Videogamer
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Videogamer

Mer' jáccani jóóó!
 
KezdőlapPortalGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Utazás - másfélmillió lépés a világban

Go down 
+9
danny2008
Bula
Sith Lord
Bodo
hgabi00
bundas01
Zioncsabi
Kiccsidzson
ceu
13 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
SzerzőÜzenet
J fr HR
easy
easy
J fr HR


Hozzászólások száma : 12
Join date : 2018. Sep. 10.
Tartózkodási hely : Omis, Croatia

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2018-09-11, 07:09

[You must be registered and logged in to see this image.]" />
Vissza az elejére Go down
J fr HR
easy
easy
J fr HR


Hozzászólások száma : 12
Join date : 2018. Sep. 10.
Tartózkodási hely : Omis, Croatia

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2018-09-11, 07:07

[You must be registered and logged in to see this image.]" />
Vissza az elejére Go down
J fr HR
easy
easy
J fr HR


Hozzászólások száma : 12
Join date : 2018. Sep. 10.
Tartózkodási hely : Omis, Croatia

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2018-09-11, 07:03

Üdv Mindenkinek!
Eltartott egy ideig mire sikerált összehozni a technikát,de Bodö pajti segitett,. Azt hittem tudom a jelszavam fejből,hát nem. Azt tudtátok,hogy 10 próbálkozás után 90 percre kitilt a System?
Na ezèrt csináltam egy másik profilt amihez pedig admin engedèkyezés kellett,magyarán jól kizárták magam.. Smile
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2018-08-09, 15:54

Balthier írta:
Johnny1 írta:
Balthier írta:
Köszi Joii, legközelebb okosabbak leszünk, és mi is később megyünk, meg máshová. Visszamaradt valamennyi kunám, azt nem váltom vissza, hátha a következő években valamikor eljutunk, bár nekem anno Montenegró jobban bejött, akárhogy is nézem. Csak ne lenne a világ végén, Horvátországhoz is képest...

Johnny, én a Balatont nem adom pl, csak gyerekkoromból vannak jó emlékekeim, sőt, megkockáztatom, hogy kisgyerekes családoknak az igazán jó, mert gyalogolsz fél km-t, és így is térdig ér a víz. Gyerekeknek ez nyilván sokkal biztonságosabb, mint a tenger. Meg bringázásra is király, viszont én utálom, mekkora lehúzások mennek ott, és mekkora összegek elmennek napok alatt, amit külföldön is el lehetne inkább költeni.

Úgy simán nyaralni én sem mennék. Hosszabb távon tervben van, hogy veszünk egy picike házat kis udvarral és akkor le lehet menni hosszabb távra. Meg nyugdíjasként ugye leköltözni hónapokra Smile Balatonmárián mondjuk nem nagyon van kit lehúzni, kis falu, kevés ember, korrekt büfések.

Jah, Balatonmáriafürdő tényleg nagyon kicsi. Nagybátyámék vettek pár éve egy nyaralót Alsóbélatelepen, azt kiadják folyamatosan. Közel van szabadstrand is.
Egyszer végre meg kéne csinálnom ezt a Balcsi-körbetekerést is. Érdekes, hogy egyetemista koromban az átúszást is terveztem, de most már jó, ha leúszok másfél km-t egy alkalommal az usziban, az 5 km-t nagyon lassan tudnám megcsinálni.

ezzel én is így voltam Smile
Majd a fiammal körbetekerem, az a terv. Aztán meglátjuk mi lesz, ha nem jön, egyedül megyek Smile
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2018-08-08, 20:33

Johnny1 írta:
Balthier írta:
Köszi Joii, legközelebb okosabbak leszünk, és mi is később megyünk, meg máshová. Visszamaradt valamennyi kunám, azt nem váltom vissza, hátha a következő években valamikor eljutunk, bár nekem anno Montenegró jobban bejött, akárhogy is nézem. Csak ne lenne a világ végén, Horvátországhoz is képest...

Johnny, én a Balatont nem adom pl, csak gyerekkoromból vannak jó emlékekeim, sőt, megkockáztatom, hogy kisgyerekes családoknak az igazán jó, mert gyalogolsz fél km-t, és így is térdig ér a víz. Gyerekeknek ez nyilván sokkal biztonságosabb, mint a tenger. Meg bringázásra is király, viszont én utálom, mekkora lehúzások mennek ott, és mekkora összegek elmennek napok alatt, amit külföldön is el lehetne inkább költeni.

Úgy simán nyaralni én sem mennék. Hosszabb távon tervben van, hogy veszünk egy picike házat kis udvarral és akkor le lehet menni hosszabb távra. Meg nyugdíjasként ugye leköltözni hónapokra Smile Balatonmárián mondjuk nem nagyon van kit lehúzni, kis falu, kevés ember, korrekt büfések.

Jah, Balatonmáriafürdő tényleg nagyon kicsi. Nagybátyámék vettek pár éve egy nyaralót Alsóbélatelepen, azt kiadják folyamatosan. Közel van szabadstrand is.
Egyszer végre meg kéne csinálnom ezt a Balcsi-körbetekerést is. Érdekes, hogy egyetemista koromban az átúszást is terveztem, de most már jó, ha leúszok másfél km-t egy alkalommal az usziban, az 5 km-t nagyon lassan tudnám megcsinálni.
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2018-08-08, 18:37

Balthier írta:
Köszi Joii, legközelebb okosabbak leszünk, és mi is később megyünk, meg máshová. Visszamaradt valamennyi kunám, azt nem váltom vissza, hátha a következő években valamikor eljutunk, bár nekem anno Montenegró jobban bejött, akárhogy is nézem. Csak ne lenne a világ végén, Horvátországhoz is képest...

Johnny, én a Balatont nem adom pl, csak gyerekkoromból vannak jó emlékekeim, sőt, megkockáztatom, hogy kisgyerekes családoknak az igazán jó, mert gyalogolsz fél km-t, és így is térdig ér a víz. Gyerekeknek ez nyilván sokkal biztonságosabb, mint a tenger. Meg bringázásra is király, viszont én utálom, mekkora lehúzások mennek ott, és mekkora összegek elmennek napok alatt, amit külföldön is el lehetne inkább költeni.

Úgy simán nyaralni én sem mennék. Hosszabb távon tervben van, hogy veszünk egy picike házat kis udvarral és akkor le lehet menni hosszabb távra. Meg nyugdíjasként ugye leköltözni hónapokra Smile Balatonmárián mondjuk nem nagyon van kit lehúzni, kis falu, kevés ember, korrekt büfések.
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2018-07-28, 06:06

Balthier írta:
Köszi Joii, legközelebb okosabbak leszünk, és mi is később megyünk, meg máshová. Visszamaradt valamennyi kunám, azt nem váltom vissza, hátha a következő években valamikor eljutunk, bár nekem anno Montenegró jobban bejött, akárhogy is nézem. Csak ne lenne a világ végén, Horvátországhoz is képest...

Johnny, én a Balatont nem adom pl, csak gyerekkoromból vannak jó emlékekeim, sőt, megkockáztatom, hogy kisgyerekes családoknak az igazán jó, mert gyalogolsz fél km-t, és így is térdig ér a víz. Gyerekeknek ez nyilván sokkal biztonságosabb, mint a tenger. Meg bringázásra is király, viszont én utálom, mekkora lehúzások mennek ott, és mekkora összegek elmennek napok alatt, amit külföldön is el lehetne inkább költeni.
teljesen egyetértek, igaz évek óta nem voltam a balcsin. gyermekként bejött, de 20 felett már kevésbé, teljesen olybá tünt mintha mindenki a németek vagy egyéb külföldiek lehúzására szakosodott volna.

viszont az is igaz, ugyanezen okból nem jött be Tunézia sem, csak ott velünk magyarokkal megy ez.
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2018-07-27, 07:50

Köszi Joii, legközelebb okosabbak leszünk, és mi is később megyünk, meg máshová. Visszamaradt valamennyi kunám, azt nem váltom vissza, hátha a következő években valamikor eljutunk, bár nekem anno Montenegró jobban bejött, akárhogy is nézem. Csak ne lenne a világ végén, Horvátországhoz is képest...

Johnny, én a Balatont nem adom pl, csak gyerekkoromból vannak jó emlékekeim, sőt, megkockáztatom, hogy kisgyerekes családoknak az igazán jó, mert gyalogolsz fél km-t, és így is térdig ér a víz. Gyerekeknek ez nyilván sokkal biztonságosabb, mint a tenger. Meg bringázásra is király, viszont én utálom, mekkora lehúzások mennek ott, és mekkora összegek elmennek napok alatt, amit külföldön is el lehetne inkább költeni.
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2018-07-24, 07:33

Joii írta:
Johnny1 írta:


Nekem valahogy Horvátország nem jött be, se a tenger, se maga az ország. Pedig próbáltam megszeretni Smile
na, hogyhogy?

2001 nyarán voltunk ott, Krk-szigetén. Az egész nekem olyan bóvli volt, koszos tenger, eső, nekünk kellett előkerítenünk a szállásadónkat, mert nem jött ki a busz elé és az utazási irodában sem tudták, hogy hol van. Ami szép volt, az a szállás volt, de én még nagyon éreztem a háború utáni állapotokat, pedig a tengerpart nem kapott belőle.

Idén megint rájöttem, hogy nekem tényleg a Balaton a Riviéra Smile Kis ház, nyugalom, fürdés, séta, Balaton-nézés órákon keresztül, ez való nekem Smile
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2018-07-23, 16:35

Joii írta:
Balthier írta:
Joii: király, hogy ennyiszer el tudtál jutni oda, esetleg tudsz ajánlani helyet, ha valaha megint elmennénk oda?  Az látható volt, hogy délre a magyarok már nem nagyon mennek, de ez a lengyel tömeg rettenetes volt, még a boltosok és a büfések is polákul akartak dumálni hozzánk.
Egyszer Fiumén gondolkodtunk még, de nekem egyelőre elég volt ezekből a hosszabb elutazásokból.
no ez ilyen kifejtősebb, valamelyik nap megirom érdemben.

..úgy terveztem megkeresem a képeket, pontos dátumokat ilyesmiket de sajna esélyem sincs.
északabbra voltam Porecs-ben, ez volt kb a legkevésbé bejövős, minden szempontból. július közepe volt és esős időszak (7-ből 5 nap esett ha jól emlékszem), ilyen szocreál panelek mint apartman és az egész egy bazi nagy üdülő komplexumban, ahol nekünk jutott a fentebb írtak, Günteréknek pedig egy elzárt terület rendes bungalókkal és nem sziklás parttal. aztán Vír-Sziget, Krk ilyesmik ezek egy fokkal már jobbak de olyan Zadar régió ahonnan már tényleg tuti a dolog. Vodice, Trogir ezek nagyon tetszettek, nagyon jó idő volt (júniusban, augusztusban és szeptemberben), nagyon kellemes a tenger is, legalább 26 C.
nagyon-nagyon remélem idén is összejön végre valami, arról majd dobom a beszámolókat.
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2018-07-10, 04:45

Balthier írta:
Joii: király, hogy ennyiszer el tudtál jutni oda, esetleg tudsz ajánlani helyet, ha valaha megint elmennénk oda?  Az látható volt, hogy délre a magyarok már nem nagyon mennek, de ez a lengyel tömeg rettenetes volt, még a boltosok és a büfések is polákul akartak dumálni hozzánk.
Egyszer Fiumén gondolkodtunk még, de nekem egyelőre elég volt ezekből a hosszabb elutazásokból.
no ez ilyen kifejtősebb, valamelyik nap megirom érdemben.
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2018-07-06, 16:45

Joii: király, hogy ennyiszer el tudtál jutni oda, esetleg tudsz ajánlani helyet, ha valaha megint elmennénk oda? Az látható volt, hogy délre a magyarok már nem nagyon mennek, de ez a lengyel tömeg rettenetes volt, még a boltosok és a büfések is polákul akartak dumálni hozzánk.
Egyszer Fiumén gondolkodtunk még, de nekem egyelőre elég volt ezekből a hosszabb elutazásokból.
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2018-07-06, 06:38

Johnny1 írta:


Nekem valahogy Horvátország nem jött be, se a tenger, se maga az ország. Pedig próbáltam megszeretni Smile
na, hogyhogy?
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2018-07-05, 15:39

Joii írta:
Balthier írta:

Pár fotó az Instagramon: [You must be registered and logged in to see this link.]

ejha, köszi a beszámolót!
szeretek horvátban nyaralni, voltam is sokszor igaz az utóbbi 5 évben nem és az utolsó nekem is szar volt (feljebb északnak, Porec-ben, nyár közepén szar idő stb). idén végre tán összejön, de csak szeptemberben amit azért preferálok mert (sokkal) kevesebb már a turista és a családosok (bocs Johnny Very Happy) illetve a helyiek is megszedték már magukat nem akarnak léptem nyomon letarhálni (igaz,ilyesmi nem épp horvátban történt velem de azért megmaradt). ja és olyankor a legmelegebb a tenger és kb szeptember 2-3. hetéig iszonyat jó idő van, nulla csapadékkal.

Nekem valahogy Horvátország nem jött be, se a tenger, se maga az ország. Pedig próbáltam megszeretni Smile
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2018-07-05, 15:38

Balthier írta:
Gondolkodtam, hogy írjak-e most hosszabban Horvátországról, de nem tudom összeszedni a gondolataimat. Sajna szar idő volt főleg, ezért inkább utazgattunk, voltunk Dubrovnikban, Splitben és Mostarban (Makarskában volt a szállásunk). Makarska és Split kb. nem sok szóra érdemesek, Split is csak a római romok és a kikötője miatt, Makarskában meg szép a természet. Dubrovnik és Mostar hatalmas flash volt, de Dubrovnikban undorítóan sok a turista, nem is csodálom, hogy a helyiek ennyit hisztiznek miattuk. Sokan a Game of Thrones miatt mennek, így ilyen szuvenyírek vannak mindenhol (kulcstartó átszámítva 5000-ért, kösz, de kösz nem). Voltam azon a lépcsőn, ahol Cerseit levetkőztetik és vonulnia kell a tömegben, meg egy kikötő-szerűségben, azt is felhasználták pár jelenetben. Városfalakra több mint 4000 forint felmenni, azt kihagytuk. Mostarba kisbusszal mentünk, a bolondos sofőr végig németül magyarázott, és operákat énekelt. Elég olcsó hely, de nagyon sok a koldus dzsipó, és az Öreghídon (ami már nem is az eredeti, újra kellett építeniük...) szinte lépni is alig lehet, annyian vannak. Vettem egy mini vízipipát meg két doboz dohányt hozzá, sajna beszoptam azt, hogy nem túl jó minőségű, és kicsit nehéz szívni, de mindegy, még nem volt dohánnyal felavatva, hátha annyira nem fog zavarni.
Horvátország hihetetlenül elszállt az áraival, már pár éve Zágrábon is csodálkoztam, de baszki, itt még a legalapabb sós péksüti is drága. Nem tudom, hogy a helyiek miből jönnek ki, gyanítom, hogy a panziókból se jönnek ki sokan milliomosan. A mi panziónkban a tulaj jófej volt, kijött értünk kocsival a buszállomásra, meg ki is vitt minket az utolsó nap. A szobát olcsón kihoztuk, mert tavaly foglaltuk, a buszjegy most drága volt, kajából meg bizony nem volt habzsi-dőzsi, mint az esztelenül költekező lengyel és magyar turistáknál. A szétklímázott buszok miatt le is betegedtem, fasza érzés volt az utolsó napokra.
Én inkább Montenegrót preferálom az árak és a nem annyira változékony időjárás miatt, itt most nagyon beszívtuk azt, hogy hirtelen jött eső, aztán pár órára napsütés.
Pár fotó az Instagramon: [You must be registered and logged in to see this link.]

Jók a fotók, élőben biztos, hogy még szebb lehetett.
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2018-07-05, 08:49

Balthier írta:

Pár fotó az Instagramon: [You must be registered and logged in to see this link.]

ejha, köszi a beszámolót!
szeretek horvátban nyaralni, voltam is sokszor igaz az utóbbi 5 évben nem és az utolsó nekem is szar volt (feljebb északnak, Porec-ben, nyár közepén szar idő stb). idén végre tán összejön, de csak szeptemberben amit azért preferálok mert (sokkal) kevesebb már a turista és a családosok (bocs Johnny Very Happy) illetve a helyiek is megszedték már magukat nem akarnak léptem nyomon letarhálni (igaz,ilyesmi nem épp horvátban történt velem de azért megmaradt). ja és olyankor a legmelegebb a tenger és kb szeptember 2-3. hetéig iszonyat jó idő van, nulla csapadékkal.
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2018-07-04, 20:50

Gondolkodtam, hogy írjak-e most hosszabban Horvátországról, de nem tudom összeszedni a gondolataimat. Sajna szar idő volt főleg, ezért inkább utazgattunk, voltunk Dubrovnikban, Splitben és Mostarban (Makarskában volt a szállásunk). Makarska és Split kb. nem sok szóra érdemesek, Split is csak a római romok és a kikötője miatt, Makarskában meg szép a természet. Dubrovnik és Mostar hatalmas flash volt, de Dubrovnikban undorítóan sok a turista, nem is csodálom, hogy a helyiek ennyit hisztiznek miattuk. Sokan a Game of Thrones miatt mennek, így ilyen szuvenyírek vannak mindenhol (kulcstartó átszámítva 5000-ért, kösz, de kösz nem). Voltam azon a lépcsőn, ahol Cerseit levetkőztetik és vonulnia kell a tömegben, meg egy kikötő-szerűségben, azt is felhasználták pár jelenetben. Városfalakra több mint 4000 forint felmenni, azt kihagytuk. Mostarba kisbusszal mentünk, a bolondos sofőr végig németül magyarázott, és operákat énekelt. Elég olcsó hely, de nagyon sok a koldus dzsipó, és az Öreghídon (ami már nem is az eredeti, újra kellett építeniük...) szinte lépni is alig lehet, annyian vannak. Vettem egy mini vízipipát meg két doboz dohányt hozzá, sajna beszoptam azt, hogy nem túl jó minőségű, és kicsit nehéz szívni, de mindegy, még nem volt dohánnyal felavatva, hátha annyira nem fog zavarni.
Horvátország hihetetlenül elszállt az áraival, már pár éve Zágrábon is csodálkoztam, de baszki, itt még a legalapabb sós péksüti is drága. Nem tudom, hogy a helyiek miből jönnek ki, gyanítom, hogy a panziókból se jönnek ki sokan milliomosan. A mi panziónkban a tulaj jófej volt, kijött értünk kocsival a buszállomásra, meg ki is vitt minket az utolsó nap. A szobát olcsón kihoztuk, mert tavaly foglaltuk, a buszjegy most drága volt, kajából meg bizony nem volt habzsi-dőzsi, mint az esztelenül költekező lengyel és magyar turistáknál. A szétklímázott buszok miatt le is betegedtem, fasza érzés volt az utolsó napokra.
Én inkább Montenegrót preferálom az árak és a nem annyira változékony időjárás miatt, itt most nagyon beszívtuk azt, hogy hirtelen jött eső, aztán pár órára napsütés.
Pár fotó az Instagramon: [You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2018-05-15, 06:39

Balthier írta:
Bulgáriába nem akartak beengedni, mert nem hasonlítok már a személyis fotómra, visszafele pedig Röszkén négy órát álltunk, végül elegünk lett, átsétáltunk gyalog a határon, az autópálya mellett szintén gyalog, stoppoltunk szerbeket, akik félreértették, hogy Szegedre akarunk eljutni, így kirakattuk magunkat Kistelekhez közel, ott megint stoppoltunk, Kistelek vasútállomás, aztán irány Pest, több órás késéssel érkeztünk meg úgy, hogy késő délelőtt talán még mindig ott rohadt a busz a senkiföldjén.
Ez a szófiai túra nem úgy sikerült, ahogy akartuk.
nem semmi, de legalább utazgattok ami tök jó.
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2018-05-13, 17:04

Bulgáriába nem akartak beengedni, mert nem hasonlítok már a személyis fotómra, visszafele pedig Röszkén négy órát álltunk, végül elegünk lett, átsétáltunk gyalog a határon, az autópálya mellett szintén gyalog, stoppoltunk szerbeket, akik félreértették, hogy Szegedre akarunk eljutni, így kirakattuk magunkat Kistelekhez közel, ott megint stoppoltunk, Kistelek vasútállomás, aztán irány Pest, több órás késéssel érkeztünk meg úgy, hogy késő délelőtt talán még mindig ott rohadt a busz a senkiföldjén.
Ez a szófiai túra nem úgy sikerült, ahogy akartuk.
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2018-05-05, 08:15

jó kis sztori, sajna a vendéglátás része tényleg tipikus. mi is kirándultunk egy lazát múlthéten, kb 15 km-t mentünk, hűvősvölgy-hármashatárhegy-solymár vonalon. bemelegítés gyanánt pont jó is volt mert idén ez volt az első.
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2018-05-02, 20:21

Johnny1 írta:
Kirándulni voltunk munkahelyi csapatépítés keretében Szerencsen és környékén (Tokaj, Sárospatak, Boldogkőváralja).

Nagyon szép idő volt, a turistalátványosságok is szépen helyre vannak pofozva, apróság, de van WC, értelmesen ki van írva minden, szóval olyan európai.

Viszont a vendéglátás része nem. A hotelben a kajáért felelős nő rosszul nyomtatta ki a vacsora-megrendelést, más menüket készítettek, mint amit rendeltünk. Ezen mondjuk mindenki felül is tudott volna emelkedni, de olyan arrogánsan és bicskanyitogató stílusban osztott le minket, hogy csak pislogtam. Sopronban ilyet csinált volna egy vendéggel, már az aznapi műszakot sem kell befejeznie. Még egy bocsánatkérésre sem futotta, hanem magyarázott, hogy bár elcseszte, akkor is neki van igaza. És pont.

Hasonló dolog ismétlődött meg egy borház éttermében ebédnél:
- teraszra foglaltunk asztalt 13 főre. Odaértünk, közölték, hogy a hátsó teremben van az asztal, mi meg mondtuk nekik, hogy nana barátom, teraszra kértük, teraszon szeretnénk ülni, oldják meg. Válasz: de ők úgy gondolták, jó lesz nekünk bent is. Végül kipakoltak, de ha a tekintetetekkel ölni lehetett volna, 13 ember ott holtan esik össze Smile
- rendeltünk inni és az egyik kolléganőm módosítani akarta, még mielőtt a pincér elmegy az asztaltól. Faszi közli: persze, majd ő módosít, hát mi ő, azt isszuk, amit hoz. Nyilván nem hagytuk szó nélkül, aminek az lett az eredménye, hogy
- a kaját kb. 10 etapban hozták ki, a tányérokat nem vitték el és látványosan ignoráltak minket.
Ez csupán annak fényében volt érdekes, hogy nem volt egy olcsó étterem, fejenként fogyasztottunk kb. 6.000,- Ft értékben.
A kaja egyébként finom volt Smile

Hát igen, magyar vendéglátás, ahol minden harmadik dolgozó úgy viselkedik, mintha a seggemből rángatták volna ki őket. Az utóbbi 8 évben, ahol éltem/turistáskodtam külföldön, ritkábban találkoztam ilyen dolgokkal, Szlovéniában még ugye a kebabos is mosolyogva kérdezi, hogy honnan vagy, Szerbiában már vannak tuskóbbak, Lengyelországban is, de a folyamatos bicskanyitogató lenézéshez mindig itthon kell elmennem valahova, aztán próba-szerencse, valamikor annyira komikus az emberkedés, hogy csak röhögök rajta. Ez van, görcsországban élünk, mindenki befeszülve, még én is nyilván, nem vagyok kivétel.
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2018-05-02, 12:04

Kirándulni voltunk munkahelyi csapatépítés keretében Szerencsen és környékén (Tokaj, Sárospatak, Boldogkőváralja).

Nagyon szép idő volt, a turistalátványosságok is szépen helyre vannak pofozva, apróság, de van WC, értelmesen ki van írva minden, szóval olyan európai.

Viszont a vendéglátás része nem. A hotelben a kajáért felelős nő rosszul nyomtatta ki a vacsora-megrendelést, más menüket készítettek, mint amit rendeltünk. Ezen mondjuk mindenki felül is tudott volna emelkedni, de olyan arrogánsan és bicskanyitogató stílusban osztott le minket, hogy csak pislogtam. Sopronban ilyet csinált volna egy vendéggel, már az aznapi műszakot sem kell befejeznie. Még egy bocsánatkérésre sem futotta, hanem magyarázott, hogy bár elcseszte, akkor is neki van igaza. És pont.

Hasonló dolog ismétlődött meg egy borház éttermében ebédnél:
- teraszra foglaltunk asztalt 13 főre. Odaértünk, közölték, hogy a hátsó teremben van az asztal, mi meg mondtuk nekik, hogy nana barátom, teraszra kértük, teraszon szeretnénk ülni, oldják meg. Válasz: de ők úgy gondolták, jó lesz nekünk bent is. Végül kipakoltak, de ha a tekintetetekkel ölni lehetett volna, 13 ember ott holtan esik össze Smile
- rendeltünk inni és az egyik kolléganőm módosítani akarta, még mielőtt a pincér elmegy az asztaltól. Faszi közli: persze, majd ő módosít, hát mi ő, azt isszuk, amit hoz. Nyilván nem hagytuk szó nélkül, aminek az lett az eredménye, hogy
- a kaját kb. 10 etapban hozták ki, a tányérokat nem vitték el és látványosan ignoráltak minket.
Ez csupán annak fényében volt érdekes, hogy nem volt egy olcsó étterem, fejenként fogyasztottunk kb. 6.000,- Ft értékben.
A kaja egyébként finom volt Smile
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2018-01-30, 17:53

Balthier írta:
Asszony nagyanyjának most volt a 80. születésnapja, szervezett egy "bulit" a Cyganek nevű étteremben (Kicsi cigány, talán így tudnám a legjobban lefordítani - hát ilyen nevű éttermet se tudok itthon elképzelni). A lengyelek teljesen őrültek, ha ilyen családi kajálásokról van szó, elkezdik délután kettőkor, aztán éjszaka befejezik, közben folyamatosan zabálnak. Már két-három óra múlva teljesen rosszul éreztem magam a bevitt ételmennyiségtől. Az egyik mami konkrétan Espumisannal készült. Közben volt egy "DJ" is, aki tolta a lengyel mulatóst, és igen, a lengyel mulatós ugyanannyira kurva szar, mint a magyar, de az idősebbek úgy tolták rá a dance-et, mintha nem lenne holnap. Egy ilyen bácsi még azzal is kikészített, hogy folyamatosan az egészségemre ivott tiszta Żubrówkával (tehát nem a zöld, hanem sima vodka), úgyhogy ebből lement nekem N számú feles, előtte pezsgő, az este alatt meg még megittam pár csésze presszót, ami azért így egyben szíven ütött. A végén kihoztak barszcz-ot kiscsészében, ezt szürcsölgetni kell, mint a bögrés levest, de kb pár centit tudtam leinni belőle, mert addigra már nagyon visszakívánkozott minden. De a legdurvább az, hogy nem voltam másnapos reggel, nem is értem, miért. Lehet, hogy a közben elfogyasztott nehéz kaják felfogták az alkoholt?
Tehát ilyen dolgok miatt is érdemes ide ellátogatni, hogy idősek terrorizáljanak azzal, hogy nem tudsz inni...

Jó az étterem neve! Laughing

A piázás meg egész jól hangzott, így kell faszán csinálni, nincs másnaposság! Wink
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2018-01-30, 16:57

Balthier írta:
Asszony nagyanyjának most volt a 80. születésnapja, szervezett egy "bulit" a Cyganek nevű étteremben (Kicsi cigány, talán így tudnám a legjobban lefordítani - hát ilyen nevű éttermet se tudok itthon elképzelni). A lengyelek teljesen őrültek, ha ilyen családi kajálásokról van szó, elkezdik délután kettőkor, aztán éjszaka befejezik, közben folyamatosan zabálnak. Már két-három óra múlva teljesen rosszul éreztem magam a bevitt ételmennyiségtől. Az egyik mami konkrétan Espumisannal készült. Közben volt egy "DJ" is, aki tolta a lengyel mulatóst, és igen, a lengyel mulatós ugyanannyira kurva szar, mint a magyar, de az idősebbek úgy tolták rá a dance-et, mintha nem lenne holnap. Egy ilyen bácsi még azzal is kikészített, hogy folyamatosan az egészségemre ivott tiszta Żubrówkával (tehát nem a zöld, hanem sima vodka), úgyhogy ebből lement nekem N számú feles, előtte pezsgő, az este alatt meg még megittam pár csésze presszót, ami azért így egyben szíven ütött. A végén kihoztak barszcz-ot kiscsészében, ezt szürcsölgetni kell, mint a bögrés levest, de kb pár centit tudtam leinni belőle, mert addigra már nagyon visszakívánkozott minden. De a legdurvább az, hogy nem voltam másnapos reggel, nem is értem, miért. Lehet, hogy a közben elfogyasztott nehéz kaják felfogták az alkoholt?
Tehát ilyen dolgok miatt is érdemes ide ellátogatni, hogy idősek terrorizáljanak azzal, hogy nem tudsz inni...

Akkor jó minőségű volt a pia és volt mellé elég folyadékbevitel: nyerő kombináció Smile
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2018-01-30, 16:09

Balthier írta:
Asszony nagyanyjának most volt a 80. születésnapja, szervezett egy "bulit" a Cyganek nevű étteremben (Kicsi cigány, talán így tudnám a legjobban lefordítani - hát ilyen nevű éttermet se tudok itthon elképzelni). A lengyelek teljesen őrültek, ha ilyen családi kajálásokról van szó, elkezdik délután kettőkor, aztán éjszaka befejezik, közben folyamatosan zabálnak. Már két-három óra múlva teljesen rosszul éreztem magam a bevitt ételmennyiségtől. Az egyik mami konkrétan Espumisannal készült. Közben volt egy "DJ" is, aki tolta a lengyel mulatóst, és igen, a lengyel mulatós ugyanannyira kurva szar, mint a magyar, de az idősebbek úgy tolták rá a dance-et, mintha nem lenne holnap. Egy ilyen bácsi még azzal is kikészített, hogy folyamatosan az egészségemre ivott tiszta Żubrówkával (tehát nem a zöld, hanem sima vodka), úgyhogy ebből lement nekem N számú feles, előtte pezsgő, az este alatt meg még megittam pár csésze presszót, ami azért így egyben szíven ütött. A végén kihoztak barszcz-ot kiscsészében, ezt szürcsölgetni kell, mint a bögrés levest, de kb pár centit tudtam leinni belőle, mert addigra már nagyon visszakívánkozott minden. De a legdurvább az, hogy nem voltam másnapos reggel, nem is értem, miért. Lehet, hogy a közben elfogyasztott nehéz kaják felfogták az alkoholt?
Tehát ilyen dolgok miatt is érdemes ide ellátogatni, hogy idősek terrorizáljanak azzal, hogy nem tudsz inni...

ez klafa buli lehetett, fotókat nem lőttél? Very Happy Zubiból van sima is? itthon ugye a fűszálas dívik ami zöld, illetve talán mintha lenne már barna is ami nem tudom milyen.
a másnaposságot több dolog is kiválthatja: pl a kiszáradás (az alkohol szárít, tehát ha nem akarsz másnapos lenni akkor érdemes mellé csapni egy lityó vizet...) és lehetőleg vizet mert a cukros vackok a másik ami másnap fejfájást okoz vagyis az agyba fellőtt cukor.

a zöld Zubi almalével nagykirályság.
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2018-01-28, 21:07

Asszony nagyanyjának most volt a 80. születésnapja, szervezett egy "bulit" a Cyganek nevű étteremben (Kicsi cigány, talán így tudnám a legjobban lefordítani - hát ilyen nevű éttermet se tudok itthon elképzelni). A lengyelek teljesen őrültek, ha ilyen családi kajálásokról van szó, elkezdik délután kettőkor, aztán éjszaka befejezik, közben folyamatosan zabálnak. Már két-három óra múlva teljesen rosszul éreztem magam a bevitt ételmennyiségtől. Az egyik mami konkrétan Espumisannal készült. Közben volt egy "DJ" is, aki tolta a lengyel mulatóst, és igen, a lengyel mulatós ugyanannyira kurva szar, mint a magyar, de az idősebbek úgy tolták rá a dance-et, mintha nem lenne holnap. Egy ilyen bácsi még azzal is kikészített, hogy folyamatosan az egészségemre ivott tiszta Żubrówkával (tehát nem a zöld, hanem sima vodka), úgyhogy ebből lement nekem N számú feles, előtte pezsgő, az este alatt meg még megittam pár csésze presszót, ami azért így egyben szíven ütött. A végén kihoztak barszcz-ot kiscsészében, ezt szürcsölgetni kell, mint a bögrés levest, de kb pár centit tudtam leinni belőle, mert addigra már nagyon visszakívánkozott minden. De a legdurvább az, hogy nem voltam másnapos reggel, nem is értem, miért. Lehet, hogy a közben elfogyasztott nehéz kaják felfogták az alkoholt?
Tehát ilyen dolgok miatt is érdemes ide ellátogatni, hogy idősek terrorizáljanak azzal, hogy nem tudsz inni...
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2017-11-26, 17:42

Balthier írta:
Na, a szervező csaj beszopta a karácsonyi vásár kezdetét (szombaton semmi nem volt nyitva lényegében a főtéren), az emberek fele vissza is mondta a kirándulást, de mi úgy voltunk, hogy ha 6 ezerből megvan oda-vissza, menjünk el Kassára így is. Hát, nagyobb volt az összeg, Rodostóba meg a Rákóczi-kriptába is fizetni kellett, ezek lényegében nem érnek meg szinte semmit, mind a minimális turizmus kiaknázására lett fizetős. A kassai dóm szép, meg néhány épület, de ennyi, a város érdekességein talán 2 óra alatt végig lehet rohanni. Az idegenvezető eléggé túltolta a végére a dumát, meg hülyeségeket is mondott (Mátyás építette a Stephansdomot, oké), de nem volt kedvem beledumálni. Ha elmentek valaha a városba, érdemes vigyázni a kéregető cigánykölykökkel, nagyon közel mennek hozzád a kizsebelés miatt.
Meglátogattunk egy szlovák éttermet is, és megint rá kellett jönnöm, hogy nem szeretem a haluskát (sztrapacskát), pedig gusztán nézett ki, de túl nagy adagot kértem, és nem tudtam bepusztítani. Mivel beteg is lettem ezen a héten, sört se tudtam inni, pedig azzal együtt leküldtem volna.

Fénykép nincs, csak párat tudtam lőni. A kassai dómról szerettem volna normálisakat, de valahogy sehogy sem akartak sikerülni.

Akkor így azért cumi volt a karácsonyi vásár. Kassáról azt mondták, hogy szép, még nem voltam ott.
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2017-11-26, 17:30

Na, a szervező csaj beszopta a karácsonyi vásár kezdetét (szombaton semmi nem volt nyitva lényegében a főtéren), az emberek fele vissza is mondta a kirándulást, de mi úgy voltunk, hogy ha 6 ezerből megvan oda-vissza, menjünk el Kassára így is. Hát, nagyobb volt az összeg, Rodostóba meg a Rákóczi-kriptába is fizetni kellett, ezek lényegében nem érnek meg szinte semmit, mind a minimális turizmus kiaknázására lett fizetős. A kassai dóm szép, meg néhány épület, de ennyi, a város érdekességein talán 2 óra alatt végig lehet rohanni. Az idegenvezető eléggé túltolta a végére a dumát, meg hülyeségeket is mondott (Mátyás építette a Stephansdomot, oké), de nem volt kedvem beledumálni. Ha elmentek valaha a városba, érdemes vigyázni a kéregető cigánykölykökkel, nagyon közel mennek hozzád a kizsebelés miatt.
Meglátogattunk egy szlovák éttermet is, és megint rá kellett jönnöm, hogy nem szeretem a haluskát (sztrapacskát), pedig gusztán nézett ki, de túl nagy adagot kértem, és nem tudtam bepusztítani. Mivel beteg is lettem ezen a héten, sört se tudtam inni, pedig azzal együtt leküldtem volna.

Fénykép nincs, csak párat tudtam lőni. A kassai dómról szerettem volna normálisakat, de valahogy sehogy sem akartak sikerülni.
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2017-11-08, 13:11

Balthier írta:
Cégen belül szerveznek a kassai karácsonyi vásárra kirándulást, van kicsivel több mint két hetem megtanulni jobban fotózni, mert a szerbiai képeimmel nagyon nem voltam megelégedve. Mondjuk az is érdekes, hogy karácsonyi vásár elindul nov. végén...

A bécsi Christkindlmarkt november 17-én nyit, hiába, a karácsony nagy biznisz. Idén is kimarad a bécsi kirándulás, kicsi még hozzá a gyerek, marad a soproni 15 bódés valami.
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime2017-11-07, 19:20

Cégen belül szerveznek a kassai karácsonyi vásárra kirándulást, van kicsivel több mint két hetem megtanulni jobban fotózni, mert a szerbiai képeimmel nagyon nem voltam megelégedve. Mondjuk az is érdekes, hogy karácsonyi vásár elindul nov. végén...
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Utazás - másfélmillió lépés a világban
Vissza az elejére 
2 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Videogamer :: Dumaláda-
Ugrás: