább, de egy perc múlva a felhők felett, na az az űber. Mivel igen szar idő volt nálunk, tiszta szürkület, aztán meg tűző napsütés odafent, napszecsit mindjárt előkaptam. A leszállás nem volt vészes faszán rakta le a mókus a vasat, semmit nem lehettet érezni, mondjuk fentről azt volt jó látni, amikor Francia és Anglia közt mentünk, látod, hogy átérsz a szigetre. Sógornőmék Crawley-ba laknak, ami Londontól olyan 80km délre, így a London Gatwick-i reptéren landoltunk, az van közelebb hozzájuk. Nem pite a reptér, ugyanis a kaputól egészen a kicsekkig egy combos 15 perces séta, attól függetlenül, hogy használod-e a futószalagot vagy sem. Már kajak ráuntam, hogy meddig kell még menni. Ehhez képest Ferihegy picsa, ja és ez még csak nem is a Heathrow volt, na ott mi lehet.
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

Azt csak halkan jegyzem meg, hogy a szófosó előfizuban 500MB net volt, leszedtem egy csomó app-ot (Foursquare, Tripadvisor, AroundMe, Foodspotting), hogy tudjam mi van a környékemen amerre járok. Vettem még turbó 1 giga netet, plusz 1500-ért itthon, hogy tudjak netezni ha városban vagyok. Erre kiderült, hogy az a net ami a csomagban van az belföldön használható, ha kint akartam volna használni, akkor egy roaming csomagot is kellett volna venni még 5000-ért vagy valami ilyesmi, szóval végig nem volt mobilnetem, fákkjú témobil.  Evil or Very Mad

Nem volt mit tenni, ott vártak a kijáratnál, tudták, hogy megyek, de mivel köptem, hogy a bőröndömben lévő 25kiló mariska az Farkas Petya olimpikonunké, így elengedtek, és majd rajta verik el a port.  Cool
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

Megjöttünk, együtt família éljen-éljen, akik ott vártak ránk két kocsival, irány haza. Úgy terveztük, hogy első nap együtt, meg amúgy is jön a Szenteste, aztán majd megyünk össze-vissza. Aztán sajna nem egészen így lett, a 10 hónapos babuci olyan vírust kapott, hogy ihaj, ami azért is volt furcsa mert addig még egyszer sem volt beteg, naná, hogy ez külföldön történik, köszi Murphy, intézkedj. Meg abból is furcsa, hogy annyira más a levegő, hogy a kisgyermek anyukája, aki használ Ventolint asztma miatt, ott egyszer sem kellett befújjon, míg kint voltunk. A kisgyermek hangja, már amennyi van ugye ilyen idősen, az teljesen elváltozva, 39-es láz estére, nincs mit tenni, este 11-kor Szentese irány a kórház Crawley-ban.
Annyit kell tudni, hogy mind a már kint élők, illetve akikkel kimentem nem beszélnek angolul, szinte semennyire, minimál, úgyhogy mindjárt elővehettem összes angol nyelvtudásomat, ami persze az enyém se felsőfok, sőt, de azért dumálni tudok, most meg pláne kellett, mert itt keresztfiam egészségéről volt szó. Egy 35-40-es arab doki vizsgálta meg a gyerkőcöt, nagyon rendes és türelmes volt, aztán amikor a torkába nézett még kidülledt a szeme. Azonnal felírt antibiotikumot. Szegény gyermek, sose volt baja, de hogy tűrte a vizsgálatokat, meg az azt követő napokat. Aztán a végén kérdeztem a bejárati nővért mivel tartozunk, rendes volt, mert ezért fizetni kellett volna, de elkérte a kint élő sógornőm jogsiját, és arra a lakcímre írta ezt a szolgáltatást, így nem került semmibe.
Igen ám de gyógyszertár meg ott sincs ünnepnapokon, meg minden zárva, szóval nem volt egyszerű vadászni patikát. Amit tudni kell, kint nem adnak antibiotikumot, nem ír a doki fel, azt már csak nagyon végső esetben, ha akkora a baj. Hozzáteszem ez tetszik, mert én amúgy is ellene vagyok, még anno mikor exemnek 1,5-2 hónapon belül a 3. antibiot írta fel a körzeti, úgy, hogy meg se vizsgálta, csak elmondta az ex mi a panasza, nem túl jó. Én ezért nem is megyek dokihoz vírussal vagy megfázással. Odakint még a gyógyszertárban is 3 ellenőrzésen ment át, hogy mit akarok kiváltani. A pultos mondta, hogy várjak, jött a műszakvezető vagy ki, aztán jött a patika vezető, és ő bólintott rá, hogy kiadható. Mivel ez szirup, másnap menjünk vissza érte, visszamentem, és akkor is csak a felírt adagnak a felét adták oda, arra hivatkozva, hogy akkor menjek vissza ha ez elfogyott. A másik adagért, mivel ez ilyen "Auchan" féle szupermarketben lévő patika volt, és mentünk kaját-piát vásárolni oda 1 nappal hamarabb, odamentem a patikapulthoz, ha már itt vagyunk azt is elvisszük, aha, nem adták oda, megmondták ők, hogy mennyi kell legyen az üvegben még, és az holnap estig elég, szóval holnap jöjjek vissza.

Szóval indult ezzel a betegséggel, ami nem túl jó, meg persze ketté választotta a csapatot, mert így nem lehet menni bolyongani, ergo a kisgyermek és anyuka meg valaki mindig otthon, a kint élőkkel én meg mentem, aztán volt, hogy a nagymama vagy a másik sógornő is jött, mikor hogy, de volt, hogy egyik se, csak én mentem a kintiekkel a családbarátjukhoz.

Első nap a karácsonyi ünnepek után, Crawley szívében egy pláza. Elég nagy volt a lakossághoz képest, ami olyan cirka 100-110ezer, majdnem akkora volt mint az Árkád régen, nem a mostani verzió.
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

Körülötte sétálóutca, boltok, üzletek mindenfele. Élelmiszer üzlet sok fajta, sőt van "nekünk" való is, a kinti sógorék csak "lengyel bolt"-nak hívják, de az igazat megvallva olyan eastern-europe élelmiszerbolt, amin a bejárat feletti táblán rajta van egymás mellett a lengyel-ukrán-magyar-román-horvát zászló, szóval európa krémje, na. Itt azonban minden nemzeti eledel van, volt tejföl, vegeta, delikát, téliszalámi, Hell, Erős Pista, hogy csak a mi nációnkat mondjam, a többit meg úgyse ismerem. Amikor kint fánkot akartam sütni, akkor is idejöttünk, ugyanis sehol nem találtam élesztőt, angolul nem vágtam hogyan mondják, de aztán 1 perc Activity után rávágta a pénztáros, hogy: drozsgyje (drożdże), legyen az bazdmeg, csak hozzad, mert sehol nem találok. Egy pár érdekesség: zöldségeshez bementünk vásárolni, ott a valódi pucolni való mogyoró, odamentem, mint itthon mindig megkóstolok belőle egyet. Basszus, olyan íze volt, mint ha nyers babot ettem volna. Persze ezzel nem átlagosítani akarom az angolban kapható mogyorót, mert piacon tuti van több fajta, csak oda sajna nem jutottam el.
Csináljunk tiramisut, éljen! Voltam a fentebb említett "auchan" jellegben, kinti Lidl-ben, kisboltban, olyan nehezen kapható mascarpone, hogy ihaj. Az, hogy tejföl, a pocakunknak és szemünknek megszokott túró nincs az oké, azt benyelem. A másik, a nagymama cukros, na akármelyik akármilyen boltba mentem a kintiekkel, jött mindig a kérés, hozzak és kérdezzem van-e diabetikus nápolyi, keksz, csoki, lekvár, anyámkínja. Halljátok sehol, baszott nagy szupermárket és nincs, Lidl-ben nincs, amíg kint voltunk minden boltot megkérdeztem de sehol. Egy helyen adtak, a srác rávágta, hogy sugarfree. Megveszem, elhozom, ott írja rajta, hogy van benne cukor, mert gyümölcsös müzliszelet volt, ami valóban "no added sugar" feliratú, de az hozzáadott cukrot jelent, viszont gyümölcscukor annyi volt benne, hogy leverte volna a biztosítékot.
Bár a mekitől hányok de muszáj kipróbálni a kintit is, "szerencsére" ezt szinte az első túrán letudtam, ugyanis a kinti gyerekek 9 és 5 évesek, állandóan ott akarnak enni. Amúgy ettől vagyok rosszul, hogy a gyerek nem éhes ha étterembe menne csapat, nem éhes ha otthon kell enni, de ha egy kikúrt meki előtt megyünk el, akkor meghalnak éhen. Na nem baj, mert úgy is be akartam menni, amit tudni kell, a ketchup és bbq ingyen van, annyit veszel amennyit akarsz, úgy van ott mint nálunk a mekiben a só és cukor, ugyanakkor nincs majonéz. Ez a kisebbik baj, mert kértem volna, sikerült is összeakadni a pultos csajjal aki tudta mi a majonéz, de nem árulnak, nem tudja hogy adjon, de van bent. Már kezdtem én hülyén érezni magam, mert én vagyok a külföldi (persze ő is az, mert angol nem dolgozik mekiben, éljen a brexit). Mindenkinek ki lett kérve minden, én a szokásos Dupla royalomat kértem, igen, ami Ponyvaregényből ismert Quarter Pounder with cheese, és volt olyan rendes a csaj, hogy abba találtam meg a majonézt! Viszont az íze, mmmmm! 4 nációban ettem eddig mekiben, német osztrák magyar román, de itt valami kegyetlenül szar!!! A hús hiába Royal, aminek marhának kéne lennie, nincs meg az a vas íze, ami a marha húspogácsának megvan, a krumplit meg ha a vizslámnak hazahoztam volna, egy hétig nem állt volna szóba velem. Úgyse azért megyek ki, mert mekizni akarok, de itt volt a szám ízemnek a legszarabb a meki.  Twisted Evil
Amúgy is annyi féle náció kajálda van kint, hogy iszonyat, az indiai, japán, kínai, török, görög, szinte mindegyiknek nemzetnek van, amit ha kint leszek tuti kipróbálok, amilyen ínyenc kajabuzi vagyok. Croydon-ban például volt egy olyan étterem, ami kívülről tiszta kirakat, de a kirakat oszlopai valamint az üveg feletti rész fekete üvegből volt, rajta mindenhol az "Octopus" felirat, mikor megláttam, hopp, usgyi oda a túloldalra, étlap megles ami a bejáratnál van, 15 fonttól indultak a kaják, polip volt már 25-ért körettel. Amilyen halas is vagyok, meg a polipot is bírom, tuti az ilyen tengeri bizbaszokat megkóstolnám.  Wink

Aztán egyik nap leruccantunk Brigthon-ba, a tengerpartra. Crawley amúgy pont ugyanannyira van London határától délre, mint amennyire Brighton Crawley-tól tovább délre. Rendesen szeles borús időt kaptunk, iszonyat szél a parton, hiszen nincs mi védjen, kajak 2centis hideg volt, erre a parton meg azt látom, hogy az angolok ott úsznak az 1-2 fokos vízben. Sétálgattunk, nézelődtünk, a kikötőben volt egy amolyan játékterem féle, tele ezzel a pénzérme lökdöső automatákkal, meg a plüssállat markológéppel, vágjátok, amikor egyet nyomhat előre, meg egyet jobbra, és ahol megállítod, ott megy le a markoló. Meg voltak videogammák is, lövöldözős, Rambo, persze a Sega Rally-ba beültem azonnal, vagy 15-20 éve nem ültem benne, de annyira le volt gyilkolva a kormány, hogy iszonyat. Árultak ott akkora hot-dogot 4 fontért, volt vagy 30centi a kifli, meg a benne lévő virsli is, ami már inkább egy dildóra hasonlított a mérete miatt. A csúcs az volt, amikor sógornőm ment előre a hot-doggal a kezében, és hátranézett ránk, hogy mondjon valamit, egy sirály ezt kihasználva, úgy belerepült a szendvicsbe, hogy a virsliből letépett egy 10 centis részt. Ha ezt nem látom nem hiszem el, rárabolt rendesen, persze szarrá röhögtük magunkat a szitun.  Laughing

Fasznak örülsz kopasz, hiába ülsz baloldalt, nincs előtted kormány  Cool
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

Aztán egy este elmentem a kintiekkel megnézni milyen a Big Ben és környéke éjszaka. Voltak éjszaka is rendesen, meg az ajándékárusoknál akkor is tömeg volt. Leraktuk a kocsit az egyik utcában, és 1-1,5 órát kolbászoltunk, nem volt egy nagy túra, viszont szép volt. Big Ben - Wesminster palota - London Eye

[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ebben az utcában laktunk, előre fele fotózok, a ház amiben voltunk az a hátam mögött van, egy kétemeletes társasház. Emeletenként 3 lakás, de nem laktak mindegyikben, azt tudom, mivel én a 2.-on voltam, hogy alattunk egy lengyel és egy ukrán család lakott, a 3. üresen állt. A fotó bal oldalán lévő házba muszlimok laktak, övék volt a Ford. ÉS akkor egy kis szösszenet autó ésatöbbivel kapcsolatban. Amikor 23.-án bementünk a Crawley központba, akkor busszal mentünk. Nem is volt baj, legalább azt is kipróbáltuk, viszont a buszsofőr magyar volt. Mindjárt dumálgattam is vele, azt mondta, iszonyat mennyire keresik kint a magyar sofőröket, a cégnél szinte magyar és lengyel buszsofőrök vannak, de nem csak a busznál van így. B-s jogsis dobozos kocsira, kamionra is vadásznak minket, mert tudják hogy a szavával éljek: "tudja a cég, hogy a magyar egyben hozza vissza a kocsit, nem úgy, mint egy román, ukrán vagy török. Ááá, azok kamikazék!" És jól keres vele, mert ugye a buszra jár amolyan "veszélyeztetettségi pótlék", hiszen embereket visz.
3 napig 1 kocsival voltunk, mert sógor kocsiján lejárt a műszaki, vagyis a kinti MOT. Jó dolog ez, ugyanis ezt ott évente el kell végezni a kocsival, műszaki vizsga, bekerül a rendszerbe, és legalább időben észreveszik a hibát. A kiépített kamerarendszernek köszönhetően, olyan kocsival nem is érdemes kimenni, amin lejárt a MOT, vagy nincs befizetve az éves adó, mert a kamera azonnal kidobja, és vagy rögtön jön is egy kocsi utánad, vagy házhoz repül a csekk rajta egy horrorösszeggel.
Az is jó, hogy kint te is bele tudsz nézni az adatbázisba, kisebb pénz ellenében, de az fika, beütöd a rendszámot és mindent látsz a kocsi születése óta, mikor voltak az éves MOT-k elvégezve, olajcsere, szűrőcsere, mennyi kilométerenként, hány tulaja volt, volt-e törve, van-e rajta hitel, egyszóval mindent. Na ettől vagyunk mi még fényévekre, meg a kamuvizsgákkal, de mivel mentem sógorral amikor elvitte a kocsit, megkérdeztem a szerelőt (jó magyarhoz híven) van-e itt olyan, hogy "hozzad csak, majd áttoljuk" vizsga. Azt mondta, hogy 100%-ig nem tudják ellenőrizni, így tuti van aki csinálja. Amúgy ő egy lengyel szerelő volt, 14 éve él kint, de bevallotta, hogy ő is csinált ilyet, az elején, amikor kijött. Aztán az egyik kocsi megbukott az úton egy ellenőrzésnél, ami nála volt vizsgáztatva, mindjárt kapott egy szép pénzbüntetést, azt nem mondta el mennyit, valamint 7 évre elvették azt az engedélyét, amivel az autókon MOT vizsgát hajtson végre a műhelyében, tehát szerelni szerelhetett, vizsgázni nem lehetett, na és ez is egyben egy nagy pénzkiesés, persze az az időszak lejárt, hiszen ott voltunk, de azt mondta soha többet nem tol át kocsit a vizsgán, ami érthető. Ami még érdekes itteni szemmel, hogy kint most vagy akire a biztosítás vagy akire a kocsi szól csak az vezetheti a magánautót. Ergo ha van egy kocsid, az nem úgy van, hogy kölcsönadod a havernak, mert ha megállítják, mindkettőtöket díjaznak. A benya literje ugyanúgy 1 font, mint nálunk, persze az átlagfizu nem annyi.  Rolling Eyes
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ha már kitértem a kajára, meg a kocsira, most jöjjön egy kis pia. 2 éves antialkesz időszakomat ott feladtam, mert hát azért mégis, na, nem orvos mondta, hogy ne igyak, meg amúgy se ittam sűrűn, ez saját elhatározás volt. Mint a képen látható, meg köztudott, hogy az angoloknál majdnem mindent más mértékegységben tolnak, íme a sör, ami 1 pint, ami 5-6 deci között mozog. Mikor abbahagytam a drinkelést, még nem voltak "ízesített" whiskey-k, így egy mézes Jack Daniel's rögtön a kosárba landolt a shop polcáról. Amit még kerestem, de szintén sehol nem, az a Jim Beam almás, mert naná, hogy azt is akkor hozták be, miután leraktam a piát, az almát meg bírom, almás Hell a kedvenc. Ja, az almás Hell kint 1 font volt, lehetett kapni a Eastern shopban, de kinek kell, amikor ugyanannyi volt a taurinos Red Bull is, sőt ha pakkban vetted, akkor 0,8 fontért is adták, darabját. Szóval almás Jim kilőve, mert mikor utánakérdeztem, úgy néztek rám, mintha másik bolygóról jöttem volna, vagy ezt csak hazánknak csinálták? Kötve hiszem. Szilveszterkor kéne venni pezsgőt is. Hát igen, 5 boltban voltam, olyan mint nálunk, szimpla pezsgő nincs. Űber champagne volt 40 fontért üvegje (a mellé eper is kéne, egy escort csáje, meg egy hotelszoba), köszi, de abból azért mégse iszok meg egyedül üveggel, és akkor hol vannak még a többiek. Úgyhogy ezt nem is értettem, miért nem volt "normál" pezsgő. Viszont ami bejött, az a Desperados elnevezésű sör, ami tequila ízesítésű, pont jó mert a mexikói íz legyen az kaja vagy pia az csúszik, mint a Corona/Coronita sör vagy a sima Tequila, szóval kurva finom volt. A mézes Jack meg geci sejtelmes volt, hátba támadó, vagy csak azért mert 2 éve nem ittam, megittam már a 3. pohárral tisztán, mert semmit nem éreztem, aztán egyszer csak bummm, mindjárt hatott a méz.  drunken
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

Aztán jött a nappali London, ami úgy indult, hogy Crawley-ból irány Croydon-ba, ami London déli részének a kerülete, ott laknak a kintiek családbarátjuk, egy pár a 2,5 éves gyermekükkel. Mivel ők már 10 éve kint élnek, velük mentünk be központba, tömegközlekedéssel. Tehát ők 2 felnőtt + 1 gyerek, mi meg 5 felnőtt 2 gyerek 1 kisgyermek babakocsival és a nagymama. Croydonból vonat egészen a Victoria Station-ig. A napijegy 12 font volt, de ha jól vágtam, azért az nem úgy van mint pesten, az csak egy adott szakaszra szól, az összes metróra nem. Amúgy komoly az a metróhálózat, csak lestem, mint amikor a szabolcsi falusi gyerek feljön pestre. Shocked  What a Face
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

Érdekes, avagy sem, mert tudjuk, hogy külföld másképp van game szinten, mint kishazánk. Ez a metrómegállóban volt lent, gondoltam rátok, és rögtön lekaptam. gamer
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

Aztán a Victoria Station-től egészen az Oxford Circus-ig metró, ott fel a felszínre, és irány a séta. Ami a fent említett fővel, plusz a gyerekek miatt, meg a babakocsi, meg a nagymama, aki csak cammog, nem igazán volt olyan egyszerű hiszen tömeg az van, nem kicsi. Miközben sétáltunk a következő, számomra fontos cél felé, közben jött az, hogy kicsi keresztfiamon sürgősen peluscserét kell végrehajtani. Oké, de hol? Jött egy játékbolt, annyi ember bent a szinten, hogy iszonyat, odamegyek rögtön jobbra pultoscsajszihoz, és kérdem, hogy van-e pelenkázó, hiszen azért ide gyerekekkel jönnek. A válasza: fent van az 5.-en. Aztakurva. A szint megfelelt kábé egy pesti New Yorker méretének, és abból még 5 emelet van rajta, szóval mozgólépcső fel és fel, egészen az 5.-ig. Na visszafelé azért kukkantottam is, azt a játékbirodalmat ami ott van, LEGO-orgia a négyzeten, egy szint csak LEGO, meg Thomas, meg Pókember meg apámfasza. Ámultam és bámultam. Surprised

Oxford Circus
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

Az angol Volga
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ha már itt járunk akkor gyújtsunk rá egy "Márboróra". Na dohányzás, kint aki a babakocsit tolja az nem dohányozhat, nem lehet cigi a kezébe, valamint olyan kocsiba amelyikbe gyermek ül szintén tilos a dohányzás, azt mondták a családbarát, hogy ezt nagyon nézik, és óvják a gyereket, persze én nem láttam, hogy éppen valaki ejnye-bejnyét kapjon pont emiatt.
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

És a számomra fontos cél. Amit tutira akartam látni, az a Piccadilly Circus, ahol már megannyit csapattam a Gran Turismoban, muszáj volt élőben látni. cheers
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

Aztán a Piccadilly-től irány a Westminster, közen Jamie kajáldájára lettem figyelmes. Az étlapot megnézve nem volt vészes, volt hambi krumplival 8 fontért, aztán 15, 15 és végül 20font a legfelső létrafok hambiban nála. Persze voltak ételek is, ugyan nem próbáltam ki, hogy milyen, mert így csapatostul azért nem egyszerű beülni, hogy mindenkinek jó legyen, de inkább 8 font egy normál burgerért, amiből aztán van dögivel mindenfelé, mint 5 font a fos mekiért.
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

A Big Ben nappal, az éjszakához képest 10x annyian voltak, iszonyat mennyi turista, mennyi sárga rizses, lépni alig lehet, a Váci utca egy kihalt utca ehhez képest.
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

Megjött a lovasság is. Éppen egy turistát raknak egyenesbe, merre menjen. Még egy kis apróság: megnéztem, kint van olyan, hogy önkéntes rendőrség. Ez azt takarja, mint nálunk a polgárőrség, vagyis fizu nélküli. Ugyanakkor teljesen ugyanolyan joggal rendelkezel mint egy fizetett, ugyanazt a ruhát és jelvényt kapod mint a sima rendőr, szóval kívülről nem mondja meg senki, hogy milyen típusú. A felszerelés is ugyanaz, rádió, notesz, bilincs, paprikaspray, gumivipera, aztán ennyi. A sima rendőrnek nincs fegyvere, ami szerény vélemény szerint azért gáz. Mert a bűnözés megy ám ott, nagy kunta kinte emberek, meg a hentesruhában és papucsban szaladgáló, út közepén hagyott kocsiból kiszálló tálib mert ilyet is láttam, megy a kocsi, megáll, és kiszáll a papucsos szakállas hentesruhás, és odamegy a járdára gyalog a havernak köszönni. Az, hogy a kocsi az út közepén van, és feltartja a forgalmat, szójjá be. Persze a mezei rendőrnek egy rádióhívás, és 3 percen ott van az osztag M4-essel, csak az lehet már késő, ha egy lövöldözésbe kerül a rend őre. És ha iyet bevállalsz, azt jó szemmel nézik, amikor az állampolgárságért folyamodsz, hogy tettél az ország közbiztonságáért.
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ha egy kis zöldre vágysz, itt szállj le, jó helyen jársz. Persze ez nem Amsterdam! Cool
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

Amúgy jó a metró, gyors meg minden, de alacsony. Ott vagyok a képen, fejem magasságának szintjéhez, ha hozzárakod azt, hogy mint látható, a metró egy 3 centivel feljebb van, akkor az mindjárt kiadja, hogy miért volt az, amikor beszálltam, és úgy bebasztam a fejem az ajtóba, hogy az ülő utasok csak néztek rám! Óóó, hol vagy drága orosz pesti metró, bár, ha úgy dobbantottam volt, hogy azt is a fejem búbjával fejeltem. Amikor meg a Bundi által kedvelt Báffáló korszakom volt, akkor homlokkal mentem neki, ezért kell felújítani az orosz metrót Pesten, mert annyiszor nekimentem. Laughing
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

Gondoltam meglátogatom az öregjányt, hátha behív egy tejára. Nem így lett, de a díszőrség szépen mászkált fel-le. Wink  queen
Buckingham
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

A palota melletti királyi ajándék shop. Hááát, na itt voltak árak, a legkisebb ólomkatona, ami nem volt 2 centi, valamint egy korona monogrammal ellátott sima iskolai faceruza 7 font, darabja. A kis faszom dzsem, 100g se, 45-50 font. Viszont ami érdekes, hogy volt Tokaji Aszú, amit direkt ide gyártanak, a címkén rajta a királyi koronával.  king
Ezen a fán is inkább a korona mutatott jól, mint sem maga a fa.
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

Aztán irány a reptér, megint 2 kocsi, indulás haza, búcsú és miegyebek.
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

Búcsú, hogyne. Történt ugyanis, hogy a gép visszafelé 12:15-kor indult. A többiek keményen elcseszték a bőrönd dolgot, még ott pakolgatták, mi menjen fel a bőrőndbe és mi nem. Szóval azzal ment az idő, pedig időben kint voltunk. Aztán a becsekknél annyian voltak, hogy iszonyat, arról nem beszélve, hogy a női táskákat átnézik, új nagy parfüm, a gyereknek nagy tégelyes popsikrém, és ezekhez hasonló dolgokat nem lehet gépre vinni, kukába dobja a vizsgálócsávó. Még a cumisüveget is berakták egy vizsgálógépbe. A lényeg, hogy ezáltal sikerült 11:35-re szó szerint átfáradni a csekkoláson, onnan 5 percre a Free duty kikúrt nagy ledpanelja, melyik gép honnan indul, melyik kapu, és már 11:40. És ott látom, hogy 5 perc múlva "Gate Closed", onnan, ahonnan még van 15 perc séta, hiszen a kapu ugyanaz, mint amikor megjöttünk. Na Danika előrerohan, elindultam 11:42-kor, és a 15 perces utat, buzi nagy avatár lépteimmel, megcsináltam 8 perc alatt, lehagytam azokat az embereket a szilárd felületen, akik mellettem a futószőnyeg mentek és nem álltak, őket is leelőztem. 11:50-re odaérek, sehol senki, egy EasyJet-es emberke se, persze a gép ott áll velem szemben, látom az üvegen keresztül, a mellette lévő kapunál egy Britsh Airways-es csaj volt, mondom neki mi történt, a válasza, hogy menjek az infopulthoz, mert ha a kapu bezárt azt már nem nyitják ki. Hát ez oké, de hol az infopult?
Természetesen a Free Duty kellős közepén, ergo lehet visszamenni. Mire én bájcsevegtem megjött a család többi része babakocsival nagymamával, aztán közöltem velük, hogy ez most cumi, 5 percen múlott, ezt elcseszték. Ott még kacagtak ezen, aztán én rohanok vissza az infopulthoz egyedül, elmondom mi történt, na akkor hol a család többi része, mert ki kell vigyenek minket, megyek vissza értük, szerencsére már félúton voltak visszafelé, aztán közöltem velük a jó hírt. Mégpedig azt, hogy az infopultál közölték, hogy innen naponta egy járat van Pestre, ergo, holnap ugyanebben az időben indul, és a jegy 100 font fejenként, vagyis 500 font, mivel a jegyet átrakni nem lehet. Na mindjárt nem volt kacagás, amit én előre éreztem is, ezért voltam én már akkor elsőre feszült. Visszaértünk a Free Dutyhoz, infopult, a hölgy hív egy biztonsági embert, aki belső folyosókon át elvitt minket a kicsekk kapuig, ott ezren, nem értem miért nem vitt előre, ugyanúgy sorba kellett álljunk mintha most jöttünk volna egy géppel. Na nagy nehezen kijutunk, és elvitt az EasyJet pulthoz, ahol lehet mindent helyrehozni, vagyis megint elővehetem minden angol tudásom, mert ide több kell mint amikor boltba megyünk. Hozzáteszem, a pali nagyon segítőkész volt, bár a sorba állás, aztán elmenni a poggyászért, majd megint sorba állás nála, és majd fizetni, nos ezzel elment 5 óra reptéren! Amúgy az, hogy én 5 perccel késtem le a kaput az hagyján idegesítő, jött egy fiatal olasz társaság, 4 srác, ott verték a pultot, hogy 1 percet késtek kapuzáráshoz képest és nem voltak hajlandóak őket felengedni.
Beszéltem, egyezkedtem, hívtam az itthoni repjegyirodát, hogy mit lehet, ő mondta csak holnap ez, vagy egy másik reptér WizzAir 80 font este 5-kor. Ááá, azt tudtam, hogy abból nem lesz semmi. Mindegy marad ez, megyek dumálok  a palival, azt mondja 100 font vagy letöltöm az EasyJet app-ot és akkor 80. Olyan 4 órányi huza-vona után, ide vittek oda vittek, hol a bőrönd, én rávágtam a palinak: sajnos nincs mobilnetem, nem tudom letölteni az app-ot, pedig megvenném, a Wizzair a másik reptérről 80-ért visz, ugyanúgy holnap is mint ti, ha jó adok 80-at, ha nem akkor megyünk Wizzair-rel. A pali rábólintott, szóval így 400 fontot kellett fizetni. Bár amennyire fillérbaszó voltam kint is, mert nem azért mentem, hogy szarrá költsem magam, mikor majd úgy is kint leszek lesz lehetőségem vásárolgatni, és a repjegy, ami oda-vissza szólt összesen volt 24ezer, gondolhatjátok mennyire örültem annak a 80 font ablakon kidobásnak, ami még csak nem is önhibából volt, mert egyedül ezt a gépet én elértem volna.
És itt jön a beszámoló eleji vigaszdíj. Arra nem jár semmi, ha te 3 órát késel, mert nem jön a géped. Persze, visszafelé nem várom el, hogy 3 órát várjon rám a gép, mert még nem vagyok a kapunál, de az, hogy a rendszerbe látták, hogy a becsekk megtörtént időben, mikrofonba a nevek nem lettek bemondva, hogy ezeket az embereket várják az x kapunál, és az, hogy ott vagy a gépeddel szemben, ami 25 perc múlva indul, de nem nyitják ki a kaput. Na ez valahol nem fair. Te szopjál 3 órát, ők 5 perc miatt nem nyitnak kaput.  Evil or Very Mad

Aztán másnap megint kihoztak a kintiek, jó korán mentünk, olyannyira, hogy nem engedtek be a bőrönd feladáshoz, mert az kapuzárás előtt 3 órával adható fel, mi meg még annál is hamarabb voltunk ott. Úgy voltam, hogy ezt én tuti le nem késsem. De ha megint mégis akkor ezzel jövök haza... Wink
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

Aztán a kapunál, ahonnan indult a gép egy fél feka EasyJet-es srác volt, security társaságban. De a srác inkább hasonlított olyan holland fekára, mind frizurát, mind a bőr "világosságát" tekintve, nem az sötét fekete kuntakinte volt. Nézi a jegyeket, majd megszólal: "Te voltál aki tegnap lekéste ezt a gépet?" Hopp, még emlékezett rám, előző napról, pedig nem itt a kapunál futottam össze vele, hanem valamelyik helységben. Aztán a válaszom csak annyi volt neki: "Yes, I was Tom Hanks from The Terminal movie yesterday". Erre csak röhögtek egy nagyot a securityboy-jal.  Laughing
A reptér oldala, a kép nem adja vissza, de ez olyan 30-40 méteres Rúzs van? fólia...
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

Persze a reptéren is Jamie...
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

Ez már Orbánia, ereszkedés a reptér felé...
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]
[You must be registered and logged in to see this link.]
[You must be registered and logged in to see this image.]

Mindent egybevetve azért nem egészen olyanra sikerült az egész, mint egy turistaút, inkább volt ez családi vizit. Mondjuk ennyi főre összehozni, hogy mindenkinek jó legyen, az necces. Csak ugye kimaradt jó pár dolog, mert nem néztünk múzeumokat, nem ültem fel a London Eye-ra, pedig tervbe volt, nem voltam a Madame Tussaud-ba se, és nem volt alkalmam kipróbálni az "eredeti" fish & chipset. És ezeken kívül még-még, szóval nagy sok mindent lemaradt, ugyanakkor persze arra jó volt az út, hogy látni az országot, egy előlátogatás, hogy hova is tervezem jövőbeli lakcímemet. Illetve ha majd kint leszek, akkor úgy is közvetítek, mikor mit látok, vagy éppen hol milyen új kaját-piát eszek-iszok. Wink Cool
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-05-30, 17:25

szombaton nyomtunk egy Békás-Szentendre gyalogot, szépen, part mellett jó is lett volna ha hétvége révén nem lett volna sokaság. ez egy olyan 10 km-s szakasz, semmi extra.
nade vasárnap, 65-ös busszal fel a Fenyőgyöngyéig, onnan meg a Hármashatárra egy olyan útvonalon amilyenen még nem voltunk pedig azt hittem bejártuk már keresztül-kasul. kék csík, zöld csík, sárga háromszög meg minden, olyan 15 km volt a táv de a masszív kavicsos emelkedő és leejtőtől kajak izomlázam lett vádliban amire azért már évek óta nem volt példa. amúgy nem egy nehéz túra, de inkább hétköznap ajánlom amikor mindenki szépen munkában van. készültek képek is de most lusta vagyok feltenni.
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
bundas01
Nightmare!!
Nightmare!!
bundas01


Hozzászólások száma : 3207
Join date : 2012. Jul. 27.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-05-17, 21:17

Kiccsidzson írta:
Fűvodka? Azt biztos gazdaságos gyártani Smile
Hogy az ember mi mindent meg nem képes erjeszteni, ha szeszről van szó..
amúgy a sima vodkát asszem krumpliból erjesztik
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-05-17, 19:23

Balthier írta:
Nem, náluk inkább a sima meg ízesített vodkák mennek, gondolom zöld Zubrowkát ittál már te is, az az alap, a fűvodka, de van csomó más márka pl. citromosból. Meg a likőröket is szeretik, na meg az se utolsó dolog, hogy náluk már kb. 140 forintból kijön egy iható, erős sör. Itthon meg nem.

Ööö, én nem ittam zöld vodkát. Sőt nagyon sok vodkát se ittam, talán egyszer Absolut-ból. Konyakot se. Unicumot se bírom/bírtam, a sima az szar, a szilvát amúgy se szeretem piában, a Next meg mégszarabb. Ha gyógypia akkor jó hideg Jéger, azt még megiszom.

Szóval a röviditalrepertoár nálam kimerül a következő favoritokból: whisky, tequila (vivá mehikó), és pálesz. De abból is a szilvát kezdtem megunni, állandóan hoztak erdélyből szatmári szilvát, aztán ráuntam. Na meg a házi szilva onnan, hűűű, valamelyik finom, de valamelyik hányinger, tiszta szesz, sehol a gyümölcs íz. Szóval pálesz téren is barack, vagy bármi más, csak már ne szilva.

Tehát a fűvodka kimaradt. Viszont külön-külön megvolt a fű is meg a vodka is, úgy nem jó??? Laughing Cool
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-05-17, 04:49

Fűvodka? Azt biztos gazdaságos gyártani Smile
Hogy az ember mi mindent meg nem képes erjeszteni, ha szeszről van szó..
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-05-16, 23:19

danny2008 írta:
Balthier írta:
Voltam most Lengyelben, elsőáldozásra kellett menni. Bazmeg, már volt egy rossz sejtésem előtte is, de ott az elsőáldozásból konkrétan nagyobb bizniszt csináltak, mint a karácsonyból, a boltok tele vannak direkt erre készített ajándékokkal (lásd kép, elsőáldozós bonbon) és ruhákkal, de még olyan kis képeslap-szerű cuccot is lehet kapni, amibe a pénzt rakják a rokonok. Merthogy itt legalább annyi pénzt basznak el, mint egy vidéki esküvőn, az elsőáldozó kis srác szülei egyáltalán nem gazdagok (kifejezetten átlag vidéki élet, nagyon régi Skoda, két gyerek, csak apuka dolgozik), de így is kibéreltek egy nagy asztalt egy étteremben, a kaja egy főre kb. 10-11 ezer forint volt (ennyit nem zabáltam baszki életemben, kb. két-három fogás után szabályosan rosszul voltam), de az elsőáldozó kisfiú kapott egy valag pénzt meg Xbox-ot is. Amin megszakadt a szívem, hogy a barátnőm nagyija tizenvalahányezerért megvette neki az Overwatch-ot is, és nyilván fogalma sem volt arról, egyáltalán min lehet futtatni, a srác számítógépe meg kb. egy ezer éves szar, nyilván nem fog menni rajta. Lehet később elbizniszelem vele, ha találok olcsón valami X One gammát. Mi amúgy egy Casio órát vettünk neki, azt még észszerű áron tudtuk szerválni, de teljesen rosszul lennék, ha az én gyerekeimmel kéne később ezt a jövőben megcsinálni.

A katolikus mise az elsőáldozással együtt több mint két óra volt, ülőhely természetesen ohne, a kezem lerohadt a folyamatos kulcsrazárással. Kétszer térdre is kellett ereszkedni, mivel nem akartam a viszonylag új öltönyt koptatni (tavaly vettem diplomaosztóra, volt azóta rajtam max kétszer), ezért inkább a guggolást választottam.

Ennyit slágvortokban.

A lényeg, hogy jó volt. Meg volt kaja pia. Lehet noob a kérdés, nem ismerem abszolúte a lengyeleket, de ők például pálinkásak??

Nem, náluk inkább a sima meg ízesített vodkák mennek, gondolom zöld Zubrowkát ittál már te is, az az alap, a fűvodka, de van csomó más márka pl. citromosból. Meg a likőröket is szeretik, na meg az se utolsó dolog, hogy náluk már kb. 140 forintból kijön egy iható, erős sör. Itthon meg nem.
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-05-16, 21:32

Balthier írta:
Voltam most Lengyelben, elsőáldozásra kellett menni. Bazmeg, már volt egy rossz sejtésem előtte is, de ott az elsőáldozásból konkrétan nagyobb bizniszt csináltak, mint a karácsonyból, a boltok tele vannak direkt erre készített ajándékokkal (lásd kép, elsőáldozós bonbon) és ruhákkal, de még olyan kis képeslap-szerű cuccot is lehet kapni, amibe a pénzt rakják a rokonok. Merthogy itt legalább annyi pénzt basznak el, mint egy vidéki esküvőn, az elsőáldozó kis srác szülei egyáltalán nem gazdagok (kifejezetten átlag vidéki élet, nagyon régi Skoda, két gyerek, csak apuka dolgozik), de így is kibéreltek egy nagy asztalt egy étteremben, a kaja egy főre kb. 10-11 ezer forint volt (ennyit nem zabáltam baszki életemben, kb. két-három fogás után szabályosan rosszul voltam), de az elsőáldozó kisfiú kapott egy valag pénzt meg Xbox-ot is. Amin megszakadt a szívem, hogy a barátnőm nagyija tizenvalahányezerért megvette neki az Overwatch-ot is, és nyilván fogalma sem volt arról, egyáltalán min lehet futtatni, a srác számítógépe meg kb. egy ezer éves szar, nyilván nem fog menni rajta. Lehet később elbizniszelem vele, ha találok olcsón valami X One gammát. Mi amúgy egy Casio órát vettünk neki, azt még észszerű áron tudtuk szerválni, de teljesen rosszul lennék, ha az én gyerekeimmel kéne később ezt a jövőben megcsinálni.

A katolikus mise az elsőáldozással együtt több mint két óra volt, ülőhely természetesen ohne, a kezem lerohadt a folyamatos kulcsrazárással. Kétszer térdre is kellett ereszkedni, mivel nem akartam a viszonylag új öltönyt koptatni (tavaly vettem diplomaosztóra, volt azóta rajtam max kétszer), ezért inkább a guggolást választottam.

Ennyit slágvortokban.

A lényeg, hogy jó volt. Meg volt kaja pia. Lehet noob a kérdés, nem ismerem abszolúte a lengyeleket, de ők például pálinkásak??
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-05-16, 08:42

Balthier írta:
Voltam most Lengyelben, elsőáldozásra kellett menni. Bazmeg, már volt egy rossz sejtésem előtte is, de ott az elsőáldozásból konkrétan nagyobb bizniszt csináltak, mint a karácsonyból, a boltok tele vannak direkt erre készített ajándékokkal (lásd kép, elsőáldozós bonbon) és ruhákkal, de még olyan kis képeslap-szerű cuccot is lehet kapni, amibe a pénzt rakják a rokonok. Merthogy itt legalább annyi pénzt basznak el, mint egy vidéki esküvőn, az elsőáldozó kis srác szülei egyáltalán nem gazdagok (kifejezetten átlag vidéki élet, nagyon régi Skoda, két gyerek, csak apuka dolgozik), de így is kibéreltek egy nagy asztalt egy étteremben, a kaja egy főre kb. 10-11 ezer forint volt (ennyit nem zabáltam baszki életemben, kb. két-három fogás után szabályosan rosszul voltam), de az elsőáldozó kisfiú kapott egy valag pénzt meg Xbox-ot is. Amin megszakadt a szívem, hogy a barátnőm nagyija tizenvalahányezerért megvette neki az Overwatch-ot is, és nyilván fogalma sem volt arról, egyáltalán min lehet futtatni, a srác számítógépe meg kb. egy ezer éves szar, nyilván nem fog menni rajta. Lehet később elbizniszelem vele, ha találok olcsón valami X One gammát. Mi amúgy egy Casio órát vettünk neki, azt még észszerű áron tudtuk szerválni, de teljesen rosszul lennék, ha az én gyerekeimmel kéne később ezt a jövőben megcsinálni.

A katolikus mise az elsőáldozással együtt több mint két óra volt, ülőhely természetesen ohne, a kezem lerohadt a folyamatos kulcsrazárással. Kétszer térdre is kellett ereszkedni, mivel nem akartam a viszonylag új öltönyt koptatni (tavaly vettem diplomaosztóra, volt azóta rajtam max kétszer), ezért inkább a guggolást választottam.

Ennyit slágvortokban.

[You must be registered and logged in to see this image.]

:-)
Hàt a lengyelek nagyon vallàsosak, szóval még ez is belefér, de nekünk furcsa. Én anno konfirmàciómra.latin szótàrakat kaptam.
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-05-15, 21:21

Voltam most Lengyelben, elsőáldozásra kellett menni. Bazmeg, már volt egy rossz sejtésem előtte is, de ott az elsőáldozásból konkrétan nagyobb bizniszt csináltak, mint a karácsonyból, a boltok tele vannak direkt erre készített ajándékokkal (lásd kép, elsőáldozós bonbon) és ruhákkal, de még olyan kis képeslap-szerű cuccot is lehet kapni, amibe a pénzt rakják a rokonok. Merthogy itt legalább annyi pénzt basznak el, mint egy vidéki esküvőn, az elsőáldozó kis srác szülei egyáltalán nem gazdagok (kifejezetten átlag vidéki élet, nagyon régi Skoda, két gyerek, csak apuka dolgozik), de így is kibéreltek egy nagy asztalt egy étteremben, a kaja egy főre kb. 10-11 ezer forint volt (ennyit nem zabáltam baszki életemben, kb. két-három fogás után szabályosan rosszul voltam), de az elsőáldozó kisfiú kapott egy valag pénzt meg Xbox-ot is. Amin megszakadt a szívem, hogy a barátnőm nagyija tizenvalahányezerért megvette neki az Overwatch-ot is, és nyilván fogalma sem volt arról, egyáltalán min lehet futtatni, a srác számítógépe meg kb. egy ezer éves szar, nyilván nem fog menni rajta. Lehet később elbizniszelem vele, ha találok olcsón valami X One gammát. Mi amúgy egy Casio órát vettünk neki, azt még észszerű áron tudtuk szerválni, de teljesen rosszul lennék, ha az én gyerekeimmel kéne később ezt a jövőben megcsinálni.

A katolikus mise az elsőáldozással együtt több mint két óra volt, ülőhely természetesen ohne, a kezem lerohadt a folyamatos kulcsrazárással. Kétszer térdre is kellett ereszkedni, mivel nem akartam a viszonylag új öltönyt koptatni (tavaly vettem diplomaosztóra, volt azóta rajtam max kétszer), ezért inkább a guggolást választottam.

Ennyit slágvortokban.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-05-05, 06:24

jó kis beszámoló, jó volt olvasni.
a Kozelhez annyit, a kinti biztos más mint amit itt árulnak.
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-05-04, 20:44

Balthier írta:
Liberec és Jested hegycsúcs. Nézzétek el a képek minőségét, a komolyabb fényképezőt még nem vettem meg, és sajna tájképek esetén nagyon alulteljesít a Huawei P9 Lite. A csúcson meg a fütyis marslakó gyerek szobra eléggé loál, mindenki a pélót fogdossa és fényképezik egymást.
Amúgy eléggé bejött a város, voltunk Frydlant-ban is, az is meg Liberec is tele van német épületekkel, amik kurva hangulatosan néznek ki, nagyon látszik az, hogy más az építési stílusuk, mint az átlag közép-kelet-eu házaknak.
A csehek jófej emberek, a cigányokra ők is panaszkodnak, de sokkal boldogabbak meg praktikusabbak a magyaroknál. Meg végre megint olyan helyen járok, ahol nem kell a lábam elé nézni folyamatosan, mert ugye itt Pesten 10 méterenként kutyaszar van szinte mindenhol, náluk meg nem akar minden második ember panelban kutyát tartani.
Nagy piálások meg kajálások nem voltak, a knédli + hús kihagyhatatlan, sörökből már nem is emlékszem, miket ittam (általában olcsóbbakat, talán volt valami nagyon erős Staropramen is), de mindenki a Kozelt ajánlgatta, amit személy szerint abszolút nem bírok. Kofolából és Fidorkából természetesen kétpofára ittam-zabáltam magam.
Amúgy amikor utaztunk Prágába busszal, az ülésekbe konkrétan tabletek voltak beépítve, amiken lehetett pl. filmeket nézni, bár a filmválaszték elég gyér volt, erről a filmtopikban. És kurta idegesítő volt, hogy ahogy megálltunk pihenni, és elindult megint a busz, a filmeket konkrétan reklámok szakították meg, aztán nem álltak vissza folytatásba.

Szép lehetett.
A csehek nekem is szimpatikusak voltak, amikor voltunk.
A Kofolat az elején alig birtam lenyelni, de az első liter végére már megszerettem.
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-05-02, 19:59

Liberec és Jested hegycsúcs. Nézzétek el a képek minőségét, a komolyabb fényképezőt még nem vettem meg, és sajna tájképek esetén nagyon alulteljesít a Huawei P9 Lite. A csúcson meg a fütyis marslakó gyerek szobra eléggé loál, mindenki a pélót fogdossa és fényképezik egymást.
Amúgy eléggé bejött a város, voltunk Frydlant-ban is, az is meg Liberec is tele van német épületekkel, amik kurva hangulatosan néznek ki, nagyon látszik az, hogy más az építési stílusuk, mint az átlag közép-kelet-eu házaknak.
A csehek jófej emberek, a cigányokra ők is panaszkodnak, de sokkal boldogabbak meg praktikusabbak a magyaroknál. Meg végre megint olyan helyen járok, ahol nem kell a lábam elé nézni folyamatosan, mert ugye itt Pesten 10 méterenként kutyaszar van szinte mindenhol, náluk meg nem akar minden második ember panelban kutyát tartani.
Nagy piálások meg kajálások nem voltak, a knédli + hús kihagyhatatlan, sörökből már nem is emlékszem, miket ittam (általában olcsóbbakat, talán volt valami nagyon erős Staropramen is), de mindenki a Kozelt ajánlgatta, amit személy szerint abszolút nem bírok. Kofolából és Fidorkából természetesen kétpofára ittam-zabáltam magam.
Amúgy amikor utaztunk Prágába busszal, az ülésekbe konkrétan tabletek voltak beépítve, amiken lehetett pl. filmeket nézni, bár a filmválaszték elég gyér volt, erről a filmtopikban. És kurta idegesítő volt, hogy ahogy megálltunk pihenni, és elindult megint a busz, a filmeket konkrétan reklámok szakították meg, aztán nem álltak vissza folytatásba.
[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-03-31, 04:07

Balthier írta:
Na, vásárolgatjuk a jegyeket:
április - Liberec
május - Polska
június vége - Montenegró, Budva.

Szóval idén újra eljutok a tengerhez, bár ez egy fasza 18 órás buszút lesz, amit nem tudom, hogy bírok ki. A szállás hét napra 238 euró lesz elméletileg, bár fácsén foglaltam le, remélem, nem fognak átkúrni (Booking.com-ot azóta nem használjuk, hogy már épp Milánóban sétáltunk, amikor küldtek egy automatikus mailt, hogy bocs, mégse fogadjuk el a bankkártyát, és a szállásunk is törölve lett emiatt). Nyilván lehetne olcsóbb is, de hát Budvába sok turista jár, meg tengerpart. Képek alapján elég szép helynek tűnik. Megint megpróbálom elővarázsolni amúgy az agyam mélyéről a szerbhorvát tudásom, ott is lényegében ugyanazt beszélik, csak montenegróinak nevezik.

korrekt!
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-03-30, 19:32

Na, vásárolgatjuk a jegyeket:
április - Liberec
május - Polska
június vége - Montenegró, Budva.

Szóval idén újra eljutok a tengerhez, bár ez egy fasza 18 órás buszút lesz, amit nem tudom, hogy bírok ki. A szállás hét napra 238 euró lesz elméletileg, bár fácsén foglaltam le, remélem, nem fognak átkúrni (Booking.com-ot azóta nem használjuk, hogy már épp Milánóban sétáltunk, amikor küldtek egy automatikus mailt, hogy bocs, mégse fogadjuk el a bankkártyát, és a szállásunk is törölve lett emiatt). Nyilván lehetne olcsóbb is, de hát Budvába sok turista jár, meg tengerpart. Képek alapján elég szép helynek tűnik. Megint megpróbálom elővarázsolni amúgy az agyam mélyéről a szerbhorvát tudásom, ott is lényegében ugyanazt beszélik, csak montenegróinak nevezik.
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-03-30, 09:02

jó idő úgyhogy sétafika, lementünk békásról a rómaira amiről kajak azt hittem már ledozerolták az egészet ha már mindenhol tiltakozásokat olvasok a témában (mobilgát). hát nem, kb mindegyik olajban-sűtött-kaját-a-népnek vendéglő ugyanúgy ott van és a háromnegyedük már nyitva is. szóval nem értem, viszont a kb 3 hévmegállónyi séta alatt tök jól lebarnult a burám.
még a lakótelep szélén van egy fagyizó ami bár gépi, de 390-ért akkora adag, hogy a felétől is lefagyott az arcom. évente egyszer belefér a gépi fagyi.
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-03-25, 13:48

danny2008 írta:

Patent a táj!

Ja, a képfeltöltés beszart, utóbbi időben, a baleseti képeket a kephost-ra raktam. De a tegnapi feltöltésnél már az se a régi, megbaszta a ló. Feltöltöm máshova, aztán a szifon képméretét elosztom 5-tel vagy 6-tal hosszúság szélesség egyaránt ugye, és úgy töltöm fel ide, hogy link, plusz kicsinyített számok.

na köszi ezeket észben kell ám tartanom, lévén nem sűrűn szoktam képet feltenni.
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-03-25, 13:37

Joii írta:
Balthier írta:
A kepfektoltes.hu már elég régóta szar... A hozzászólásoknál már van olyan opció, hogy feltöltöd a fórum szerverére, inkább azt próbáld (azt is kép ikonnal jelöli).

jaja, köszönöm!

[You must be registered and logged in to see this image.]

lent az út a szentendrei Barackvirág utca vége, innen indul az igazi túra. szép a kilátás sajna a kép nem adja vissza.

Patent a táj!

Ja, a képfeltöltés beszart, utóbbi időben, a baleseti képeket a kephost-ra raktam. De a tegnapi feltöltésnél már az se a régi, megbaszta a ló. Feltöltöm máshova, aztán a szifon képméretét elosztom 5-tel vagy 6-tal hosszúság szélesség egyaránt ugye, és úgy töltöm fel ide, hogy link, plusz kicsinyített számok.
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-03-25, 12:19

Balthier írta:
A kepfektoltes.hu már elég régóta szar... A hozzászólásoknál már van olyan opció, hogy feltöltöd a fórum szerverére, inkább azt próbáld (azt is kép ikonnal jelöli).

jaja, köszönöm!

[You must be registered and logged in to see this image.]

lent az út a szentendrei Barackvirág utca vége, innen indul az igazi túra. szép a kilátás sajna a kép nem adja vissza.
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-03-25, 12:14

A kepfektoltes.hu már elég régóta szar... A hozzászólásoknál már van olyan opció, hogy feltöltöd a fórum szerverére, inkább azt próbáld (azt is kép ikonnal jelöli).
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-03-25, 11:41

ígértem képeket a múltkori kirándulásról..sajna a teló nem adja vissza a tájat bármennyi megapixeles is legyen.

[You must be registered and logged in to see this image.]

szerk: feladom, nem jöttem rá hogyan kell rendesen belinkelni egy képfeltöltésre feltett képet
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-03-14, 15:11

Joii írta:
kár-kár, pedig gondoltam bedobom esetleg van e kedve valakinek ilyen kirándulós bandázásokhoz?

Járókerettel is lehet jelentkezni? What a Face

De minek kimenni a zöldbe? Jobb helyen a zöld házhoz jön! Laughing Laughing Cool
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-03-13, 19:25

kár-kár, pedig gondoltam bedobom esetleg van e kedve valakinek ilyen kirándulós bandázásokhoz?
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-03-07, 20:34

Kirándulás fasza, vki nyissa meg az elméjét.. akarom mondani a topeszt.

Tériszonyra a legjobb a Sólyom kötélpálya, a 2. körre bealudtam, annyira elmúlt.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-03-07, 20:28

Köszi Dzsó, ezt lehet idén letoljuk. Én ebben a hónapban a budaörsi kőkápolna környékén akarok mászkálni, bár most úgy tűnik, faszán lett egy benőtt körmöm, és nem nagyon akarom erőltetni így a túrázást (bár olcsó túracipőt vettem már a Decában).
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime2017-03-07, 18:31

Joii írta:
(nincs kirándulós topikunk??!)

nahh, hétvégén megvolt az idei második kirándulás.

Szentendre - Dunabogdány, kb 20 kilcsis a táv.

...a Pennyben volt akciós vodka, idén még úgyse nagyon ittam, pláne töményet.


Egész jó kis túra! Cool

Idén még nem sikerült eddig annyit innom, mint tavaly egész évben. Laughing
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 4 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Utazás - másfélmillió lépés a világban
Vissza az elejére 
4 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Videogamer :: Dumaláda-
Ugrás: