Videogamer
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Videogamer

Mer' jáccani jóóó!
 
KezdőlapPortalGalleryLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Utazás - másfélmillió lépés a világban

Go down 
+9
danny2008
Bula
Sith Lord
Bodo
hgabi00
bundas01
Zioncsabi
Kiccsidzson
ceu
13 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
SzerzőÜzenet
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-10-29, 05:13

királyos, köszi a beszámolót!
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-10-28, 15:08

... szóval Szerbia inkább katasztrófaturizmus, Belgrád nagyon nem jött be, és most néhány seggfejjel is akadt problémám. Azt már megfigyeltem, hogy az oroszok a buszon és a vonaton úgy rakják a kezüket, hogy az előttük levő fejtámlán pihentetik, de most valami gáz szerb arc is ezt csinálta barátnőm székénél, ráadásul hozzáért a fejéhez is, úgyhogy jó hangosan rászóltam, hogy legyen szíves abbahagyni, mire pampogott valamit, de hál'istennek nem lett folytatása, még csak az kellett volna, hogy a határőrök engem is leszállítsanak vele együtt. Érdekes, nem csak csóróbb országokban van ilyen, de itt Közép-Európában sem tudsz általában átvészelni úgy 6-7 óra vonatozást, hogy valami gáz arc ne zavarjon téged (buszozás for the win!)

Tehát Belgrád elég eklektikus, de inkább szocreál, a lényegi látnivalók pár óra alatt megvannak, és feelingre sem olyan szimpi város mint Zágráb. A legérdekesebbek azok az épületek voltak, amiket a NATO szétbombázott a francba, a szerbek meghagyták mementónak ezeket:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Újvidékre is régóta el akartunk jutni már évek óta, de ez is csalódás volt (kb. két óra alatt letudod a látnivalókat). Itt is volt szétbombázott hely, ezúttal egy híd, aminek csak a lábai maradtak meg a Dunán. Az épp híd járdája tele NATO és USA-ellenes grafitikkel:
[You must be registered and logged in to see this link.]

Bónusz szláv squatting egy HALÁL A NÁCIZMUSRA graffiti fölött:
[You must be registered and logged in to see this link.]


Felkészül: 2018 júniusára foglaltunk szállást Makarskába, ott azért fogok fotókat lőni. Azelőtt meg nem tudom, megyek-e valahova a szokásos Lengyelország mellett.
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-10-09, 17:50

Balthier írta:
...szóval Szlovénia sokkal jobb anyagi helyzetben van mint mi...

Meg úgy lassan unblock mindenki... Rolling Eyes

Jók lettek a képek! A zenész csávó adja!!! Cool
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-10-09, 04:56

Balthier írta:
...szóval Szlovénia...

jóság, köszi
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-10-08, 19:29

...szóval Szlovénia sokkal jobb anyagi helyzetben van mint mi (árakon meg is látszik, Ljubljana-Bled két személy retúrjegy busszal 26 euró baszki, pizzaszelet 3 euró, itthon ugye az 1 körül van), Szlovákia vagy bármelyik ország a Balkánon, ahol eddig jártam; az emberek jól öltözöttek, mosolygósak, migránsok nem nagyon vannak, pár dzsipót és hormontúltengéses köcsög iskolást leszámítva nem is nagyon találkoztam idegesítő emberekkel. Sőt, ma van a skót-szlovén futballmeccs, a főváros teli volt kiltet viselő skótokkal (szerintem fél Skócia ott volt a hétvégén...), és náluk békésebb futballfanokat életemben nem láttam még, mosolyogva sétálgattak a vicces szoknyájukban, integettek a kisgyerekeknek, csak néhány kocsmánál láttam, hogy összetömörülve énekelgetnek, de akkor se éreztem magam soha rosszul, hogy esetleg belekeverednék verekedésbe vagy ilyesmi. A helyiek meg tényleg rettenet normális emberek, még a kebabárus helyeken is szlovénok dolgoznak, és kérdezgetik, honnan vagy stb stb. Ljubljanát egy kevésbé érdekes Zágráb/Krakkó fúziónak tudnám leírni, a várhoz felgyalogoltunk, de a falakon belül láttuk, hogy minden zsír új, ezért be se mentünk a múzeumba. Viszont láthattam a dombról (amit itt Mo-n hegynek hívnánk...) az Alpokat, az nagy élmény volt. Sőt, a Júlia-Alpokban is voltunk másnap, hisz ellátogattunk a Bledi-tóhoz. Amit viszont egyszer mindenkinek látnia kell az életben, ilyen gyönyörű helyen legutóbb még 2013-ban jártam Zakopanében (Morskie Oko). A tóban még fürödni is lehet amúgy, 6 km körbesétálni, és ellősz vagy 200 fotót közben simán. Itt is hemzsegnek a turisták, ellenben eldobott szemetet sehol nem láttam, itt mindenki tiszteli azt, amit a természet teremtett oda. El kell oda menni, látni kell.


Szállásból most elég prosztó jutott, két személy két éjszaka 56 euróért egy koliszoba lényegében (Simple Hostel név elég sokatmondó), hajnalban hangosan kiabáló kakaógangszták a bejáratnál stb. Objektíven nézve max 40 eurót kellett volna lesápolni rólunk, de mindegy.

Pár fotó (nézzétek el az utómunka hiányát, azt Google Fotón csinálom egyelőre, ezeket meg csak fogtam és átdobtam dropboxba utómunka előtt):

[You must be registered and logged in to see this link.]
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-10-06, 14:10

Johnny1 írta:
Joii írta:
Balthier írta:
Holnap megyünk Ljlubljanába, aztán két hét múlva meg Belgrád és Újvidék. Majd tolok fotót, ha érdekel valakit.
naná, hogy érdekel meg a beszámoló is ha lesz!

Nyomjad persze!

Csapassad!
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-10-06, 08:09

Joii írta:
Balthier írta:
Holnap megyünk Ljlubljanába, aztán két hét múlva meg Belgrád és Újvidék. Majd tolok fotót, ha érdekel valakit.
naná, hogy érdekel meg a beszámoló is ha lesz!

Nyomjad persze!
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-10-06, 05:06

Balthier írta:
Holnap megyünk Ljlubljanába, aztán két hét múlva meg Belgrád és Újvidék. Majd tolok fotót, ha érdekel valakit.
naná, hogy érdekel meg a beszámoló is ha lesz!
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-10-05, 18:36

Holnap megyünk Ljlubljanába, aztán két hét múlva meg Belgrád és Újvidék. Majd tolok fotót, ha érdekel valakit.
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-07-11, 07:24

Balthier írta:
Joii írta:
buszon eddig olyan 12 óra volt a max amit eltöltöttem és hiába nincsenek ilyen hosszú manőken lábaim mint Nektek, tényleg halál volt. bár nekem inkább azért mert nem igazán tudok ilyen helyen aludni hiába mentünk éjszaka (Horvátba, egészen Trogirig.)


Én se tudok aludni ilyen helyeken, de itt olyan hosszú volt az út, hogy a fáradtság miatt ki voltam ütve.
Amúgy érdekes dolog ez az alvás, nekem kb. 6-8 óra között szokott lenni az átlag, és baszki NEM tudok felkelni reggel. A reggeleim olyan szenvedések, mintha szétvertek volna, az ébresztőt folyamatosan kinyomom stb. Pedig 7 órának kb elégnek kéne lennie.

amióta gyerekem van, azóta hatkor pattanok ki az ágyból és elvagyok 7 óra alvással is, pedig korábban kellett8-9 és nehezen keltem reggel Smile
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-07-10, 21:24

Az attól függ Emó: ha annyit eszek este mint egy vemhes anyakoca, akkor szarul alszom. Mint akit egész éjjel vertek úgy ébredek.
Ha túl keveset eszek akkor meg az éhség miatt nem tudok elaludni.

Na de a kettő között ott van az arany középút. Csak nekem, mint szélsőséges egyénnek az nehezen követhető.
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-07-10, 20:31

Joii írta:
buszon eddig olyan 12 óra volt a max amit eltöltöttem és hiába nincsenek ilyen hosszú manőken lábaim mint Nektek, tényleg halál volt. bár nekem inkább azért mert nem igazán tudok ilyen helyen aludni hiába mentünk éjszaka (Horvátba, egészen Trogirig.)


Én se tudok aludni ilyen helyeken, de itt olyan hosszú volt az út, hogy a fáradtság miatt ki voltam ütve.
Amúgy érdekes dolog ez az alvás, nekem kb. 6-8 óra között szokott lenni az átlag, és baszki NEM tudok felkelni reggel. A reggeleim olyan szenvedések, mintha szétvertek volna, az ébresztőt folyamatosan kinyomom stb. Pedig 7 órának kb elégnek kéne lennie.
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-07-10, 04:47

buszon eddig olyan 12 óra volt a max amit eltöltöttem és hiába nincsenek ilyen hosszú manőken lábaim mint Nektek, tényleg halál volt. bár nekem inkább azért mert nem igazán tudok ilyen helyen aludni hiába mentünk éjszaka (Horvátba, egészen Trogirig.)
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-07-07, 22:31

Szék miatt én is szólok. Ha már egy kicsit is hátrahajtják, nekem szétnyomja a térdem, az meg nem jó. Én is csak akkor tolom hátra, ha nem ül senki mögöttem. De ha szerencséd van, melletted se utazik senki, úgyhogy valami alvópózt lehet találni. Meg vittünk nyakpárnát is. Amúgy ki lehet ezeket bírni, viszel pár filmet, sorozatot, könyvet aztán egy idő után annyira fáradt leszel, hogy legalább pár percet aludni fogsz. Wifi általában csak Magyarországon van. Bár ha pl. Student Agencyvel mész, ott még tabletek is vannak a fejtámlában, és ott van net.
Én repülőn nehezebben bírnám, mert ott még kevesebb a hely a lábnak Sad...
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-07-07, 13:01

Balthier írta:
Denni: ja, király lett volna, de a nap itt elbújik a hegyek mögé, annyi van belőlük. De nem ilyen szépen kinéző hegyek, nagyon kopárak. Amikor a lengyel tengernél voltunk, na ott nagyon ütött a naplemente, ráadásul az már 9 után volt bőven, 10 körül még szinte világosban sétáltunk.
Költségek: 20 kiló oda-vissza a busz egy főre. Ez a Népligetből megy, Eurolines, de ki kell fogni a jó árakat.
Szállás: 238 euró 7 éjszakára, bár az nagyon pőre lett volna eredetileg (hostel fiataloknak), de a foglalás elbaszása miatt lett jobb szobánk. De ez az óvárosban volt, azon kívül biztos olcsóbbak a helyek.
Költőpénzből szerintem 100 euró körül ment el fejenként, a legtöbb buszozásra (Kotor és Herceg Novi), meg mindenféle turistalehúzásra, török erődítmény, citadella, ezek kb. csak arra jók, hogy tudj lőni 100 fotót 20 perc alatt. Elhajóztunk a fotókon látható "hegyes" kis szigetre is, ott volt egy strand, ott a hajóút 3 euró volt fejenként, de az kb 5-10 perc alatt át is visz. Kaját főleg magunknak vásároltunk és főztünk, étteremben nem voltunk. Vízből és üdítőből embertelen mennyiséget vásároltunk, mert annyira kibírhatatlanul meleg volt.

Köszi. Hát tényleg olcsóbb mint a balcsi. A busz utazásért amúgy nagy respect! Ezt én nem nagyon tudnám elviselni.
Mert ha 16-18 óra repülő út L.A.-be, azt viselném, tudván az úti célt, illetve nem egyhuzamban repül a gép, meg lehet fekvőhelyet is kérni. Személyautóval a hasonló hosszúságú időszakasszal sincs gond. De busszal nem tudom ha bírnám. Egyszer mentem anno Bukarestbe vonattal, időben azt hiszem hasonló (ha nem több) mert az exemnek hivatalos ügyet kelljen intézzen az apja után, 4-en mentünk, csak mi voltunk a kabinban, de én azt hittem eret vágok mire oda érünk.
Persze nem tudom mennyire kényelmesek ma már a buszok, meg ugye Eurolines, amin (gondolom) wi-fi is van, én még a klasszik volánbusznál vagyok, ahol még az ülés hátradöntéséért is morcos a mögötted ülő paraszt...
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-07-07, 07:50

Balthier írta:
Kiccsidzson írta:
Pedig neked adná a turisztikai vonal, Emó. Feltéve, h a 3. bosszantó ügyfelet nem küldenéd el a k anyjába Very Happy

Valami turisztikai OKJ-n még gondolkodtam tavaly, aztán hagytam a francba. Pl. idegenvezetőnek kipróbálnám magam, menne lengyelül és angolul, ha lenne több időm nyelvet tanulni, szerbhorvátul is. De gondolom nem épp ingyenes kitanulni, meg nem is kapnék sok zsét érte. Kurvaanyjába elküldés ritkán van, alapvetően tanítani is szeretek, azt érdekes módon nagy türelemmel tudom csinálni.

Nagypapán nyugdíjas korára idegenvezető lett (80-as évek eleje), német-magyar vonalon, ő nagyon élvezte.
Funny story: ő "kettős" anyanyelvű volt, anyukája osztrák volt (nem is tudott magyarul), apukája magyar. Amikor jelentkezett idegenvezetőnek, kellett minimum egy középfokú nyelvvizsga, hiába beszélte anyanyelvi szinten a németet. Elment, valami fiatal, egyetemről kikerült gyerek volt a bizottság egyik tagja, akit öregapám kioktatott, hogy amit mond, az nyelvtanilag ugyan helyes, de egy német soha nem mond ilyet, mert ez "némettelen" (ha egyáltalán a magyartalan analógiájára lehet ilyen szót képezni). A csávó meg meg akarta buktatni a szóbelin, hívni kellett az idegennyelvű lektorátus vezetőjét, aki egyébként öregapám cimborája volt, és ő próbált rendet tenni. A vége az lett, hogy mondta nagypapámnak, hogy fogja be, mert meg fog bukni Smile Végül nem bukott meg, de annyi pontot kapott, mint azok, akik csak nyökögték a németet Smile
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-07-06, 21:09

Denni: ja, király lett volna, de a nap itt elbújik a hegyek mögé, annyi van belőlük. De nem ilyen szépen kinéző hegyek, nagyon kopárak. Amikor a lengyel tengernél voltunk, na ott nagyon ütött a naplemente, ráadásul az már 9 után volt bőven, 10 körül még szinte világosban sétáltunk.
Költségek: 20 kiló oda-vissza a busz egy főre. Ez a Népligetből megy, Eurolines, de ki kell fogni a jó árakat.
Szállás: 238 euró 7 éjszakára, bár az nagyon pőre lett volna eredetileg (hostel fiataloknak), de a foglalás elbaszása miatt lett jobb szobánk. De ez az óvárosban volt, azon kívül biztos olcsóbbak a helyek.
Költőpénzből szerintem 100 euró körül ment el fejenként, a legtöbb buszozásra (Kotor és Herceg Novi), meg mindenféle turistalehúzásra, török erődítmény, citadella, ezek kb. csak arra jók, hogy tudj lőni 100 fotót 20 perc alatt. Elhajóztunk a fotókon látható "hegyes" kis szigetre is, ott volt egy strand, ott a hajóút 3 euró volt fejenként, de az kb 5-10 perc alatt át is visz. Kaját főleg magunknak vásároltunk és főztünk, étteremben nem voltunk. Vízből és üdítőből embertelen mennyiséget vásároltunk, mert annyira kibírhatatlanul meleg volt.
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-07-06, 17:03

Balthier írta:
Montenegró: a 16-17 órás utat plusz a nagyon durva leégést (szerintem menni kell bőrgyógyászhoz...) leszámítva fasza volt. A határellenőrzéseket a halál faszára kívántam, pl. Bosznia-Hercegovinának is van egy 20 km-s tengerszakasza Horvátországba ékelődve. Na, ott is volt ellenőrzés. Kétszer...
Nagyon sok a tahó orosz turista, de a helyiek normálisak. A víz jó volt, bár homok nem volt a tengerparton, mindenhol ilyen köves-kavicsos volt, strandcipő a vízbe egyenesen kötelező. A térdemet naponta vertem szét hatalmas sziklákban, de ha jó idő volt, nagyon tiszta volt a víz, alattad úszkáltak a halak. A szállással majdnem gáz lett, a hostel elbaszta a foglalásom, de átraktak minket egy apartmanházba, ahol sokkal jobb szobát kaptunk ugyanazért az árért. Amúgy ha már árak: Montenegró szinte csak a helyközi buszjáratokat tekintve vannak elszállva (3,5 euró egy 20 perces útért, köszi, a sofőrök meg állandóan telefonálnak meg padlóig nyomják a gázt még beláthatatlan szakaszokon is), másfelől viszont megint sikerült kihoznunk úgy egy nyaralást, hogy olcsóbb volt mint a Balatonra menni 10 napra. Nyilván itt is vannak puccos éttermek, de pljeskavicával is jól lehet lakni, az meg két euró. Még egy kamu Ray-Bant is zsákmányoltam egy ötösért, olyan UV szűrő van benne, hogy konkrétan a drága Polaroidommal vetekszik. Lol.
Kajak szar érzés volt visszajönni, hogy megint belekezdjünk a stresszes hétköznapokba. Kéne nyitni ott egy hostelt vagy valami lehúzós butikot, a hülye oroszok lényegében mindent megvesznek.
Pár kép:

[You must be registered and logged in to see this link.]


De karaj képek!!! Cool

A 9. képen, a templom órájától "észak-nyugatra", a képen a templomtól balra 1 centire, a domboldalban a kocka alakú épület nem pite. Baró lehet onnan nézni a napfelkeltét/nyugtát, kérdés hova esik a partszakasz ugye.
A szálláscumi fasza dolog, még jó, hogy így megoldották, meg hogy jobban jártatok. De azért egy pillanatra ilyenkor van az emberben egy belső "azistenbasszamegmostmiafaszlesz" hülye érzés. What a Face
Pljeskavica: na gúgliznom kellett, mert nem vágtam mi ez a kaja. Aztán mikor megláttam, hogy a szerb csevapcsicsa és a román mititei/miccs családba tartozik, amit meg ismerek mivel az exem erdélyi volt, így már vágom mi az. Wink

Na nem a buxába akarok turkálni, de mennyiből sikerült kihozni ezt 2 főre cakkumpakk és mennyi időre? Rolling Eyes
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-07-04, 19:43

Kiccsidzson írta:
Pedig neked adná a turisztikai vonal, Emó. Feltéve, h a 3. bosszantó ügyfelet nem küldenéd el a k anyjába Very Happy

Valami turisztikai OKJ-n még gondolkodtam tavaly, aztán hagytam a francba. Pl. idegenvezetőnek kipróbálnám magam, menne lengyelül és angolul, ha lenne több időm nyelvet tanulni, szerbhorvátul is. De gondolom nem épp ingyenes kitanulni, meg nem is kapnék sok zsét érte. Kurvaanyjába elküldés ritkán van, alapvetően tanítani is szeretek, azt érdekes módon nagy türelemmel tudom csinálni.
Vissza az elejére Go down
Joii
Admin
Admin
Joii


Hozzászólások száma : 2344
Join date : 2012. Aug. 02.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-07-04, 04:44

Balthier írta:

Pár kép:

[You must be registered and logged in to see this link.]


ej de fasza, köszi a beszámolót!
Vissza az elejére Go down
https://videogamer.hungarianforum.com
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-07-03, 21:03

Pedig neked adná a turisztikai vonal, Emó. Feltéve, h a 3. bosszantó ügyfelet nem küldenéd el a k anyjába Very Happy
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-07-03, 20:43

Montenegró: a 16-17 órás utat plusz a nagyon durva leégést (szerintem menni kell bőrgyógyászhoz...) leszámítva fasza volt. A határellenőrzéseket a halál faszára kívántam, pl. Bosznia-Hercegovinának is van egy 20 km-s tengerszakasza Horvátországba ékelődve. Na, ott is volt ellenőrzés. Kétszer...
Nagyon sok a tahó orosz turista, de a helyiek normálisak. A víz jó volt, bár homok nem volt a tengerparton, mindenhol ilyen köves-kavicsos volt, strandcipő a vízbe egyenesen kötelező. A térdemet naponta vertem szét hatalmas sziklákban, de ha jó idő volt, nagyon tiszta volt a víz, alattad úszkáltak a halak. A szállással majdnem gáz lett, a hostel elbaszta a foglalásom, de átraktak minket egy apartmanházba, ahol sokkal jobb szobát kaptunk ugyanazért az árért. Amúgy ha már árak: Montenegró szinte csak a helyközi buszjáratokat tekintve vannak elszállva (3,5 euró egy 20 perces útért, köszi, a sofőrök meg állandóan telefonálnak meg padlóig nyomják a gázt még beláthatatlan szakaszokon is), másfelől viszont megint sikerült kihoznunk úgy egy nyaralást, hogy olcsóbb volt mint a Balatonra menni 10 napra. Nyilván itt is vannak puccos éttermek, de pljeskavicával is jól lehet lakni, az meg két euró. Még egy kamu Ray-Bant is zsákmányoltam egy ötösért, olyan UV szűrő van benne, hogy konkrétan a drága Polaroidommal vetekszik. Lol.
Kajak szar érzés volt visszajönni, hogy megint belekezdjünk a stresszes hétköznapokba. Kéne nyitni ott egy hostelt vagy valami lehúzós butikot, a hülye oroszok lényegében mindent megvesznek.
Pár kép:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-06-29, 20:44

bundas01 írta:
Balthier írta:
Huh nemtom, én külföldön Máltával azért nem probálkoznék, mert fogalmam sincs, mennyire lehet ott dolgozni angol nyelvtudással, a máltai meg annál nehezebb, mert ugyanonnan ered, mint az arab meg a héber (amik kurva nehéz nyelvek), csak felvettek egy csomó olasz szót. De sok szerencsét hozzá, majd egyszer én is olvasok róla, milyenek ott a lehetőségek.
egyik cimbim ment ki kb fél éve. tök fos az angolja, de így is kerítettek neki olyan melót amit ezzel is el tud látni 1200 eur / hó. a kéróbérlés meg a kaja kb 750-ből kijön.
amúgy javarészt angolul pofáznak a helyiek.
mi már a csajommal úgy mennénk, hogy szállást és melót tud intézni, kb csak belerakjuk a picsánk a jóba.

Azért ez elég jó hír Bundi! És ha úgy van, akkor tegyetek próbát. A te esetedben momentán nincs az, hogy otthagyod az itthoni fix melódat egy külföldön előre "vakon" vállalt meló miatt. Sőt, egész jókor jön. Bár a párod helyzetét nem ismerem, a tiedét is csak részben. Mindenesetre egy próbát akkor is megér. Wink
Vissza az elejére Go down
bundas01
Nightmare!!
Nightmare!!
bundas01


Hozzászólások száma : 3207
Join date : 2012. Jul. 27.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-06-27, 17:48

Balthier írta:
Huh nemtom, én külföldön Máltával azért nem probálkoznék, mert fogalmam sincs, mennyire lehet ott dolgozni angol nyelvtudással, a máltai meg annál nehezebb, mert ugyanonnan ered, mint az arab meg a héber (amik kurva nehéz nyelvek), csak felvettek egy csomó olasz szót. De sok szerencsét hozzá, majd egyszer én is olvasok róla, milyenek ott a lehetőségek.
egyik cimbim ment ki kb fél éve. tök fos az angolja, de így is kerítettek neki olyan melót amit ezzel is el tud látni 1200 eur / hó. a kéróbérlés meg a kaja kb 750-ből kijön.
amúgy javarészt angolul pofáznak a helyiek.
mi már a csajommal úgy mennénk, hogy szállást és melót tud intézni, kb csak belerakjuk a picsánk a jóba.
Vissza az elejére Go down
Balthier
Nightmare!!
Nightmare!!
Balthier


Hozzászólások száma : 2130
Join date : 2012. Jul. 29.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-06-27, 13:38

Huh nemtom, én külföldön Máltával azért nem probálkoznék, mert fogalmam sincs, mennyire lehet ott dolgozni angol nyelvtudással, a máltai meg annál nehezebb, mert ugyanonnan ered, mint az arab meg a héber (amik kurva nehéz nyelvek), csak felvettek egy csomó olasz szót. De sok szerencsét hozzá, majd egyszer én is olvasok róla, milyenek ott a lehetőségek.
Vissza az elejére Go down
bundas01
Nightmare!!
Nightmare!!
bundas01


Hozzászólások száma : 3207
Join date : 2012. Jul. 27.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-06-27, 09:48

Johnny1 írta:
bundas01 írta:
Lehet nemsokára lesz ide mit írnom, ugyanis van esély rá, hogy a csajommal lelépünk máltára...

Mit fogtok ott csinálni?
pénzt szeretnénk keresni
de még nincs eldöntve
Vissza az elejére Go down
Johnny1
Nightmare!!
Nightmare!!
Johnny1


Hozzászólások száma : 3124
Join date : 2012. Aug. 17.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-06-27, 08:05

bundas01 írta:
Lehet nemsokára lesz ide mit írnom, ugyanis van esély rá, hogy a csajommal lelépünk máltára...

Mit fogtok ott csinálni?
Vissza az elejére Go down
bundas01
Nightmare!!
Nightmare!!
bundas01


Hozzászólások száma : 3207
Join date : 2012. Jul. 27.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-06-26, 12:34

Lehet nemsokára lesz ide mit írnom, ugyanis van esély rá, hogy a csajommal lelépünk máltára...
Vissza az elejére Go down
Kiccsidzson
Varánusz simogató
Varánusz simogató
Kiccsidzson


Hozzászólások száma : 2102
Join date : 2012. Jul. 27.
Tartózkodási hely : Üvegház

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-06-08, 20:36

Havercsajt egy hete elvittem a Bakonyba kalandparkozni.
A kilómèteres dróton simán lecsúszott, megcsinálta a halálugrást is 12 méter magasból, viszont az akadálypályán/kalandpályán elakadt csöppet. Kevés volt a karizom és a billentyűzethasználat sem az ideális edzés erre.
Gyúrnom kébe vele, ha közösen akarunk hegyet mászni. Rám is rámférne, össze vagyok zuhanva, összevissza heteim vannak az utóbbi időben. Hol van már az a feszes, katonás rendszer.. :'(
Vissza az elejére Go down
danny2008
Nightmare!!
Nightmare!!
danny2008


Hozzászólások száma : 3665
Join date : 2012. Sep. 27.

Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime2017-06-08, 16:14

Köszi srácok, örülök, hogy tetszett!! Wink

Balthi: most, hogy mondod, ASDA, az volt az, ahol voltam, ami ilyen "auchan/tesco" jelleg. az volt a zöld-fehér emblémás.
Na akkor a drożdże ismerős. Laughing Én se itthon, se kint nem ittam még Starbucks-ban, de, hogy kint lépten nyomom az van, már sok is volt belőle. A múzeumos átszaladás sztori jó volt! What a Face

Még egy sztori:

26-án ott se sok minden van nyitva, nagy nehezen találtunk boltot este Croydon-ból hazafelé menet, mert sógor sört akart venni, meg kenyér is kellett. Megálltunk, bemegyünk, sógor cikázik össze-vissza, én meg nézelődök egyedül mi van a polcokon. Aztán volt a boltban 2 csaj meg egy csávó, a két csaj szintén össze-vissza, csak vásárolgatnak vadul, mire közlik a sráccal messziről szólva hozzá, hogy még ezt is kell venni meg azt is, ésatöbbi. De ezt magyarul persze, ekkor a kábé velem egy korú csávó, aki ott áll mellettem 2-3 méterre odaszól nekik: Persze, jó hogy nem vesszük meg mindjárt az egész boltot!!!
Erre rám néz, én nézek rá hosszan olyan 3 másodpercig komolyan, majd röhögve rávágtam neki: Boldog karácsonyt!!! Laughing Na akkor a csávó, hogy most a pirulás miatt vagy a szitu miatt de ő is szakadt a röhögéstől. Aztán a kasszánál megint tali, ott dumcsi, mi hol lakunk, ők hol. 1 éve vannak kint, és nem akarnak visszajönni.

Ezt bele akartam rakni, de lemaradt. Wink
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Utazás - másfélmillió lépés a világban   Utazás - másfélmillió lépés a világban - Page 3 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Utazás - másfélmillió lépés a világban
Vissza az elejére 
3 / 10 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Videogamer :: Dumaláda-
Ugrás: